Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-03-2007, 09:07   #31
gokseldbuga
Guest

hep söylüyorum, sirküler mi vicdan mı, akıl mı, mantık mı, sirkülerdeki birçok maddenin efektifliği tartışılır, ben balık avlamaya gidiyorum, balıkla romantik anlar takılmaya değil, kendi tecrübeme göre gereği ne ise o kadar iğne takarım oltaya. Allah aşkına şurda topu topu yakaladığımız en fazla 5-6 çipura hadi yaz için 10 isparoz+sarpa+lidaki diye düşünelim kime ne zarar veriyorsun ki? Adam orda,denizin anasını ağlatmış kaldı ki sen doğaya saygılısın , koruyorsun , gözetiyorsun.
Hepimiz düşünen vicdan sahibi insanlarız, yasaklar mektubuna ihtiyaç yoktur, kaldı ki bu mektup küçük % için yazılmıştır ( bilgilendirme dışında).
Kurşun da denizler için çok zararlı mesela, her kurşun bırakışımda gıcık oluyorum ama sintinesini denize boşaltan adama da tutup 5000 10000 ceza kestiklerinde de her düşünen insan gibi ciddiyeti sorguluyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-03-2007, 09:08   #32
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
onur 4 olta ve çapari hariç en fazla 6 iğneye müsaade var sirkülerde ben 4 kamış kullanıyorum ama 14 yaşında oğlum yeme zile yardım ediyor yoksa dediğin gibi 2 olta yeter birine bakarken öbürünü kaçırıyorsun tabii balık bolluğunda
Cevat abicim Allah bağışlasın...Sizde erken yaşta baba olup genç yaşta evladıyla birşeyler paylaşabilen şanslı babalardansınız anladığım kadarıyla...
14 yaşında demişsiniz...Abi senin oğlan koca adam olmuş artık yaaa
Hani niyetlense torun sahibi bile olursun
Bence oğlanın yeme zile bakıcak yaşı çoktaaaan geçmiş...Bana kalırsa oğlanın şarkı dinleme yaşı geçmiş artık şarkı söyleme zamanı gelmiş...Ne güzel işte abi sen 2 kamışa bakarsın oğlan 2 kamışa gül gibi avlanırsınız...

Saygılar,
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 09:11   #33
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

arkadaşlar derinlere gidersek işin içinden çıkamayız eloğlu trolle denizin dibini süpürüyor yasak falan dinlemiyor amatörün bir iki iğnesi ile hesap yapacaklar sirküler çıkarırken onları düşünsünler içimizi rahat tutup kıbrısıda çapari olarak düşünün çapari gibi bir seferde 10 balık çekmiyoruz ya
Yer:İSTANBUL
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 09:14   #34
gokseldbuga
Guest

dediğim gibi abicim, bu sirküleri Yunanlardan Italyanlardan alıp bize uyarlamışlardır.
herşeyimiz düzgün ya, iğnelere kaldık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 09:20   #35
cevat2
Kaptan

sen bizi bir seyretsen ne tatlı kavgalar ediyoruz en çok tartıştığımız en ufak kıpırtıda baba vuruyor oğlum dalga yoksa zil öter yok illaki çekecek onu ama kuşadasında beni mat etti mırmır zili öttürmeden yakaladı birde atma dediğim yere atar her seferinde taktırır hadi iğne bağla takım yap şimdi bol bol takım hazırlıyorum taktıra kopara öğrenecek düğümleri öğrendi adam ayakkabısını annesine bağlatıyor balıkçı düğümlerini hepsini kendi yapıyor
Eski 15-03-2007, 09:36   #36
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
sen bizi bir seyretsen ne tatlı kavgalar ediyoruz en çok tartıştığımız en ufak kıpırtıda baba vuruyor oğlum dalga yoksa zil öter yok illaki çekecek onu ama kuşadasında beni mat etti mırmır zili öttürmeden yakaladı birde atma dediğim yere atar her seferinde taktırır hadi iğne bağla takım yap şimdi bol bol takım hazırlıyorum taktıra kopara öğrenecek düğümleri öğrendi adam ayakkabısını annesine bağlatıyor balıkçı düğümlerini hepsini kendi yapıyor
Olsun abi seninde dediğin gibi tatlı inatlaşmalar bunlar...bu tür inatlaşmalar da olmasa gittiğiniz balık avlarının tadı tuzu olmaz zaten...önemli olan ortak bir paydada buluşabilmek bence...sizde bunu başarmışsınız zaten...darısı başımıza inşallah...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 09:36   #37
cevat2
Kaptan

doğan sirküler ayırmıyor tekne veyahut kara diye aynı kıriterler geçerli şimdi s.g. miço kağıdı yan.sön. can yel. kontrol ediyormuş çok sıkı bende bunu anlamıyorum şimdi plakalı teknede amatör olta atamıyor herhalde,plakasız amatör teknede de kişi sayısı na göre yine atamıyorsun kiralamak istedim geçen hafta ist.da herkes tırsmış şimdi kiralıklla balık tutamıyacakmıyız bilenler bir açıklasın lütfen beyler
Eski 15-03-2007, 10:29   #38
Rauf
Guest

arkadaşlar bu konuda bildiklerimi yazayım amatör balıkcılar 1-ağ dökemez 2-paragat dökemez 3-balık satamaz4- teknesinde parayla kişileri taşıyamaz.ne yapabilir 1-capari yapabilir 2-kıbrıs oltası atabilir ve tabiki olta balıkcılığı yapabilir yani paragat cok oltalı bir takımdır yasaktır ama capari cok oltalı olaması paragat ile aynı sayılmaz birde dip oltaları veya olta takımları na 6 iğne ile sınırlama getirilmiştir o kadar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 11:18   #39
gokseldbuga
Guest

Teşekkürler Rauf abi,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2007, 11:35   #40
cevat2
Kaptan

iyide rauf abi biz sana misafir geldik 3 kişi bizi balığa çıkardın senin tekne liman kağıdında kişi sayısı varmı bunu s.g soruyormu farzet 4 kişi avlanıyoruz alanyada amatör balıkçı belgesini taşımak zorundada değiliz benim merak ettiğim konu bu bir arkadaşın teknesine binerken sayıya bakmak lazımmış tekne kağıdında 2 yazıyorsa avlanamıyormuşsun 3 kişi ,5.5mt altında ise ne tür belge lazım tekne için
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları