Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-07-2007, 10:06   #21
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Arrow

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
her türlü balığın üzerinde görülebilen bir canlı.ben en çok gopez ve mırmırın üzerinde rastladım.dikkat etmişimdir yem olarak takıldığında gopezler hemen saldırıyorda neden acaba ağzının içindeyken yemiyo.bence hayvan bu canlının vucudunda dolanmasından rahatsız değil.bu canlının balık için şifai etkisi olabilir...
Serkan abi ben denizdeyken günün balık tutulmayan kısmında maske ve snokerilmle denizde balıkları gözlüyorum.Yemlere tepkilerini,balığın ne tarafta bol olduğunu hesaplıyorum falan.Dediğin gibi mırmırların üstünde çok fazla oluyor bu parazitten.Ama bence dediğin gibi hayvana bir yararı olduğunu sanmıyorum.Çünkü onları takip ettiğim sürece kenenin yapışmış olduğu balığın,kenesiz balığa oranla daha yorgun ve cansız olduğunu gördüm.HAyvanlar halsizleşiyor bence.Bir de bu kene hayvanın ağzına yapıştımı yem yemesini dahi etkiler diye düşünüyorum.
Saygılar...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-07-2007, 12:57   #22
iesencan
Tayfa

iesencan kullanıcısının avatarı

Sevgili arkadaşlarım.Balık kenesi denen bu yaratık, tatlı su balıklarında da varmı acaba.Ben yaklaşık olarak 25 senedir Avlanırım böyle bir yaratığa rastlamadım.Bilgisi olan Arkadaş yazarsa sevinirim.Şansınız bol iğneniz keskin olsun.
Eski 12-07-2007, 11:43   #23
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

bu sabah yakaladığım karagözlerden birinin üzerinde bu kenelerden iki tane vardı ve resimde de görüldüğü gibi yapıştığı yerde pul bile bırakmamışlar .tabi balıkları temizlerken öldürmeye gönlüm el vermediği için balığın içinden çıkan sakatat kısmının üzerine bıraktım.. biraz sonra martılar hepsini temizlemişler. .

Eski 29-08-2007, 15:23   #24
günay07
Miço

günay07 kullanıcısının avatarı

Ellerine Sağlık abicim koydun için çok saol...

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları