Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-10-2009, 10:42   #51
dionyzos
Oltacı

Erol Hocam bununla ilgili bi konu açtım ama buraya yazmak daha pratik gibi geldi,

bende tekneyle birlikte gelen , fakat henüz montajı falanda yapılmamış/kullanılmamış bir

Eagle Cuda 168 var ama kullanım kılavuzu yok, bununla ,ilgili Türkçe kullanım kılavuzu

bulabilirmiyim.Nette aradım ama ingilizcesi var...
dionyzos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-10-2009, 11:03   #52
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
dionyzos tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Erol Hocam bununla ilgili bi konu açtım ama buraya yazmak daha pratik gibi geldi,

bende tekneyle birlikte gelen , fakat henüz montajı falanda yapılmamış/kullanılmamış bir

Eagle Cuda 168 var ama kullanım kılavuzu yok, bununla ,ilgili Türkçe kullanım kılavuzu

bulabilirmiyim.Nette aradım ama ingilizcesi var...
Maalesef,sadece İngilizcesi mevcuttur.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-2009, 19:10   #53
Aqua
Oltacı

Aqua kullanıcısının avatarı

Varsayılan Humminbird

Merhaba,
Humminbird 580 Combo balık bulucu/GPS chartplotter balık bulucunun Türkçe kullanma klavuzunu arıyorum İngilizcesi var ama pek çözemedim.Elinde olan varsa benimle paylaşırsa çok memnun olurum.
Herkese bol balıklı avlar dilerim...
Eski 09-11-2009, 14:55   #54
levrek
Kurucu Üye

Humminbird 580 Combo nun maalesef Türkçe kullanım kılavuzu yoktur.

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 10-11-2009, 06:48   #55
Aqua
Oltacı

Aqua kullanıcısının avatarı

Cevap için teşekkürler, bende o kadar araştırdım bulamadım aslında ithal gelen ürünlerin türkçe kllavuzlarının olması yasal zorunluluk gibi biliyorum ama sattım bitti gitti deniyor...
Eski 04-01-2010, 16:49   #56
urpekli
Oltacı

Merha,
İlk defa balık bulucu almayı düşünüyorum, internette biraz araştırma yapıtım fakat daha sağlıklı bilgi almak için size birkaç sorum olacaktı.
1. Öncelikle 500 liraya kadar bir cihaza para verebilirim. Önerebileceğiniz bir marka, bir model var mı? Amacım daha çok dip yapısını ve şeklini öğrenmek.
2.Teknem dıştan takma motora sahip, balık bulucunun aynasını kıçına taksam bi problem oluşturur mu? Bu aynayı herhangi birinden yardım almadan takabilir miyim?
3. Seyir halinde iken dip yapısını ve şeklini görebilirmiyim?
Ayrıca İzmir Sığacık açıklarının dip ve derinlik haritası sizde varsa bana atabilirmisiniz? scubapilott@hotmail.com
urpekli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2010, 07:19   #57
levrek
Kurucu Üye

Merhaba Münin Bey,
Öngördüğünüz rakama Eagle ve Garmin ürünlerini tavsiye ederim,cihazların işlevleri arttıkça fiyatları da artmakta.Bu yüzden 500 liraya en yakın modelleri seçip aralarında işlev kıyası yapın.
Balık bulucunun aynasını motorun sağ ya da sol tarafına takmanızda hiç bir sakınca yoktur ve bunu tek başınıza kolayca yapabilirsiniz.Cihazların kullanma kılavuzlarında bu konu grafiklerle anlatılmıştır.
Seyir halinde cihazların özelliklerine göre dip yapısını ve şeklini görebilirsiniz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 12-01-2010, 20:35   #58
Onur Özben
Oltacı

Merhaba

Yaklaşık 5 aydır Humminbird Matrix 12X kullanıyorum.Ancak bir türlü dip yapısı hakkında fikir sahibi olamıyorum.Kitapçığında yazdığına göre dipte görünen renklere göre (zaten cihaz renkli değil ama açık gri koyu gri gibi farklılıklardan söz ediliyor) dip yapısını anlayabileceğim ifade edilmiş.Ne hikmetse bana hep aynı şekilde gösteriyormuş gibi geliyor veya ben farkı anlamıyorum.
Eğer bilenler varsa bu cihazlarda dip yapısı nasıl okunur.Yani hangi şekilde taşlık,kumluk,eriştelik gibi.

Teşekkürler...
Onur Özben Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-2010, 23:32   #59
berko
Oltacı

merhaba

gerçi balık bulucu markası ve modeli farklı ama benim sorunum turkerozturk rumuzlu arkadaşımızın derdiyle hemen hemen ynı. bende garmin 160 c var.. aldığımdan beri hiç randıman sağlamadı. tüm ayarları montajı kullanma kılavuzundaki gibi yapmama rağmen hiçbir faydası olmuyor. mesela tekne demirdeyken 30 metre suda 70-75 metre derinlik gösteriyor, aynı anda 30 metre derinlik varken 55 metrede balık gösteriyor ve dip yapısı hakkında her yerde aynı grafiği veriyor. bir de durduk yerde görüntü birden kayboluyor ekran boş kalıyor bir süre sonra ya geliyor ya gelmiyor. tekne giderken ise bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. önce cihazı bozuk zannettik servise gönderdik sğlam çıktı, aynanızda arıza olabilir dediler yenisi geldi ama yukarıda anlattığım sorunlar sürüyor. teknem rota 5.25 fisherman.. aynayı karinaya kıç taraftaki bitiş yerine sağ yandan suya paralel olacak şekilde aynen kullanma kılavuzunda anlatıldığı gibi monte ettim. acaba biryerde yanlış mı yapıyorum? Yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.. herkese selamlar..
berko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2010, 07:19   #60
levrek
Kurucu Üye

Merhaba berko,
anlattıklarınızın ışığı altında kanaatimce problem aynanın monte ediliş şeklinde.Önce motorun çıkardığı köpüklerden olabilir diyecektim,lakin demirli iken aynı problem devam etmiş.İkinci bir varsayım ise cihaz ve ayna sağlamlığı tescillenmiş ise sorun büyük bir ihtimalle kablo kaynaklı olabilir.kabloda montaj sırasında bir burkulma ya da darbeye maruz kalıp teması tam sağlayamaması.Keyfe keder bir değip bir değmiyor olması bazen böyle bazende böyle çalışıyor durumlarını akla getiriyor.Bunun sağlaması yapmak için cihazı yine soketleri uyan başka bir teknedeki sabit kablolamaya takmanız sağlamayı yapmak açısından belkide sizi çözüme götürecektir,umarım yardımcı olabilmişimdir,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları