Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-06-2012, 21:19   #11
ferhat ataalp
Çımacı

ferhat ataalp kullanıcısının avatarı

Serkan bekleriz.Yaz geldi Tamer çeşmede olacak sizler oradan biz buradan bir organizasyon yaparız.fakat hafta sonları boşluk bulmak lazım.birlikte olmak üzere.
Sponsored Links
Eski 15-06-2012, 07:15   #12
viravira
Oltacı

Varsayılan Teberikler

Şimdi okudum yazınızı avınız çok güzel geçmiş allah ağzınızın tadı ile yedirmeyi nasip etsin...Daha nicelerine inşallah süper bir av olmuş...Kullandığınız takım, yem, avlandığınız derinlik ile ilgilide bilgi verirseniz sevinirim...Bizde arkadaşlarla 16.06.2012 günü sığacıktan balık avına gideceğiz ama yaptığınız yorumlar tereddüte düşmeme neden oldu organizasyonuda ben yaptım işin ucunda mahçup olmak da var...Maksat muhabbet, hoş vakit geçirmek, deniz ana ile başbaşa kalmak, ama insan o kadar zaman ve para harcadığında da en azından bir tavalık alıp akşam yemeğinde sofrayı şenlendirmeyi düşünmeden edemiyor...Dokuz ay aradan sonra ilk defa gideceğimiz av organizasyonundan hüsranla dönmek istemiyorum...Çeşme fikri vardı aklımızda önce ama sığacığa yöneldik daha yakın diye, neyse....Çeşmede çıktığınız kaptan ile nasıl iletişim kurabilirim belki bir dahaki sefere gidebiliriz...

Ey kör,
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş
Bırak onu bunu da şu gönlünü hoş tut hoş
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
viravira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-2012, 07:20   #13
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Benin gözüm korktu bu emeklilerden.
Resmi makamlar denizlerimiz için hiçbirşey yapmıyor diyenlere sesleniyorum.
Adamlar emeklilik yaşını arttırarak balık neslini korumak için çaba sarf ediyorlar. İşte ispatı.
Tutumda ve yayında emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Sitede kırmızıyı nerede ise sadece sizinle görür olduk. Size kırmızı bir plaket vermek farz oldu sanırım.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-2012, 08:54   #14
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Ahmet Günaydın;
Emekliler deyip geçmeyiniz..Bende bir emekliyim...bizler böyle iş bitiriveririz....sizlerde duaya çıkarsınız....
Emeklilere teşekkürler, paylaşımlar içinde kutlarım....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-2012, 09:51   #15
ferhat ataalp
Çımacı

ferhat ataalp kullanıcısının avatarı

Ümit kardeşim balık nasip işidir birazda becerinin takım seçiminin önemi vardır birgün önce iyi balık alınan yerden ertesi gün hatta bir saat ara ile balık kesebiliyor.Sıgacıkta size tavsiyem sülünezden çok çimçim güzel iş yapıyor Sığacıkta 24 saat açık olan çimçim satan yemci var ondan alın.özel usulde hazırlanmış bir yem.hem temiz hemde sıgacıkta iyi iş yapıyor.Kullandığımız takım 4 iğneli 0,35 misina bedenli takım herkez farklı iğne kullanıyor.ben Rybe appulase 8000 makina kullanıyorum tabiki iyi bir ip misinanın önemi var.derinlik genelde 38-40 70 mt civarında gerisi size kalmış bizden sizlere iyi avlar rastgelsin Sığacık dönüşü raporunuzu bekleriz .
Eski 15-06-2012, 19:10   #16
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Tebrikler çok başarılı bir av olmuş tüm ekibi kutlarım daha iyi ve irileri rastgelsin.
Eski 16-06-2012, 06:08   #17
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Renkli bir av olmuş pembiş pembiş
Tebrik eder daha iyilerininde sizinle olmasını dilerim..
Rastgelsin..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2012, 23:17   #18
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

değerli dostlar ,yanlış anlaşılmaması temennisiyle birkaç sorum var,ben marmara denizinde avlandığım için egenin durumunu bilmiyorum,en son 15 yıl önce 2 kg lık bir mercan avlamışlığım var(marmara adası açıkları).sitedeki mercan avlarının fotoların da gördüğüm balıkların tamamı çok küçük geliyor bana.benim bildiğim mercan balığı 4-5 kiloya kadar büyür,50-100 gr.lık balıkların tutulması ve bununla da yok 70 tane tuttum yok 45 te kaldım gibi yarışma şekline dönüştürülmesi bana resmen katliam duygusu verdi.mercanın oltaya yakalandıktan sonra yukarı çekildiğinde şoka girip ,tekrar salındığında yaşamayacağını biliyorum ama takımlar gördüğüm kadarıyla izmarit takımı zaten 1 kg lık balık gelse alınmaz.mercan lardan başka çupra ve levreklerde çok küçük, biz 300 gr lık karagözü,400 gr lık eşkinayı geri salarız.boyuna küçük boy balık çıkıyorsa orayı terk ederiz.bu çok balık olduğunu falan düşündürmesin,kırk gün taban eti birgün av eti değişmez kural.
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2012, 01:44   #19
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Mudanya'lı arkadaşım Mercan hepinizin bildiği gibi küçüklerine Litrinos, Mangır, Mercan, Kırma Mercan (Fangri) deriz. 15 kg.'a kadar büyür. Bende 9-12 kg.'lıkların fotosu var ama tarama yapmam lazım, fırsat bulupta tarama yaparsam fotoları koyarım.

Söyledikleriniz elbette doğru tabi, ama bu işin endüstriyel avcılık boyutu facia değil balık soykırımı boyutunda. Denizdeki katliam akıllara zarar. Mercanların, Alyanakların 8-10 kg.'lıklarını 400-500'lü, 2.000'li sürüler halinde 1 seferde götürdüler. İlişkenleri ağlarla sarıp kovukları kapattılar. Önce "Mavi Anayasa" yazılmalı, gerisi kolay. "Mavi Ormanın Son Kralı 4.Bölüm"e yeni fotolar ekledim ve yapılması gerekenleri sıraladım bakarsınız. Birde 1.2.3. Bölümü var. Dediğiniz doğru altına imza. Ama önce belanın büyüğünü halletmek gerekir. Birde Ege'de ayrı cins var "Fangri" diye onunla karışmasın. 3-4 yıl önce İzmit Körfezi'ne doğru kaçak trol 800 kasa el kadar Minakopun anasını bellemiş semt pazarında satıyorlardı.. Mercan v.s hiç farketmiyor. Önce kürtaja NEŞTER, gerisi zurnanın son deliği misali. Saygılar.

Bu mesaj en son " 24-06-2012 " tarihinde saat 18:06 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Baba Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-2012, 14:48   #20
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Smile

Night fisher yanlış anlaşılmasın demişsiniz ama baya giydirmişsiniz buna cevap yazmadan duramadım.Siz sanırım epeydir balığa gitmiyorsunuz ya da sizin bölgeniz de kilodan aşağı balık yok.15 sene evvel avladığınız mercandan bahsetmişsiniz şu günler de 4-5 kiloluk mercan vardı da bizmi tutmadık.İzmarit takımı nedir bilmem ama bizim kullandığımız takımlar 4 no VMC mercan iğnesidir ve kendimiz hazırlarız, eğer balık avlamayı biliyorsanız köpek balığını bile yakalarsınız o takımlarla.Biz 75 m de avlandığımız için de eğer balık şoklanmamışsa limit altını geri salarız ve bize verilen 5 kg avlanma hakkını geçmeyiz.Çipura ve levreklerde küçük demişsiniz ve 300 gr karagözü 400 gr eşkinayı geri salarız demişsiniz, herhalde o işi de 15 sene evvel yapardınız.Benim anlamadığım neden yasak avlanan trolcüler, ağcılar,taktakçılara laf etmezsiniz de bizim gibi 15 günde bir ava giden insanların tuttuğuyla uğraşırsınız.Bence bizler avlanmak kadar paylaşmayı da sevdiğimiz için.Ama kolayı var paylaşmayız olur biter.

Bu mesaj en son " 25-06-2012 " tarihinde saat 08:53 itibariyle Anıl ÜNALAN tarafından düzenlenmiştir....
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları