Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-06-2007, 11:17   #1
halil_
Oltacı

Varsayılan avlanma bölgeleri ve balık cinsleri

arkadaşlar siteyi gezdim fakat bu konuda yeterli bilgi olmadığını farkettim sizlerden ricam herkes bölgesindeki veya bildikleri yerlerdeki av alanlarını yazarsa herkes için faydalı olacaktır.ayrıca bu eksiklikte kapatılmış olacak..

ben bursa'lıyım ve uluabat gölünde avlanıyorum.burda çıkan balıklar sazan,turna israil fekisi, tahta fekisi.kızılkanat.
sizlerinde biligilerini bekliyorum..teşekkürler..
Eski 03-06-2007, 12:20   #2
mufi
Guest

Halil merhaba.
mesajını yazdıgın başlık altında bir şeyler bulabilmişsindir umarım. ama site sakinlerin yaşadıkları iller e bakarsan agırlık İzmir ve ben de İzmir de yaşıyan bir üye olarak gerçekten yöremizde kayda deger hani şu belgesellerdeki sazanları tutabilecegimiz bir iç su yok. olanlar koruma altında ki göller/ve barajlar. Aydın taraflarında iç sular var ama oradan faal haber verecek üyemiz yok. turna balıgı da buralarda yaşamaz. Türkiye'nin özellikle marmara ve kuzeyinde ve büyük ırmakların İç Anadolu'ya inen kesimlerinde ve iç Anadolu'da da bulunur.
senin bahsettiğin feki adlı ki yöresel adıdır onun kitabi ismini de yazarsan bizlerde ögrenmiş oluruz. İzmir dışı arkadaşlarımızında zaten iç su avcılıgı oldugu takdirde bu başlık altına yazarlar.
kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-2007, 11:19   #3
halil_
Oltacı

evet feki buralardaki ismi olabilir.pullu ince geniş fakat fazla büyük olmayan bir balıktır.kızılkanat sümüklü vs gibi çeşitleri vardır.avlanamsı zevkli bir balıktır.küçük oldukları için ancak meraklısı uğraşır avıyla.bu arada cevaplarınızı bekliyorum.özellikle levrek yakalanan yerleri merak ediyorum.
2-3 gün önce yaban tv de u. güldemir'in avlandığı barajın neresi olduğunu maalesef kaçırdım izleyen varsa eğer cevaplarını bekliyorum..teşekkürler..
Eski 04-06-2007, 13:38   #4
mufi
Guest

Alıntı:
halil_ tafarından gönderildi
evet feki buralardaki ismi olabilir.pullu ince geniş fakat fazla büyük olmayan bir balıktır.kızılkanat sümüklü vs gibi çeşitleri vardır.avlanamsı zevkli bir balıktır.küçük oldukları için ancak meraklısı uğraşır avıyla.bu arada cevaplarınızı bekliyorum.özellikle levrek yakalanan yerleri merak ediyorum.
2-3 gün önce yaban tv de u. güldemir'in avlandığı barajın neresi olduğunu maalesef kaçırdım izleyen varsa eğer cevaplarını bekliyorum..teşekkürler..
Halilcim bahsettiğin balıgın bir foto sunu eklersen hep beraber görür konuşuruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-06-2007, 00:51   #5
iesencan
Tayfa

iesencan kullanıcısının avatarı

Varsayılan Halil Kardeş Merhaba

Kardeş Ben Mardin İlinde, iki gölde avlanıyorum.Birtanesi Mardin İlmerkezine 70 Km uzakta Mazıdağı İlçesinin 10 km dışında dağlık arazide bir göl, burada Sadece Aynalı Sazan var, bir diğeri ise Mardin Derik İlçesinin 9 Km. Dışında Dumluca Barajı.Burada da Kara Sazan, Aynalı Sazan, Yılan Balığı çıkıyor.Tek kötü olan şey, dağlık arazi oluşu ve buralarda hala Şerefsiz PKK militanlarının dağda yaşıyor olması.Buna rağmen ve bir Polis Memuru olarak hiç çekinmeden bu avlaklara giderek avlanıyorum.Tabiki her türlü tedbiri aldıktan sonra,benim sana yardımcı olabileceğim Avlak yerlerim bunlardır kardeşim.Sana Rastgele, İğnen Keskin Şansın bol olsun...

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları