Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-07-2008, 08:12   #11
darkdream1977
Oltacı

darkdream1977 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aramızda İtalyanca bilen varsa elimde iki tane dergi var çok güzel tarifler var bu konularla ilgili. Geçtiğimiz ay teyzem İtalyaya gitti gazete bayisi gibi bir yerde görmüş balık hastası olduğumu bildiğinden almış. Fakat ben tatlı su avı yapmıyorum bari sizlerin işine yarasın.

Ustam gerçekten içinde yararlı bilgiler vardır mutlaka ama kim tercüme edecek,sorun bu işte.
Şahsen benim italyancam çok zayıftır

''Balık Sevdadır,Özlemdir,tutkudur,Her bi'şeydir''
darkdream1977 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-07-2008, 17:32   #12
Eczaci-1
Oltacı

Eczaci-1 kullanıcısının avatarı

ben uzun zamandan beri yazmıyordum balıkesirden ayrıldım tekirdağ çerkezköye geldim buraya yabancı olduğum için uzun zamandır balık avına gidemedim selim kardeş tutuğun balıkları görünce sanki ben tutmuşum gibi zevk aldım bulunduğun gölet ise benim gittiğim gölete çok benziyor ve bana bir anlık olsun o güzel günleri yaşattın yine böyle resimli avlarını bekliyorum teşekkürler
Eski 31-07-2008, 08:05   #13
hüseyin çiftçi
Oltacı

balık avı cok zevli dir hele aynalı sazan daha bir keyif verir bunu mantarlı olda da daha cok alırsın bu heyecanı yaşatıgın için teşekürler bende tatlı su balıkcısıyım tabi biz iç anadoluda oldugumuz için mecburen barajlara nehirlere gidiyoruz balıgın bereketli olsun rastgelsin diyorum ayrıca hamur tarifinde ilginc teşekürler
hüseyin çiftçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-2008, 18:27   #14
murat%
Oltacı

murat% kullanıcısının avatarı

helal be abicim senden devamını bekliyoz hadi rastgelsin........
Eski 08-09-2008, 08:45   #15
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

Selim tebrikler güzel av olmuş tarif içinde teşekkürler sazancıların işine yarar.Bende seninkine benzer(trabzon ekmeği hariç) bir hamur yapıyorum.Beyaz un,yumurta,pudra şekeri ve en önemlisi vanilya.Balıklar vanilyanın kokusunun çekiciliğine bayılıyor.Ancak kötü yönü küçük balıkların hamura saldırıp hamuru düşürmeleri.Yumurta biraz sertlik veriyor hamura.Ancak zilli dip oltalarında küspeli olsun olmasın sana ve tüm sazancılara tavsiyem mısırdır.Mısır kolay kolay iğneden düşmez.Tabi takılış şeklide çok önemli.Mısıra hamur gibi saldırmaz balıklar.Mısırda beklemek çok önemli saatlerce balık vurmayabilir ama geldimi mısıra genelde büyük balıklar gelir.birde takıldığı zaman zili oyle bir sallıyorki beni mest ediyor o an.Birde bu tür sulama göletlerinde balıklar genelde hamura alıştırıldıkları için hamur iş yapar.mısıra alıştırmak lazım.Ben 2 yıldır gittiğim göletde devamlı mısırıda kullandım ve av sırasında ve av bitiminde sürekli mısırla yemleme yaptım.Sonunda da semerisini almaya başladım.Herkese rastgelsin.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları