Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-09-2007, 16:48   #1
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Varsayılan benden bu kadar

Birkac Cikrik makina hakkinda Resim ve bilgiler .

Çıkrık makineler tekneden sırtı çekerek veya sarkıtma yaparak kullanılmaktadır. Kıyıdan uzağa atış için uygun değildir.

* Makine kamış üzerine monte edilerek kullanılmak için dizayn edilmiştir. Diğer makinelerde olduğu gibi kamış altında durmaz.

* Makine seçiminde hangi elle makarayı çevirecekseniz ona göre seçim yapmalısınız. Sağ elle kamışı tutup sol el ile makine kolunu çevirecek biri "SOL EL MODELİ" olanı almalıdır.

* Daha çok büyük balık avında kullanılmaya uygun güçlü ve ağır devirli makinelerdir.

* Bu makinelerin çıkrık kamışı ile kullanılması uygundur, standart kamışlara da takabilirsiniz ama tavsiye olunmaz.

LÜTFEN BU LINKLERE BAKIN !!!!!!!!

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

ÇIKRIK MAKİNA
Bu tip makinalarda makaralarında bulunan şaftta sağa sola hareket eden ve misinanın sarılmasını sağlayan klavuz bulunan içinde devir artırıcı sistemi olan makinalara çıkrık makinalar denir.Çıkrık makinaların montajı kamışlardaki klavuz halkaların yukarı gelecek şekildedir.
Çıkrık Makina

KULLANIM ALANLARI
Tuzlu su ve tatlı sularda büyük balık avlarında kullanılır
MAKİNALARIN PARÇALARI
Makinalarda montaj ayağı,çevirme kolu,misinanın sarıldığı makara,içindeki dişliler, miller,sarma ve savurmaya yarayan tel,fren sistemi ile yem kontrol sistemi vardır.

MİSİNA
Balık avında kullanılmak üzere naylon,perlon,dakron,polyethylene,microfiber,teflo n gibi çeşitli sentetik ve kimyasal maddelerden yine çeşitli ebat ve renk ile sertlikte üretilen ipe misina denir.

MONOFİLAMENT MİSİNA
Bu tip misinalar klasik şeffaf çeşitli renk ve kalınlıklarda tatlı ve tuzlu su balık avında kullanılmak için sentetik maddelerden yapılmış misinalardır

ÖRGÜ MİSİNA
İpek,pamuk,naylon gibi maddelerin karışımıyla adındanda anlaşılacağı üzere örülerek yapılan misinalara denir.

ARKADASLAR sizlere birazda yabanci link verecem fiat karsilastirmasi yapmak icin.

Arkadaslar inanin türkce bayagi zorlaniyorum cevirmeye ama ... sonucda balikci ve oltaci olarak hepimiz hemen hemen biliyoruz ne denmek istedigini

benden bu kadar cok selamlar - saygilar - rastgelsin .

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-09-2007, 22:33   #2
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

yasin hocam emeğin için çok teşekkürlerde benden bukadar demekte ne oluyo yavvv.bizi bırakır gibi olmuş aman abim aman haaa.
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-2007, 06:40   #3
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
yasin hocam emeğin için çok teşekkürlerde benden bukadar demekte ne oluyo yavvv.bizi bırakır gibi olmuş aman abim aman haaa.
Serkanim Merhaba ..
yok be canim , böyle güzel aile ortami birakilirmi , nasil olur ?? bu konu hakkinda muvaffak abiye sözüm vardi , onu bi sekil yerine getirmek istedim. Islerin yogun oldugu icin 4-6 hafta giremedim foruma ... bayagi gecikmistim ve zaman darligindan hobbylerime vakit kalmadi ..ramazan geldi derken birde ufak kaza atlattim ... isler sorunlar cogaldi , ama yavas yavas tekrar düzeliyor . Insallah yakinda daha yogunlasacagim.

selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Eski 28-09-2007, 11:05   #4
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Yasin kardeş, paylaşmış olduğun bilgiler için öncelikle teşkkür etmek isterim. Atlatmış olduğun kaza umarım önemli bir şey değildir, acil şifalar diliyorum ve tekrar teşekkür ediyorum. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-09-2007, 18:48   #5
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

yasin hocam geçmiş olsun... saygılar...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2007, 08:08   #6
Rauf
Guest

Yasin kardeşim konu başlığı biraz beni heyecenlandırdıysada hayırdır inşallah deyip tıkladım.neyseki umduğum değil ama beni fazlasıyla meşkul edenbir konu ile karşılaştığımı söylemek isterim.ve dedimki hani bir şarkı vardır bizde genelde ben almanyadayken dinlediğim aman geriye götüren (şimdi istanbulda olmak vardı anasını satayım)diye başlayan.o geldi aklıma dedimki şindi almanyada olmak vardı anasını satayım!! ki şu alman şoplarını gezip gönlümdekini almak cok ilginc ve ucuzluk yapılan cıkrıklar varmış.neyse artık buradaki lerinle idare edicez artık (madein caynaa) olsa bile.bu konu hakkında baya emek vermissin eline sağlık makbulede gecti gözlerinden öper hayırlı işler dilerim gubetcim.selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-09-2007, 08:42   #7
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi
Yasin kardeşim konu başlığı biraz beni heyecenlandırdıysada hayırdır inşallah deyip tıkladım.neyseki umduğum değil ama beni fazlasıyla meşkul edenbir konu ile karşılaştığımı söylemek isterim.ve dedimki hani bir şarkı vardır bizde genelde ben almanyadayken dinlediğim aman geriye götüren (şimdi istanbulda olmak vardı anasını satayım)diye başlayan.o geldi aklıma dedimki şindi almanyada olmak vardı anasını satayım!! ki şu alman şoplarını gezip gönlümdekini almak cok ilginc ve ucuzluk yapılan cıkrıklar varmış.neyse artık buradaki lerinle idare edicez artık (madein caynaa) olsa bile.bu konu hakkında baya emek vermissin eline sağlık makbulede gecti gözlerinden öper hayırlı işler dilerim gubetcim.selamlar.

cok tesekkür ederim rauf abi ...
evet bu cikrik makinalarin bazi modelleri burada ucuz bulunabiliyor abi , yanliz sundan emin olabilirsin almanyada artik eskisi gibi makineler Orjinal ülkelerinde imal edilmiyor , mesela shimano Japon mali ... ama Endonezya , malaysia , Cin ve hatta Thailand da bile imal ediniyor.D.A.M ( Deutsche Angelgeräte Manufaktur ) made in China - made in Thailand yaziyor Oltalarin üstünde ... ne alaka degilmi ?? burada Almanyada büyük Firma kapandi , sadece yeni bir kücük ofisi var Bürokrasi islerini yapmak icin .Sportex eskiden cok kalite ve sahane kamislar yapardi , simdi 3 senedir kamis üretimi durdu , daha cok askeri sanayi ye döndü .. en cok yapmis oldugu malzemeler bu su-rüzgar gecirmez kamufile kumaslar ve bayrak direkleri ayni zamanda cok degerli askeri araclarda kullanilan bagzi teknik malzeme. Cormoran - Balzer gibi firmalar halen var ve güzel kalite mallar imal ediyor . CIKRIK deyince abi - ABU Ambassadeur den hic sasma 7000 - 8000 - 9000 - 10000 serilerinden hic süpen olmasin bu serinin alt kademe modellerinden at cek icin en uygunlari , yanliz kamis da uygun olmali , diger modeller deniz icin ideal . benim Malzemeler bölümünde koleksionum diye sunmusdum , üst resme bakarsan abunun cikriklari var , bunlar cok eski modeller ama 100 % de 100 % is görenler ve piyasada olmuyanlardan , bunlarin yeni modelleri 1983 den itibaren abu garcia patenti altinda acik pazarda , daha büyük CIKRIK istersen Shimano tiagra [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] tavsiye ederim , Penn Internatinal da olabilir [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
neyse sana rastgelsin abicigim, tekrar güzel videolarinda bulusmak üzere .

selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları