Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-11-2005, 18:06   #21
star
Çımacı

Varsayılan ramazanda sazan

Herkese merhaba. Ramazanın son günleri malüm orucuz hava soğuk ama içimizde balık dürtüsü varya o bizi durmadan gıdıklıyor tabiki hazırlıkları yaptık ve çıktık yola .Yaklaşık Ankaraya 45 dakika uzaklıkta olan sulamada kullanılan dikili taş barajına vardık. Göle hakim olan bir burun var fakat bir başkası orayı kapmış. Bizde onun sol tarafına birleşik olarak konuşlanıp yaklaşık 15 olta attık. Konuyu özetiyle anlatıyorum.Bir saat falan geçti burundaki adam yaklaşık üç dört kiloluk bir sazan çekti akıllara zarar. Biz gelmeden önceki tuttukları hariç. Tabi bizde tık yok Bir süre sonra bir zil sesi daha çocuklar koştu bizim olta diye heyecanımız doruğa ulaştı(Bu heyecanı yaşayanlar bilir) meğerse o adamın oltalarından biriymiş . Biraz sevindirik biraz kıskançlık oluşu verdi bizde çektiği sazan yaklaşık altı yedi kilo gelir. Daha sonra adamın yemi bitti çocuklar benim yemim bitti ben gidiyorum. Siz oltalarınızı buraya atabilirsiniz dedi . Bizde büyük bir heyecanla oltalarımızı diziverdik oraya . Geçtik ateşin başına başladık beklemeye . Hava kararmak üzere malum soğuk odunumuz bitti.Bizde oltaları topladık ve elimiz boş bir vaziyette döndük Ankaraya .
Günlerdir düşünüyorum oltalarımız ve kullandığımız yem adamınkiyle aynı olmasına rağmen niye yakalayamadık. Ben buna hiçbir anlam veremedim. Bilirsiniz ucunda beş altı iğne olan yaylı dip oltası. Kullandığımız yem ise daha önce yazdığım hamur karışımı ve haşlanmış makarna.
Lütfen bu konuyla ilgili değerli yorum ve fikirlerinizi bekliyorum.
Star/ankara
star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-11-2005, 21:40   #22
aserkansatı
Guest

Sevgili Star oltacılığı cazip hale getiren de bu belirsizlik değil mi zaten...Ne zaman ne olacağı belli değil.Bazen sen en avcı takımlarınla beklersin, yanında biri sicim gibi kalın misinasıyla levrek yakalar,'bakakalırsın giden levreğin ardından...Ser de erkeklik var ağlayamazsın... '
Bazen de tam tersi olur, millet sinek avlar sen dünyaları tutarsın.Bence işin güzelliği burada.Her zaman ,tutan taraftan olman dileklerimle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2005, 22:45   #23
star
Çımacı

Varsayılan yorum

Kaptan çok güzel yorumlamışın. Tabiki işin heyecanı burada yinede insan üzülüyor okadar gittiğin yolamı yoksa soğukta titrediğinemi yanarsın. Aklıma gelen sebeplerden biride o adamla avlanma saatlerimiz farklı ve onun avlandığı bölge biraz derin bizimki ise sığ.
Hani soğuk havada balık derin ve dipte olur mantığından yola çıkarak ben böyle düşünüyor ve yorumluyorum. Ne dersiniz . star/anakara
Eski 15-11-2005, 03:29   #24
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Merhaba arkadaşlar bu konuda birşey yazmadan edemiyeceğim star; geçenlerde marinaya gittim kıyıdan olta atayım dedim pek yapmadığım şeydir genelde tekneyle hatta hep tekneyle çıkarım neyse 4.5 saat geçti hava soğuk hatta yağmur çiseliyor abi bir şey yok at çek boş sıfır deniz sanki kurudu sinirlerim bozuldu sonrada eve geldim ve msn de sekoyla yani senin kaptanla görüştüm olayı yazdım ne dedi biliyormusun sen yine ota atıyorsun ya can bu sana yetmeli bu imkan sende var abi haklıydı bunu yapamayanlar hemde deli gibi isteyip yapamayanlar var şükretmeliydim neyse bu pazar 4 kişi tekneyle balığa çıktık ve 4 saat kaldık ve pazar istanbul ve kocaeli yağmurlu idi 4 saatte 1 adet mezgit başka birşey yok ama bu defa o kadar üzülmedim ve soğuğa içerlemedim sadece zevk almaya baktım yaptığımızın pazar gününü tekne gezintisi gibi düşündüm ve buna da şükürler olsun bu imkanımız var.; Olsun varsın balık çıkmasın Sekonun dediği gibi (olta atıyoruz ya)bu bize yeter.

Bu mesaj en son " 15-11-2005 " tarihinde saat 03:32 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir....
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-2005, 16:51   #25
star
Çımacı

Varsayılan Şükür

Değerli arkadaşım yada hobi taşım hudutt; yazmış olduğun yazı beni çok etkiledi gerçekten seko kardeşim okadar doğru vurgulamışki ne desem boş Allaha şükürler olsunki maddi,manevi vede fiziki olarak yapmak istediğimizi az yada çok yapıyoruz. Bizim serzenişimiz biraz mizahi olsun konumuza yorum katılsın. Amaç sadece bu .Tabiki bunu yapmak isteyipte yapamayan okadar insan varki onları düşündükçe şükretmek geliyor içimden.ŞÜKÜRLER OLSUN Geçen bayramın üçüncü günü havada oldukca soğuk birgünde 4 tane baraj gezdik ama elimiz boş döndük.Gerçekten balığın hiç önemi yok şehrin aşırı gürültüsünden ve stresinden uzaklaşmış olmak yettide arttı bile.Yeni yeni yerler keşvettik oda bize yetti doğrusu. Şükürler olsunki on tane parmağım var .Ya hiç olmasaydı SEKO,HDUTT ve diğerleri, nasıl tanışırdık sizlerle.Biraz konumuzun dışına çıktık kusura bakmayın .Birşeyler katmak istedim.
star/ankara
Eski 15-11-2005, 19:44   #26
aserkansatı
Guest

Tabi arkadaşlar beni düşünün mesela, 2 aydır balığa gidemedim.İnşallah bu cumartesi barajdayım.Çapak ,k.kanat,t.su levreği ve diğerleri...Savulun!
Çok fena gaza geldim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-2005, 22:23   #27
star
Çımacı

Varsayılan rastgelsin

SEKO kardeş sana rastgelsin iyi haberlerini pazartesi bekliyoruz. star/ankara
Eski 16-11-2005, 03:55   #28
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Heeeey yavrum beee seni kim tutar rastgelsin adamım ; bu arada star sanada her avın için şans ve bereket diliyorum
Eski 16-11-2005, 15:22   #29
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Rastgelsin Seko,umarım dilediğin gibi geçer avın.
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-2005, 22:57   #30
star
Çımacı

Varsayılan Teşekkür

Can kardeş iyi dileklerin için teşekkür ediyorum. Bu mevsimde Ankarada havalar soğuk geçiyor galiba baharı beklemekten başka çaremiz kalmadı. Bütün arkadaşlara iyi dileklerimi iletiyorum.Birbaşka yazıda buluşmak üzere. star/ankara
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları