Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-08-2007, 09:43   #1
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Arrow Enez...

Merhabalar.10 günlüğüne tatil için gittiğim Enezden döndüm.Fotoları bilgisayara aktarmam biraz uzun sürdü.Ve bazı avlarımı da teknik aksaklıklarsdan dolayı fotolayamadım.Çok fazla balık tutamadım bu sene ama güzel maceralar yaşadım.En önemlisi arkadaşlarımı buldum orada.Ve özel arabası ile benim gibi balığı seven Hakan eniştemler geldi.Özel araba olunca limana da gittim 4-5 kez.Tuttuğum balıklara gelince tuttuklarım;zargana,karagöz,ispari,mırmır,tekir,eş kina ve kaya balığı.Birazda güzel anılardan bahsedeyim.
Mesela ilk gün 3 köstekli dip takımımla gittim denize.Saat 6.30 civarında oltam sudaydı.Ufak mırmır aldım bi kaç tane bi kaç tane de ispari.Hepsini saldım suya.Sonra abilerini yolladılar bir adet.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Kendisini livara koydum ve eve döndüm.Ve o akşam arkadaşlarımın da orada olduğunu,balıkta tanıştığım abinin arkadaşımın babası çıkması dolayısıyla öğrendim.Sevindim tabiki en azından yalnız kalmayacaktım.Neyse 2.günün sabahı saat 5.30 da kalktım.5.45 te oltam suda idi.Bi kaç vuruş aldım.Bi tane tekir ile bi ispari aldım yanılmıyorsam.Neyse akşamı zarganaya denedim.Bi kaç zargana aldım.Kırklarelinden Hakan en,iştemler gelene kadar ispari ve zargana tuttum.Zarganaları sarı renk ipek ile aldım.Tabi çoğunu da kendi kuyruğu ile.Neyse Hakan eniştemler geldi.4. günümde limana gittik.Havalar bozuk gidiyordu.Rüzgarlıydı.Az biraz zargana aldık.Ben dip oltası attım.Limanda daha önce hiç balık tutmadığımdan balığın kıyıda olduğunu bilmiyordum.Oysaki sonradan anladım ki balık 3 metre önümde imiş.Zaten o üç metre önüm 10 metre derin idi.Neyse oltayı uzağa sallamıştım.Yem olarak sülünez iğne olarak 3 numara siyah kısa pala çapraz iğne vardı üç köstekli takımımda.Gidecektik artık.Oltayı toplayım dedim.azıcık çektim bi ağırlık bindi çekerken.Dedim yosun falandır herhalde.Neyse kenara doğru çekerken balık canlandı ve oltayı 2 metre önümdeki kayalıklara çekti.Kurşun kayalıklara takıldı.Balık görünüyor.Ama hala eşşek istavriti olmasına ihtimal veremiyoruz.LEvrek sanıyoruz.Sonra babamın aklına bi fikir geldi.Diğer oltamın ucuna çakı bantladık.Kurşun kısmından şansa kestik takımı.(Ama ben dua ediyorum keserken balık kaçmasın diye).Neyse kestim istediğim gibi ve balığı alıp döndük eve.Dip oltasıyla tutulunca daha da bi hoş oldu.İlk eşek istavritim olduğu için çok sevindim.
Neyse limana takılmaya devam ettik akşam üstleri.Zargana falan alıyorduk.Sonra Son 2 gün dip oltası attım.İleri fılatıyorum oltayı bişey yok.Tıklama falan yok.Çektim yavaş yavaş.Balığın oltuğu mesafeyi buldum.Balık hemen 3 metre önümüzde imiş.Daha kurşun dibe inerken vuruyorlar.Güzel karagöz ve ispariler aldık.Faka bir hayli fazla takım koparttık.Çünkü balık yemi aldığı gibi kayalara sokuyor.İlk günki limandan dip avımı fotolayamadım.Telefonda arıza vardı.NEyse ertesi gün de dip kullandık.YEm olarak sülünez.İğne 3 no siyah çapraz kısa pala.Kayalara takılmasın diye tek iğne ile attım limanda.Tabi zarganaya da deneme yaptık.

Son akşam gittiğimizde kendimize hem çalışma alanı geniş hem de oltayı fazla taktırmayacağımız bir yer ararken,koca bi vatoz gördük.suyun içinde uçar gibi yüzüyordu.Biz de ona baktık falan.Ona bakarken de yerimizi bulduk.Biraz balık tuttuk karagöz ispari zargana falan. Tuttuğumuz balıkları her zamanki gibi livara koyduk.3 tane zargana tutmuştuk yemlik.Onlar kaçmasın diye arkamızda poşetteydi.Diğerleri de kuyrukları kesilmiş bir şekilde livarda duruyordu.Bende dip oltasıyla bi kaç deneme yaptım.Yine koparttım takımı hazırlıyorum.Bir yandan da gözüm suda.Livarın üstüne binen tekeleri topluyorum falan.O sırada hakan enişte iri bir kırmızılı balık tutmuştu.Kaya balığı olduğuna karar verdik.iğneyi ağzından çıkartıp geri saldık.Tabi iğneyi çok yutmuştu zarar verdim herhalde suda bir iki çıpınıştan sonra yüzeye çıktı.Onu izliyorduk falan.Hakan enişte de zarganaya ipek atıyordu.Ben livara bakarken kayaların arasından bişey çıktı.Dedim bu ne yaw.Baktım iyice çıktı.Abartısız kolum kadar bir müren.Livardaki balıklara saldırıyor.Hemen hakan enişteyi çağırdım.Baktık nasıl alırız diye falan.Çarptırma yapsak falan dedik.Sonra o telaşla düşünemedik.Balık bizim hareketlerimizi takmazcasına livardaki balıklara korkusuzca saldırıyordu.Hakan enişte altına oltayı soktu.Kaldırtıp karaya atarım belki diye.Ama yapamadık tabii.Biraz kalktı havaya sonra kaçtı.Sonra baktık o saldığımız ölü balıktan da eser yok.Hava kararıyodu.dönecektik.Bu olaydan 15 dk. sonra yine gördüm kafasını.sonradan çelik bedenle iri bir iğneye ölü ispari takıp atmak geldi.Ama malesef oltaları toplamıştık.Biz mürenle uğraşırken iki kedi bizim poşetteki zarganaları yürüttü.Yine de bende güzel bir anı olarak kaldı.

Az balıklı ama zevkli bir av geçirdim.Zaten herkesin ortak sıkıntısı balık tutamamaktı.18 km'lik sahil şeridinden 1 tane levrek çıkıyor koca günde.Çupra deseniz adamlar adını unuttuk diyor.Ben balığın olmamasını küresel ısınmaya ve gırgırlara bağlıyorum.Ama biraz derinde balık varmış.Tekne ile açılmak lazım.Olsun.Herşeye rağmen denize olta sallamak güzeldi.Bundan sonra kısmetse tatlı su balıkları ile aranızda olacağım.
Zargana ve ikisi de bi oltada gelen ispariler.
2 zargana bi karagöz.

Saygılar...
Rastgelsin...
ogameci39@hotmail.com

Bu mesaj en son " 08-08-2007 " tarihinde saat 10:40 itibariyle ykmk tarafından düzenlenmiştir....
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-08-2007, 10:00   #2
genc balıkcı tunahan
Miço

oo yunuscan abi dökdürmüşsün yine
afiyet olsun
rastgele
Eski 08-08-2007, 10:13   #3
ykmk
Kaptan

Arrow

Eşlek istavritini tuttuğumuz günden resimlerimiz...
Ben
Hakan eniştem.
Son akşam limandaki avım.(Sonra hakan enişteler gittiği için, limana gitme şansım olmadı.Hep kıyıdan takıldım.havalar elverdikçe.)
Bunlar da karışık resimler...
Babam ve olta...
Ben ve olta.(Oltada ispari var.)
Zargana ve ispari.
Elektrikler yoktu.
ogameci39@hotmail.com

Bu mesaj en son " 08-08-2007 " tarihinde saat 10:37 itibariyle ykmk tarafından düzenlenmiştir....
Eski 08-08-2007, 10:16   #4
genc balıkcı tunahan
Miço

tebrikler tebrikler tebrikler
baya güzel balıklar
hepsinin ayrı bir hikayesi vardır herhalde
afiyet olsun yunuscan abi
rastgele

Bu mesaj en son " 08-08-2007 " tarihinde saat 10:44 itibariyle genc balıkcı tunahan tarafından düzenlenmiştir....
genc balıkcı tunahan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-2007, 10:28   #5
ykmk
Kaptan

Alıntı:
genc balıkcı tunahan tafarından gönderildi
tebrikler tebrikler tebrikler
uskumruyu biraz istazrite benzetsemde
baya güzel balıklar
hepsinin ayrı bir hikayesi vardır herhalde
afiyet olsun yunuscan abi
rastgele
Sağol Tunahancım.İnşallah daha güzellerini de paylaşırım sizlerle.
ogameci39@hotmail.com

Eski 08-08-2007, 10:34   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yunuscan kardeşim tebrik ediyorum güzel avlar yapmışsın. Düzeltme yapayım fotoğraftaki uskumru değil istavrit
İnşallah tatlı su avlarında performans artarak devam eder.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-2007, 10:36   #7
ykmk
Kaptan

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Yunuscan kardeşim tebrik ediyorum güzel avlar yapmışsın. Düzeltme yapayım fotoğraftaki uskumru değil istavrit
İnşallah tatlı su avlarında performans artarak devam eder.
Biraz iri olunca istavrit olacağını düşünmedim abi.Herkes de uskumru dedim.Kusura bakmayın...
ogameci39@hotmail.com

Eski 08-08-2007, 10:40   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Kusura bakılacak birşey yok Kiloluk istavritler bile oluyor ben yaklaşık yarım kilo olanını gözlerimle gördüm Anıl yakalamıştı

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-08-2007, 10:45   #9
ykmk
Kaptan

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Kusura bakılacak birşey yok Kiloluk istavritler bile oluyor ben yaklaşık yarım kilo olanını gözlerimle gördüm Anıl yakalamıştı
Yarım kiloluk istavriti tutması da yemesi de zevkli olur herhalde.Belki uzun zaman geçmiştir Anılın tutmasından sonra ama ben yine de tebrik edeyim.
Rastgelsin...
ogameci39@hotmail.com

Eski 08-08-2007, 10:47   #10
genc balıkcı tunahan
Miço

niye kusura bakalım ki
hatasız kul olmaz
anıl abi tebrikler

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları