Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-01-2010, 07:53   #61
Mehmet Özarslan
Oltacı

Sayın Erol Bey konuyla ilgili yazılarınız çok güzel ve herkesin işine yarayacak türden Akdenizde Manavgat civarlarında 4,5 m fiber teknede kullanmak üzere bir balık bulucu arayışı içindeyim Humminbird 570 i tavsiye ettiler 300 dolar civarında bu ürün benim işimi görürmü yada bu fiyatlar arası hangi ürünü tavsiye edersiniz Selamlar Saygılar
Mehmet Özarslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-01-2010, 13:29   #62
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Mehmet Bey,
fiyat -performans bakımından güzel bir cihaz,lakin Türkçe dil desteği yok.Kullanma kılavuzu da maalesef İngilizce (500 serisi). Şayet dil konusunda bir probleminiz yok ise ihtiyacınıza cevap verecektir.Sorun olabilecek tek konu 250 metreye kadar derinlik okuyabilmesidir.Akdeniz deki derinlikler malumdur,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2010, 12:29   #63
berko
Oltacı

erol bey merhaba
ilginize teşekkür ederim ama anlattıklarınızdan benim bu işi çözebilmem için profesyonel bir destek almam gerektiği fikrine vardım. garmin için izmir'de foçaya gelip cihazın montajını kontrol edip çalışmasını test edecek bir servis biliyor musunuz.. görüşmek üzere, selamlar..
berko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2010, 17:21   #64
levrek
Kurucu Üye

Berko Bey,
Anadolu caddesi üzerinde Lahur Marin Garmin ( Anadolu Cad No : 548 Karşıyaka - İzmir. Telefon: +90 232 361 23 30 den Sinan ya da Ali Bey ) cihazlarını satıyor,ancak bildiğim kadarı ile kendi sattıkları cihazların montajı ile ilgileniyorlardı.Ancak cihazı ve aynayı kontrol etmek için, illaki denizde olmak gerekmez,karada da bu ikisinin doğruluğunu kontrol etmek mümkündür.Ellerinde bulunan cihazlardan birisinin kablosunu sizin cihaza ve aynaya takıp kontrol ettirebilirsiniz zannedersem,denemekte fayda vardır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 17-01-2010, 15:15   #65
berko
Oltacı

erol bey merhaba
lahur'un zaten müşterisiyim ikisini de tanıyorum ama cihazların montajıyla ilgilendiklerini bilmiyordum. ben cihazı onlardan almadım aras denizcilikten aldım ama sanırım bana yardımcı olurlar.. hafta içi kendileriyle temas kuracağım, ilginiz için bir kez daha teşekkür ederim..gösterdiğiniz yakınlık beni gerçekten duygulandırdı, keşke her konuda insanlar birbirine böyle davransa.. Hayat çok daha kolay olurdu) Görüşmek üzere, selamlar..
berko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2010, 20:26   #66
levrek
Kurucu Üye

Ne demek Berko Bey,yardımcı olabildim ise ne mutlu.Umarım sorunuz çözülür.Unutmadan şayet yardımcı olamazlarsa Aras dan Cengiz Bey e ya da Alamatra dan Çağlar Bey e(895 Sokak 14/ A Hisarönü Konak / İZMİR
Telefon: +90 232 425 89 14) teknik destek için tanışırız,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 08-02-2010, 17:09   #67
Balık babam
Oltacı

Balık babam kullanıcısının avatarı

Balık bulucuda çok fazla beklentim yok.Teknede kullanımda sadece derinlik(100m.kadar) ve dip yapısını belirtmesi (özellikle kayalığı )benim için yeterli olabilir. Piyasada satılan 100-150 tl civarındaki portatif balık bulucular benim için yeterli olabilir mi?
Balık babam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2010, 22:29   #68
levrek
Kurucu Üye

Alıntı:
Balık babam tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Balık bulucuda çok fazla beklentim yok.Teknede kullanımda sadece derinlik(100m.kadar) ve dip yapısını belirtmesi (özellikle kayalığı )benim için yeterli olabilir. Piyasada satılan 100-150 tl civarındaki portatif balık bulucular benim için yeterli olabilir mi?
Merhaba,
balık bulucusunun dip yapısının düzgün okunabilmesi için özellikle de kayalıkları,iyi bir ekran çözünürlüğene ve frekansa sahip olması gerekir.Orta şeker cihazlarla bile dip yapısını zamanla öğrenebiliyor insan.Ancak 100-150 tl civarındaki portatif balık bulucular ile kayalıkları belirlemek kanımca güç olacaktır.Fakat sizin deyimizle fazla bir beklentiniz yok ise denemekte fayda vardır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 09-02-2010, 10:55   #69
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Konuyu baştan sona okudum ve cidden yaptığınız çok mükemmel birşey.
Herkese ve her derde deva olmaya çalışıyorsunuz.
Paylaşımcı olmak bu olsa gerek
Herkes adına tekrar tekrar teşekkürler Erol abi ...

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-02-2010, 15:20   #70
echoes
Oltacı

Öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler.Burada çok değerli bilgiler almış bulunmaktayım.
Uzun zamandır yaptığım araştırmalar sonucunda Türkçe menüsü olması sebebiyle Garmin 400c veya 160 c modellerinin birini almaya karar verdim.Yurtdışında fiyatlar yarı yarıya farkettiği için aleti buradan alacağım.
Merak ettiğim konu ise şu ,acaba içinde Türkçe menü yüklümüdür? Birde benim avlandığım derinlik genelde 8-15 kulaç arasında. Yemli,sırti veya uzunoltada bu aletlerden yeterli verimi alabilirmiyim?
Brh(+)
echoes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları