Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-12-2007, 20:59   #1
Onur GÜNER
Çımacı

Onur GÜNER kullanıcısının avatarı

Varsayılan Sinarit iyidir...Alanyadan...

Geçen ay yaptığım bir av.
Bir süredir siteye giremediğim için şimdi yükledim. Taze sayılır yani
Akyaların ikisini tek atışta aldım, aslında kafaya atmıştım ama arkadaki karın altında geldi, kısmet diyelim, gerçi akya sakin hayvandır özellikle aynı paralele getirmeye çalıştım.

Sinarit ise sanırım yüzyılın en ilginç atışına sahne oldu...

Hikayesi şöyle;

Yakın bir arkadaşım ile kıyıdan açıktaki bir taşlığa gittik, arkadaşım avlanmıyor, sadece güvenlik amacı ile yukarıdan beni takip ediyor, mera derin.
Derken başlıyorum ava. Maksadım sinarit vurmak ama etrafta neredeyse hiç yok, artık son denemelerimi yaparken güzel bir taşın üzerine süzülüyorum ve iner inmez beklemeye başlıyorum. Fkat ne gelen var ne giden. Çıkmaya karar veriyorum ve başlıyorum yükselmeye. Yaklaşık 8 - 10 metre yükseliyorum ki bir de sağ taraftan iki sinaritin kayaların arasında dolaştığını farkediyorum. Hiç yapılmayacak bir şey yapıyorum arkadaşlar ! çıkışı durdurup aynı taşa tekrar inmaya başlıyorum. Ve sürenin azlığını da düşünerek balığın merakınıda kamçılayarak sinaritin birini mezile sokup hemen net bir atış yapıp yukarıya doğru çıkışa geçiyorum, diğer sinarit yaklaşık 7 -8 kg kadar vardı ama bunada şükür.
Bu tip bir manevrayı hiçbir zıpkıncıya önermiyorum, uzun süren dalışlar sonucundaki antremanlı oluşumla ve daha da önemlisi tam tepemde beni bekleyen ve yarı yolda karşılayan arkadaşımla ilgili bir durum. Hayatımda ilk ve son kez uyguladığım bir teknik diyebiliriz...

Güvenliğin ön planda olduğu, hırstan ve rekabetten uzak, keyifli dalışlar dilerim.

Sevgiler...

LOKAR Team / AKDENİZ

E-mail: ispendek@mynet.com
Onur GÜNER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları