Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-01-2007, 06:52   #11
aganta borina borinata
Guest

budur...tebrikler ishak abi...

havanın bozuk olması kötüymüş ama...soğuk bi gecenin insanı nasıl etkilediğini gayet iyi bilirim...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-01-2007, 07:32   #12
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
budur...tebrikler ishak abi...

havanın bozuk olması kötüymüş ama...soğuk bi gecenin insanı nasıl etkilediğini gayet iyi bilirim...

rastgelsin...
Doğan'ım tek kelime donduk abi...donduk.....

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 07:34   #13
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Buda kafadan kırık Uzm.Dr.Rastgele'nin herkeze klip çektikten sonra,bir ara kendidine de takılan 2 adet orta boy mercan'ı çekerkenki görüntüleri....

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 07:43   #14
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

İshak abicim tebrikler abi....maşallah şeytanın bacağını çok fena kırmışsın...sanırım bizimle gelmemekle doğru bir karar almışsın abi...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 08:20   #15
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Buda kafadan kırık Uzm.Dr.Rastgele'nin herkeze klip çektikten sonra,bir ara kendidine de takılan 2 adet orta boy mercan'ı çekerkenki görüntüleri....

ishak abi kamera bozuk sanırsam...balıkları sanki orta boydan daha küçük göstermiş...deniz sanki geceden kalma değil gibi çıkmış... bi de seni daha yaşlı göstermiş yahu ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 12:16   #16
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Doğan'ım digital fotoğraf makinasının dili ingilizce ayarları hususunda hiç bir şey bilemiyorum.Nikon L-2 model.Sadece satıcının gösterdiği şekilde fotoğraf çekip,video çekebiliyorum.Halbuki satıcı bana bir sürü de ayar anlatmışdı.Yok gece çekimi,yok hareket eden cisimlerin çekimi...vs.Benim bunları anlayıp uygulayabilmem için bayağı biz zaman geçecektir....
Ayrıca seni yaşlı göstermiş demişssin...Abisi ister kabul edeyim ister kabul etmiyeyim yaş oldu artık 44...Sen 1974 doğumlusun... Kardeşim benim ,bakalım allahım sağlık ve sıhhat versin de sende o yaşlara gel de sende bizim gibi helva olmaya başlarsın... Ne eski enerjim nede eski takatim yok artık...Birde uykusuzluk eklenince oluyorsun turşu gibi.....Haaa, gönlün kaç yaşında dersen hem vallahi hem billahi gönlüm 15 yaşında gibi daha yirmi ye bile gelmedi.... Bütün enerjimi ,bildiklerimi diğer insanlarla paylaşmaktan ve dost ortamında olmaktan buluyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 12:38   #17
ramazanuçar
Guest

ishak abi tebrikler.sonunda şeytanda ne kol kalmış ne bacak.maşallah diyelimde nazar değmesin inşallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 13:05   #18
gokseldbuga
Guest

Ishak amca naapttınız siz yahu, gözümüz gönlümüz açıldı.
1- Kamerayı kafana takma abicim, resim ve video çekmeyi bil yeter, boşver ayarları, Nikon benim ilk dijital makinam çok ta memnundum, boşanırken eşime verdim kendime Canon aldım.
2- Özellikle oluyır abicim tüm hafta içi hava dümdüz C.tesi bilerek bozuyor beni deli edecek ya. Bizim bir sürü takım koptu , karıştı , sırf balığı kaçırmamak için denize girdim gene.
Kesin değil ama sonuşta düşündüm taşındım şunu uygulamaya karar verdim. Nasıl olsa Ildıra 1 saat yol gidiyoruz , 2 saat yol giderim , Aakbüke giderim, yakalarsam temiz yakalarım , oltalarım da kopmaz, yakalayamazsam da deniz havası almış olurum. Ildır da şöyle bir durum var, 2 hafta önce belirtmiştim Pınar yetkileleri yeni çiftlikler kuruyorlardı diye, denizin tabanını mahvettiler gözümüzün önünde, bu hafta etkisini gösterdi. Hiç takılmayan oltalarımız , fırtınanın da etkisiyle takılıp durdu, bir de pis adamlar denizin dibine irice bir halat çekmişler diye tahmin ediyorum, kopma sebebi büyük ihtimal ondan. Sizin anlayacağınız bizim avlak yeri bitmiş durumda. Bu hafta gördum en az 4 çiftlik daha yerleştirmişler, tabii şamadıralar tam bizim attığımız yerde.
Bu hafta sonu gidersek abim ne derse desin Akbüke gidicem. Tek sorun sabah 2 de çıkmayı planlıyorum o saatte taze mamun nasıl bulucam
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 13:57   #19
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

İshak Abi hamlığı fena atmışsın, bu durum mercanlar için hiç de iyi olmamış valla . Tebrikler...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2007, 14:16   #20
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Göksel'im ne diyeyim her şey gönlünce olsun....Senin kafanda epeyden beri zaten bildiğim kadarı ile akbük yöresi var...Hayırlısı olsun abisi....Ayrıca, ıldır çok takılıyorsa gerence tarafına git derim...Benim demeye deneye öğrendiğim yerde hemen hemen hiç takılmıyor.....Sana tecrübelerimden bir ipucu vereyim..Bulunduğun yerde ayakların altına bak...Ayaklarının altındaki zemin nasılsa,emin ol senin olta attığın zeminde aşağı yukarı aynı zemindir.Slayt sunumundan anladığım kadarı ile olta attığın yer, zemininden dolayı bol takımın kopacağı yer.Ne yapsan orada takım takılır ve kopar....Ha böyle zemin balık verir mi dersen...?Evet verir derim....Ama çokda takım koparır....

Sevgili Moderatörüm Mert, inşallah daha iyileri ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileğiyle hepimize rastgelsin diyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları