Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > İğnelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-06-2007, 02:06   #1
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan iğnelerimiz

Bilgim dahilinde iğnelerimi eski fotoğraf flimlerinin plasik yuvarlak kutularının içinde saklıyordum ama denize gidip geldiğimde nem ve rutubet alıyor ve pas yapıyor ne gibi tavsiyeleriniz olabilir? şimdiden teşekkürler...
Sponsored Links
Eski 09-06-2007, 02:28   #2
Emre
Tayfa

Emre kullanıcısının avatarı

adnan abicim bende öyle yapıyorum ama hiç pas falan ile karşılaşmadım bende dikkat edicem bundan sonra bakıcam pas yapıyomu yapmıyomu

Millet Deliye Hasret Bizde Koycak Yer Yok

45-MANİSA / MERKEZ-45

A rh (+)
Emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2007, 02:55   #3
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Adnan abi sana önerilerim;filim kutularının içine 1-2 damla makine yağı koymak,mümkün olduğu kadar ıslak elle ellememek(hatta kesinlikle diyebilirim),iğnelerin hepsini değilde tahmini yetecek kadarını almak yada ikiye bölüp kullanılcak ve yedek olarak ayırmak,ava gitmeden önce kullanılacak takımları yedekli hazırlamak(bu aynı zamanda kolaylık açısından fayda sağlar)yani misinaya bağlı olarak hazır bulundurmak şimdilik aklıma gelen bunlar, selamlar abi.
Eski 09-06-2007, 09:47   #4
mufi
Guest

Adnancım şu Faruk kardeşimin de kullandıgı bir iğne kutusu var..ona ugradıgında bir bakıver.. çok gözlü..birşey ..plastik kapak sıkı kapanıyorsa rutubet almaz sanırım.ben saatçilerin kullandıgı minik bölmeleri olan ve her birinde 10 dan fazla bölümü olan üstten sürgülü bir kutu kullanıyorum şu ana kadar bir şey olmadı aldıgım yer yine hisar camii meydanında milletin oturup yemek yedikleri meydanda tavla malzemesi satan bir zat var yanılmıyorsam oradan almıştım.

''Gönül alıcı bir söz kışı yaza çevirir''
çin atasözü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2007, 11:08   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Canım benim en güzeli film kutularında muhafaza edeceksin ve avda yanına yedek olarak az bulunduracaksı ve kesinlikle ıslak ellerle iğneleri ellemeyeceksin. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2007, 11:59   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bende ava giderken evdeki kutudan yanıma maksimum kullanacağım kadar iğne alıyorum. Zaten hemen tükendiği için paslanma olmuyor. Yinede 1-2 tavsiye vereyim foto filmlerinin kutularına çok az mazot damlatırsanız paslanma olmaz test edilmiş onaylanmıştır birde nemi alması için pudra koyarsanız oda faydalıdır.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2007, 02:07   #7
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Bende ava giderken evdeki kutudan yanıma maksimum kullanacağım kadar iğne alıyorum. Zaten hemen tükendiği için paslanma olmuyor. Yinede 1-2 tavsiye vereyim foto filmlerinin kutularına çok az mazot damlatırsanız paslanma olmaz test edilmiş onaylanmıştır birde nemi alması için pudra koyarsanız oda faydalıdır.
Tago canım mazot işi çok tehlikeli bunu bil, mazot kokusunu alan balık hayatta iğnenin yanından geçmez test edilmişti, bana yardımcı olan arkadaşlarıma çok teşşekkür ederim. mufi abi o küçük iğne kutularından 2 adet var, sanırım arıza bende ıslak elle iğne alırken oluyor bir de arkadaşın biri tavsiye etti ''paslanan iğnelerin hepsini atacaksın dedi ... saygılarımla....
Eski 13-06-2007, 02:31   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ADNAN tafarından gönderildi
.......... arkadaşın biri tavsiye etti ''paslanan iğnelerin hepsini atacaksın dedi ... saygılarımla....
Sanırım o tavsiye hasan abiden gelmişti abi..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2007, 20:57   #9
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ADNAN tafarından gönderildi
Bilgim dahilinde iğnelerimi eski fotoğraf flimlerinin plasik yuvarlak kutularının içinde saklıyordum ama denize gidip geldiğimde nem ve rutubet alıyor ve pas yapıyor ne gibi tavsiyeleriniz olabilir? şimdiden teşekkürler...
adnan abı yanılmıyosam çözümünü söyledım demı.ama ıllada bır fıkır verceksem kullanılmamış ığnelerın yanına kesınlıkle kullandığınız ığneyı koymayın.tago nun fıkrıne gelınce balığında bı damak tadı vardır tagocum sen mazotlu kefal yermısın yanı ışın açıkçası mısınanızda bıle yanı bedende eğer yağ mazot kokusu varsa balık ta bıraz şüphelı olur.sanırım en ıyı çözüm paslı olanları çöpe atmak bence yınede sız bılırsınız.saygılarımla rastgele
NOT paslı ığne zor bağlanır hatta mısınayı bağlarken koparır

Bu mesaj en son " 13-06-2007 " tarihinde saat 20:59 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2007, 21:32   #10
freediver
Kaptan

adnan abi mustad in igne kutulari var cok güzel birsey dikdörtgen seklinde ben 1999 da almistim o zamandan beri icinde olan ignelerim var ve hala canavar gibi....
ama bende Nevzat Abi'nin görüsüne katiliyorum...
1-2 damla makina yagi ya da vazelin....
gercekten kesin cözüm getiriyor
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları