Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-12-2007, 20:11   #1
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

bu da fena değil ...aynnen anlatıyo ciğerlerimize neler yaptığımızı
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-12-2007, 01:00   #2
Amatör İstanbullu
Miço

Amatör İstanbullu kullanıcısının avatarı

Sevgili İshak ve diğer içici Arkadaşlar!
Karar vermek için farklı perspektiflerden bakmayı denedinizmi?
Bence bir deneyin, eminim daha kolay karar vereceksiniz.
Eski 06-01-2008, 01:04   #3
Amatör İstanbullu
Miço

Amatör İstanbullu kullanıcısının avatarı

Sigarayı bırakmanın 20 yolu

İçici arkadaşlar sizlere yardımı olur diye düşündüm.

1- Kendinize inanın ve güvenin. Sigarayı bırakabileceğinize inanın. Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün. Sigarayı da bırakabileceğiniz düşünün.

2- Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazın: Örnek: Daha uzun yaşamak, kendinizi daha iyi hissetmek, para biriktirmek, daha iyi kokmak... Sigara içen herkes bunun zararlarını bilir ve bırakmak ister, siz bunu yazılı hale getirin ve her gün okuyun.

3- Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararınızı desteklemelerini isteyin. Size yardımcı olmalarını; ama kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğini söyleyin. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerini rica edin.

4- Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.

5- Sigarayı bırakmak için bir doktora danışabilirsiniz ve onun yardım ve önerilerini alabilirisiniz.

6- Kendinize bir egzersiz programı belirleyin. Spor yaparken sigara içmek aklına gelmeyecektir, üstelik sigara verimli egzersiz yapmanızı engelleyecektir. Spor yapmak stresinizi azaltacak ve sigaranın vücudunuz yıllarca yaptığı zararı tamir etmesine yardımcı olacaktır. Haftada 3-4 kere, 30-40 dakika spor yapın.

7- Her gün 3-5 dakika nefes egzersizi yapın. Gözlerinizi kapatın. Burnunuzdan derin nefes alın, nefesinizi birkaç saniye tutun ve çok yavaş bir şekilde ağzınızdan verin. Nefes egzersizi sırasında daha temiz ve daha rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

8- Birisi size sigara ikram ederse reddedin, kullanmıyorum deyin. Bu sizin kendinize olan güveninizi artıracaktır.

9- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş bırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

10- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş ırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

11- Sigarayı bırakmayı isteyen bir arkadaşınız daha varsa bunu yapmak daha kolay olacaktır. Birbirinizi teşvik edici konuşmalar yapın.

12- Dişlerinizi temizletin ve her zaman temiz tutun.

13- Sigarayı bıraktıktan sonra kendinize bir ödül verin.
14- Çok fazla su için. Su her anlamda vücudunuz için faydalıdır. Pek çok kişi yeterince su içmez. Vücudunuzdan nikotinin ve diğer zararlı kimyasal maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır. Sigaranın verdiği zararları düzeltecektir. Ayrıca, yemek yeme isteğinizi de azaltacaktır.

15- Sigarayı en çok ne zaman istediğinizi düşünün; canınız sıkkın olduğunda, yemekten sonra, işten eve gelince mi? Sigara içmek yerine hoşunuza giden bir şey yapın.

16- Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun. Örneğin, su için, sakız çiğneyin, leblebi yiyin.

17- Sigarayı bırakma konusunda düşüncelerinizi yazın. Bunu her gün okuyun.

18- Yanınızda sizin için çok önemli birisinin resmini taşıyın, bir kâğıda ‘sigarayı bırakacağıma söz veriyorum’ diye yazın, canınız her sigara istediğinde bu resme ve nota bakın.

19- Canınız sigara istediğinde, bir sigara yakmak yerine hislerinizi bir günlüğe yazın. Bu günlüğü her zaman yanınızda taşıyın.

20- Bu listeyi okuduktan sonra, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın
(Alıntıdır)
Eski 06-01-2008, 06:58   #4
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Sevgili arkadaşlar. Bende sizler gibi bu merete uzun yıllar önce 13 yaşımda başladım. Bu konuda en büyük etken arkadaş çevresi ve bulunan ortam, ben bunların kurbanı oldum.. Nekadar zararlı olduğunu tartışmaya ve anlatmaya gerek yok zaten. Öylesine mücadeleler ettimki, hiç birindede başarılı olamadım. En fazla bir hafta içmedim sonra tekrar devam, arkadaşımında dediği gibi bende belki yüzkere bıraktım bu illeti fakat inanın şu an elimde gene sigara tam yirmisekiz senedir içiyorum, bazı arkadaşlar diyorki balığa gidin, balıkta sanki içmiyoruz, sigarayı bıraktığım an kendimi çıplak gibi hissediyorum. Fakat sigara içilmeyen bir ortama girdiğimde veya sigara içmeyen bir arkadaşımın ofisine girdiğimde teke gibi koktuğumun farkında oluyorum. Bence en güzel çözüm bu illetin üretiminin sona erdirilmesi, buda devlete kazanç getirdiğinden imkansızlığı gösteriyor. Tek çare kaldı sigara fiyatlarının bugünün raiş fiyatlarıyla bir küçük altın değirine getirilmesi, yani bir paket sigara 50 milyon olsun bak bakalım ozaman içiyormuyuz. Bence yükseltsinler bu meretin fiyatını parası çok olan içsin çünki keyf ve zevk veren bir illet olduğu için en azından biz galantormuyuz sigara içecek diyebiliriz. Şimdi nasıl büyük iş adamları veya fabrikatörler villalarda, kendilerine özgü çiftliklerinde yaşam sürdürüyorlar, onlara gıpta ile bakıyoruz, adamın parası var yaşıyor diyoruz, işte sigarada böyle lüks olursa sigara tüketimi yüzde seksen azalır. İnsanlarda sağlıklarına kavuşmuş olur. İnanın bu illeti bıraktığım gün evdeki tavrım ve hareketlerim bile değişiyor, Kendimi boşlukta hissediyorum ve oyalanmam gereken şeyler olduğunu düşünüyorum, kendime oyalanacak bir iş buluyorum ve bu işin başına geçtiğimdede yakıyorum bu illeti. Kısacası SİGARA İÇTİĞİM İÇİN KENDİMDEN UTANIYORUM. Bırakabilen arkadaşların saygıyla ellerinden öpüyor, Bütün insalara sağlıklı ve sigarasız bir hayat diliyorum.
Eski 07-01-2008, 18:12   #5
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Buyazıların üzerine bir fıkra patlatalım; Adam doktara gitmiş,muayene olmuş,doktor ilaç
yazmış ve şart koşmuş:Günde beş sigara!
Bir sonra tekrar muayene:
Oooo,olmadı,sen sigarayı dörde düşür!
Her ay muayeneden sonra,sigara kontenjanı düşmüş:
Üç sigara,iki sigara,bir sigara!
Doktor son muayeneden sonra kestirip atmış:
Sen bu bir sigaradanda vazgeç!
Hasta boynunu bükmüş:
Doktor bey,ben hiç sigara içmiyordum ki,sen beş sigarayla başlattın!

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-2008, 21:05   #6
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

Güzel bir fıkra.Duymamıştım çok güldüm.
Eline sağlık paşalı..
Eski 07-01-2008, 21:53   #7
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yeter ki niyet et bırakmaya...

İshak bey ;
45 yıl günde bir pakete yakın sigara içtim... 1,5 aydır içmiyorum...
Nasıl mı ?
Önce bırakmaya karar verdim. Ancak ne kadar zor olduğunu bildiğim için ; kendime bir yardımcı aradım ve buldum... E-sigara yı kullanan 2 arkadaşımı yakın takibe aldım ve gördüm ki; enden daha fazla içici olan arkadaşlarım sigarayı bırakmışlardı bu alet sayesinde... Ben de bir tane edindim hemen ve başladım...
İlk gün bir kerre düşündüm bir tek sigara içmeyi ama direndim ve vazgeçtim... 3 dakika direnirsen vazgeçiyorsun zaten hemen..!
15 günde 3 kartuş harcadım duyan gülüyor buna. Çünki bir kartuşu güniçinde kullanıp bitirenler var..! Bir kartuş 2 paket sigaranın nikotinini taşıyor yaklaşık olarak... Eğer sigarayı bırakmaya niyetliyse bir kişi benim gibi ; yapacağı şey ; aldığı e-sigarayı yardımcı olarak kabul etmek Yok eğer sigarayı bırakmaya niyetli değilse, yapacak şeyi yok, çeker durur ağızlığı
Şimdi ben günde 2-3 defa bir kaç nefes çekip bırakıyorum bazen de bütün gün aklıma bile gelmiyor İshak kardeşim...
Bırakmak istiyorsan ; doğru yardımcı...
Ben denedim ... Doğru alet bana göre... Sigara imalatcılarına göre değil )))
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] dan bilgi alınız...
Sevgiler ... sigarasız bir yaşam dilerim..
Eski 29-08-2008, 15:17   #8
kukla
Oltacı

Varsayılan sigara

arkadaşlar 16 senedir sigara içen ve son 2 senedir günde 2 paketi deviren bir insan olarak elektronik sigarayı öneriyorum.2 haftadır kullanıyorum ve sigara aklıma gelmiyor.nikotin veriyor vucuda ama bi sigaranın verdiği zararın çok büyük bölümü yok bu alette.sigara ve çay vazgeçilmez benim için ama bu alet sigaranın verdiği doyumu veriyor.bi zaman sonra bunuda azaltıyosunuz.nefes almaya başladım bencede bu doğru alet iyi günler.
kukla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-2008, 09:39   #9
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

Çare bu'dur!..
Gerisi masal..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları