Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-04-2007, 15:50   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Unhappy Hamlık yine baki kaldı...

Geçen hafta karadan giden işyerindeki bir arkadaşımın 5 tane adam gibi çupra tuttum demesi üzerine; hafta içinde ,Çupra dedesi Mehmet arkadaşım ile 22.04.2007 pazar günü için bir balık planı düşünmüşdük.Bu sayede hem azıcık stres atacak; hemde sitedeki organizasyona ilerleyen saatlerde kaynak yapacaktık.Planı bu şekilde kafamda tasarladığım için;Cumartesi günü gelen ''Çeşmeden tekne'' organizasyonuna istemiyerek hayır demek zorunda kaldım.Sağolsun onlarda cumartesi gece saat;23,45 gibi bir saatde beni arayarak ''canımı çektirmek için'' vallahi şu an denizdeyiz ve hava tam senin havan ...Çarşaf gibi.....Rakılarımızı yudumluyoruz diye aradılar....Sağolsunlar.....Dedim ya benim kafamda plan kıyıdan idi....

Yapılan bu plandan hareketle;bugün sabah 05.30 gibi buluşarak;1,5 patlak mamun alarak soluğu avlağımda aldım.Sabah erken saatlerde bizim sitedeki ekip de balıkta olduğu için; onlarlada telefon ile irtibatlaşmaya devam ettik.Aşağı yukarı bir birine yakın meralarda avlandık....Yaptığım telefon görüşmelerinde onlarda da ,bizde de kayde değer bir şey gözükmüyordu.
Hava oldukça yanık ve deniz adeta usta bir ütücünün elinden çıkmış çarşaf gibi; dümdüz önümüzde yatıyordu.Lakin bize ne fayda.......

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Baktık olmuyor, hadi dedim Mehmet'e vakit erken azıcık daha ileriye gidip; oralardan da deneyelim diye hareket ettik ve Kara reis taraflarına geldik...Ama ne fayda....

Bu arada, karnımız acıktığı için oturup Balıklıova'dan aldığımız puğaçaları yer iken; birden aklıma Muavffak abinin dediği geldi...Kefal.......Hiç yoktan iyidir diye düşündüm ve Yediğimiz puğaçalardan küçük bir parça ayırıp; su üstü kıbrıs denedim....Küçük bir parça puğaça ile bu kefali aldıktan sonra....Ah keşke, balıklıovadan 2-3 ekmek alsaydım diye daha sonra kahroldum.....Ama ne çare....

Velhasıl oldukça yorucu olan ve pek dişe dokunur bir şey alamadığımız ''vasat avlarımından'' birini daha yaşamış oldum...Tek sevindirici yanı dönüş yolunda gelirken ''Dalından tazecik'' her derde deva kabul ettiğim ve karaciğerin baş dostu olan ''enginar'' almak oldu...

(Çeşme den geceden tekne ile çıkanlar ile eve döndükten sonra yaptığım görüşmede adam başına 2-3 er kilocukkkkkkkk mercan-karagöz aldıklarını öğrendim.... )

Daha iyi avların tüm dostlara denk gelmesi dileğiyle,rastgelsin...

Bu mesaj en son " 22-04-2007 " tarihinde saat 17:42 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-04-2007, 16:04   #2
gokseldbuga
Guest

sağlık olsun İshak abi,kefaller geçen hafta kıyılamaya başlamıştı demek ki mutlu günler yakındır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2007, 16:10   #3
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

ishak bey yakın bir yer olsa hemen davet edeceğim ama çok ırak..burada da çıpra bulamadım. ama karagözler günü kurtardı.nasipden ziyade olmuyor. inşallah birdahaki sefere gölündeki balıkları yakalarsın..
rastgelsin..
Eski 22-04-2007, 16:20   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Ah Göksel'im,....Ah İsmail Hocam Ah.....Vallahi de yok...Billahi de yok....Yahu deniz adeta kurumuş gibi...Bir iki tane 50 kuruşluk pul kadar isparoz,karagöz,bir tane de hanos....Tek ''Bugünlük'' düzgün balık bir tane sarı kulak kefal'di.....Arkadaşlar geldi de biz mi tutmadık yani.....

İsmail Hocam Senin yörenin bereketi bu taraflarda asla yok....... Her zaman söylüyorum....İnşallah senin oralar hep öyle kalır.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2007, 16:55   #5
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

ishak abim canın sağolsun, sanırım biraz daha beklemek lazım herhalde. kimbilir belki benim gelmemi bekliyorlardır. az kaldı belki bereketle gelirim haaaa

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2007, 19:08   #6
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ishak abı senın adına üzüldüm dersem yalan olmaz sağlık olsun abı .nasıp olursa yarın bende bı turlucam.abı neden mersın körfezıne gıtmedın*.o taraflardan şu zamanda en ıyı yer bence.neyse ben raporu hazırlar en yakın bı zamanda organız olur gıderız.saygılar selamlar
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2007, 20:56   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

ishak abi heryeri ağlarla doldurmuşlar balığı nerde tutucazki.birde adamcağızlar ağlarına olta takılmış diye küfür ediyolar. genede gittiğimiz yerler balık olmasada gezmeye görmeye değerdi hele muhabbeti...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-2007, 09:04   #8
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

İshak abicim Serkanında dediği gibi adamlar öyle bir ağ atmışlarki koya balık değil hiçbirşeyin girme ihtimali yoktu...be eşşek koyu ağla kapattın bari bir duba koyda bilelim önümüz kapalı bakalım başımızın çaresine demi ama...
bizdede pek bi numara yoktu da uzatmalarda gelen bir sargoz maçı kurtardı...
Tagonun tabiriyle 1-0 oldu bizim oldu

İlker abicim sende gel artık be abicim...bu balıklar kesin seni bekliyorlar kanımca

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-2007, 09:10   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abicim bu dünyaya ham geldik ham gidicez bence balık olmamasının sebebi havanın çok düz olması biraz esseydi o bölge mutlaka ama mutlaka 1-2 de olsa balık yapardı. Bizim avlandığımız yerde ise her tarafın ağlarla kaplı olmasıydı balık olmamasının sebebi.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-2007, 09:33   #10
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
İshak abicim Serkanında dediği gibi adamlar öyle bir ağ atmışlarki koya balık değil hiçbirşeyin girme ihtimali yoktu...be eşşek koyu ağla kapattın bari bir duba koyda bilelim önümüz kapalı bakalım başımızın çaresine demi ama...
bizdede pek bi numara yoktu da uzatmalarda gelen bir sargoz maçı kurtardı...
Tagonun tabiriyle 1-0 oldu bizim oldu

İlker abicim sende gel artık be abicim...bu balıklar kesin seni bekliyorlar kanımca
onur sargoz 45 numara ayakkabı gibiymiş helal sana
ben bereketimle geleceğim gibime geliyor

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları