Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-12-2005, 04:58   #31
muhabbetci
Kaptan

Varsayılan Zararlı

Arkadaşlar;
Zararlı alışkanlıklar sizin bildiğiniz gibi kolay bırakılmaz.Sizin zararlı olarak adlandırdığınız bağımlılıklar; proğramlı olarak bırakılmadığında sizin cellatınızdır. Vücudumuzda oluşacak değişimleri takip etmediğiniz takdirde sorunlarla karşı karşıyasınızdır. (Ben 5 yıl önce nikotini bıraktımda)
Bırakmak istediğiniz nikotin bağımlılığı ise;100 mesaj sonra ben nasıl bıraktığımı açıklayağım. Öyle her yazılana inanmayın sigaradan ve alkolden ölen doktorlarda var.Deneyenlerden dinleyin derim ben.
Öyle ilaçla, akupunkturla kendinizi kandırmayın; herşey sizde bitiyor.YANİ BEYNİNİZDE VE KALBİNİZDE. Sayın ve saygıdeğer doktorlarımız alınmasın eğer bn onlara inanmış olsaydım dalak,safra kesesi,12 parmak bağırsağı, alınmış olarak karşınızda idim,ama okuma ve araştırmam sayesinde onlardan yırtdım. BU ŞAKA DEĞİL GERÇEKTİR.Son check-up da TÜRKİYEMİZDE OLMAYAN İLACI YAZIP VE BU İLACI ALMAN GEREKLİ VE SSK YAZMIYOR KENDİ CEBİNDEN AL diyen sayın doktor size ne kadar yardımcı olur bilemem.(Bu ilacı al diyen doktor kardeşim şu anda Karayiblerde yılbaşı tatilline gittiğine iddiaya gireririm.İnanmıyorsanız sayın DR nin yazdığı reçeteyi size göndereyim.
Lütfen her şeyi araştırın ve doğal olanı seçin.Kocakarı ilacı kadar dr reçeteside ölümcü olabilir.
Lütfen hasta hakları' nı mutlaka okuyun.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-12-2005, 05:05   #32
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Değerli kardeşim. Sözlerinizi dikkatle okudum. Sigara ve alkol konusunda yazdıklarınız çok doğru. Gerçekten bırakması kolay değil. Ben mücadeleme devam ediyorum. Şu anda günleri saymış değilim amaaaa sigara denilen zehirden arındığımı hissediyorum artık.
Fakat bir konuda size katılmadığımı da üzeülerek söylemek isterim. Modern tıbba bir kötü örnekten dolayı sırt çevirmek yanlış. Eğer sizin doktorunuz kötüyse, doktoru da bırakmak lazım Ama tıbba olan inancımızı yitirmemeliyiz diye düşünüyorum.
İlginize teşekkürler....
Saygılarımla....

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 05:57   #33
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Merhaba arkadaşlar öncelikle Uzman bey siz 25.12.2005 tarihinden beridir sigara içmiyorsunuz ben sizin asistanınız olarak günleri tutuyorum yanlış anlamayın sigarayı bırakan görmediğim için sizinde en ufak bir başlama ihtimalinizde gırtlağınıza çökeceğim şimdilik iyi gibisiniz umarım bırakırsınız kendi adıma sizin için dua ediyorum Evet moderen tıp bu konuda sürekli çalışıyor ve kesinlikle iyi de yapıyor ben kendi adıma moderen tıpa inanılmaz bağlıyım doktorlara gelince tartışılır ama saygı duyarım ssk daki doktorlarada hak vermiyor değilim ya kaç hastaya baksın ve nekadar ilgilensin hepsinin kendine göre bir nedeni var önderimiz beni Türk hekimlerine emanet edin demiş daha bunun üzerine nedenir bilse günde 70 hastaya bakacak bu hekimler sanırım o da bir an olsun düşünürdü bu sözü söylemekle ilgili
Eski 31-12-2005, 06:03   #34
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Rahmetli ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bir balıkçılık forumunda adının anılmasından ayrıca mutluluk duydum. Rahmetli önderimiz de sigarayı çok içiyormuş. Sanırım vefatında bunun da tesiri olmuştur. Her resminde sigara var aşağı yukarı. ama bir de şu var ki bu zehirin zararı gün geçtikçe meydana çıkıyor. Yoksa eminim ki Mustafa Kemal Atatürk bize bu konuda da önderlik yapardı. Allh mekanını cennet eylesin...
Saygılar...

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 06:23   #35
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Allah rahmet eylesin ........
Eski 02-01-2006, 05:53   #36
Epidermoid_Karsinom
Guest

Fikirlere tahammul edemiyormusunuz mesajlarımı silen kimse ona söylüyorum siliyorsanız benimle dalaşanınkileride silin bari. o çok mu önemli fikirleri silemezsiniz. uzman online değil olsa mesaj yazacammm

Bu mesaj en son " 02-01-2006 " tarihinde saat 05:58 itibariyle Epidermoid_Karsinom tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2006, 05:56   #37
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Arkadaşım fikirlerinin silinmesine üzüldüm elimde olsa tekrar yazarım ama hakaret etmemelisiniz karşınızdakine tahamül edemiyor olsanız bile sizden ricam demin yazmış olduğunuz yazıdan o hakaret bölümünü silmeniz.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2006, 05:59   #38
Epidermoid_Karsinom
Guest

kusura bakma arkadaş kızdım kızgınlıkla yazdım ama mesajlarım siliniyor surekli o uzman denen adam beni çok kızdırdı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2006, 06:05   #39
Epidermoid_Karsinom
Guest

ABD’deki California Üniversitesi’nde görevli bilim adamı Manuela Martins-Green ve ekibi, sigara dumanına maruz kalan hücrelerin yaralanan bölgelere doğru gitmekte zorlandığını ifade ederek, yaraların iyileşmesine yardım eden fibroblast hücrelerin duman nedeniyle yapışkan hale geldiğini ve hareket etmekte zorluk çektiğini kaydetti.

Fareler üzerinde bir dizi araştırma yaptıklarını ifade eden bilim adamları, deney için kullanılan fareleri iki gruba ayırdıklarını ve birinci gruptakileri 6 ay süreyle sigara dumanına maruz bıraktıklarını bildirdi. Farelerde 5 milimetre çapında yaralar açan bilim adamları, sigarasız ortamda yaşayan farelerin yaralarının 7 gün sonra yüzde 95 oranında kapandığını, pasif sigara içen farelerin yaralarının aynı süre içinde sadece yüzde 85 oranında kapandığını saptadılar.

Kaynak : BMC Cell Biology
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2006, 06:05   #40
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Şimdi oldu Emin bey her kes bir birine daha tahamüllü olmalı diye düşünüyorum aslında ilk tartışmalarda ben isterdimki sizin doğru yada yanlış bir şekilde tenkit ettiğniz arkadaşım Erol size cevap versin ama bazen cevap vermemekte bir cevaptır diye düşünüyorum.
Birbirimize daha sakin ve yapıcı olarak yaklaşırsak doru diyaloglar kurabiliriz aramızda.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları