Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-02-2010, 19:20   #1
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Thumbs up !!..Hasan BALIKÇI & Serkan KARINCA..!!

Sevgili dostlarım

Serkan kardeşimin işi sebebiyle bu gün saat 11.00 de Urla Özbek e gittik

su kenarı nede olsa serkan kardeşim işlerini hallederken bende biraz olta atmak
istedim.SERKAN kardeşimede ne dersin sıkılmazsın demi dedim oda sağolsun yok sıkılmam sen oltaları at ben teklifi bitirir bitirmez yanındayım dedi bende usul usul ordan yürüyerek deniz kenarına indim

üçbeş balıkçı rüzgara rağmen atçek yapıp olta atıyorlardı

limanın kenarındaki taşlardan bende kendime göre uygun bir yer buldum mamun ve madya yemim vardı sörf kamışları götürmüştüm birine madya diğerine mamun taktım oltaları suya bıraktımhava esiyordu arabanın içine oturdum güneşte karşımdan vuruyor arabanın içi sıcacıktı beklerken nerdeyse uyuyacaktımki oltanın birinin canlandığını gördüm tabi bende canlandım

ilk deneme biraz geç kalmamdan olsa gerek başarı yoktu hiç umursamadan tekrar yemledim bidaha attım

bu defa arabaya girmeyecektim o misafiri bekleyecektim az bi zaman bekledim tekrar aynı biçimde olta hareketlendi bende tepkimi verdim ah kameraman
gelen çok yoruyodu biraz uğraştan sonra kıyıda

daha sonra başevkle ve zevkle olta atmaya devam ettim Serkan kardeşimi tel ile aradım bir levrek tuttum dedim iyi bizde geliyoz dedi aradan 5 10 dakika geçmeden serkan kardeşim ve nejat biladerim geldi oltalar sudaydı bekliyorduk serkan kardeşim eee ne oldu biz geldik diyemi balık yok derken benim olta tekrar harekette tasmaladım kameraman iş başında meğer benim yeni makinayı kullanamayan acemi kameraman çekiyorum diye boşa çekmiş
ikinci levreğide kıyıya çektik ama videosu çekilmeden hiçte levrek çekerken videom yoktu yazık oldu
neyseki fotoları çekebildik.birdahakine kullanma kılavuzunu okumadan çekim yapmaz

zaman su gibi akıp geçiyordu.telefonum çaldı bir baktım süleyman abimiz (kaptan karabulut üstadımız)çaya davet ediyordu gelelim gelmesinede balıklarımız az senin livarda varmı dedim var tabi olmazmı deyince gecikmeden gidelim dedik

uzun lafın kısası kısa bir gün içinde hem serkanın işini hallettik hem balık tuttuk hemde saygıdeğer süleyman abimizin misafiri olup çayını içtik livarındaki balıkları kaptık

Bu mesaj en son " 25-02-2010 " tarihinde saat 10:01 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları