Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-03-2007, 06:42   #11
mufi
Guest

ok tabii bu arada bir balık bulucunun da teknede olmasında büyük fayda var.. kollar boşa yorulmasın..(kıyamam ben sana)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-03-2007, 06:42   #12
sbasaran
Guest

bilgiler için teşekkürler erol. benim de bir sorum olacak. bu işlemleri yaparken tekne motor gücüylemi yoksa akıntı veya rüzgar kuvvetiylemi hareket ediyor olacak.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-2007, 06:39   #13
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Süleyman abi, şayet demir atma olasılığı varsa atılır,yok ise akar halde yapılır,tabiki akma hızınında belli bir sınırı vardır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 05:19   #14
Rauf
Guest

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Evet Cevat Bey,tekneden dipe,dipten yukarıya doğru,yani dikey hareketle at-çek şekli.
Erol ustam bu sistem acaba sarı kuzu zamanı iş yaparmı (avcının 200-300 gr büyüklüğü) hic denedinizmi biz genelde silikon balıktan yaptığımız ve altına 300gr lık kurşun bağladığımız capari ile dibe vurdura vurdura gezeriz selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 07:19   #15
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

rauf abi elindeki silikonların fotolarını koyabilirmisin bir çok çeşit var hangisi tatlı suda hangisi tuzlu suda iş yapar karar veremiyor insan ,rapala çeşitleri ile bayağı bilgilendik bu silikonlarıda ona göre alalım ben denizde daha denemedim elimde miste twisterin bayağı bir modeli var kullanan arkadaşlarda tecrübelerini yazarsa iyi olur.küçük zarganalardan hazırladım 5 tane ,kurşunu yukarı koydum fırdöndü altınada 5 adet çapari gibi zargana,balıklarıda 60 cm bedene bağlayıp,fırdöndü ve üstüne kurşun bu şekilde verim alınırmı
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 09:03   #16
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Erol ustam bu sistem acaba sarı kuzu zamanı iş yaparmı (avcının 200-300 gr büyüklüğü) hic denedinizmi biz genelde silikon balıktan yaptığımız ve altına 300gr lık kurşun bağladığımız capari ile dibe vurdura vurdura gezeriz selamlar.
Rauf Abi kurşun yerine bir pilker bağlayarak deneyebilirsin belki...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 12:09   #17
Rauf
Guest

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
rauf abi elindeki silikonların fotolarını koyabilirmisin bir çok çeşit var hangisi tatlı suda hangisi tuzlu suda iş yapar karar veremiyor insan ,rapala çeşitleri ile bayağı bilgilendik bu silikonlarıda ona göre alalım ben denizde daha denemedim elimde miste twisterin bayağı bir modeli var kullanan arkadaşlarda tecrübelerini yazarsa iyi olur.küçük zarganalardan hazırladım 5 tane ,kurşunu yukarı koydum fırdöndü altınada 5 adet çapari gibi zargana,balıklarıda 60 cm bedene bağlayıp,fırdöndü ve üstüne kurşun bu şekilde verim alınırmı
CEVAT ARKADAŞIM her balık icin başka sistem kullanılıyor mesela kuzu balığı icin capari yapmak istiyorsanız sabah ve akşam olmak üzere balığın değişik renkler saldırdığını gecen yaz tespit ettim.
mesela yukardaki renkere akşam vuruyor 18-20 saatleri arası tabi yaz saati durumuna göre kırmızının ceşitli renkleri olabilir diğeri şeffaf simli
sabah ise yukardaki renklerin daha cok beyaz yeşil sarı fosforlu olanına rağbet ediyor büyüklük olarak 6 cm yi seciyoruz
buda tekneden levrek icin kullanılan diğer bir model.kısacası yerine ve balığın cinsine göre bunlar değişir ve arttırılabilir.selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 22:17   #18
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Rauf abi,aynen Mert inde dediği gibi,örneğin fotoğraflarda görünen kırmızı başlı kurşunun ağırlığı 300 gramdır.Bu takım düzeneği ile sırtıya gelen tüm balıkları avlamak mümkündür,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 05:38   #19
Rauf
Guest

teşekkürler erol kardeşim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 07:20   #20
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Cevat abi bu sahte yemleri nerede ve ne şekilde kullanmayı düşünüyorsun bunlarla ilgili bilgi verirsen senin istediğin cevaplar daha kolay verilebilir. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları