Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-04-2006, 00:35   #41
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
turna tafarından gönderildi
sevgili arkadaşlar Türkiye'de tüm kanunlar,yönetmelikler,yasakların mutlaka açık bir tarafları vardır.Mesala sazan avı da kullanılan yaylı kurşunların 6 iğnelis i var bunlar yasakmı? hiç bir sirkülerde adı bile geçmiyor.
Adam barajın kıyısına tam 35 adet makinalı kamış kurmuş 2 mt ara ile kimse sesini çıkartamıyor,
Yasak zamanlarda bile şehir içi pazarlarda sazan,turna, yayın satılır,bunlarada kimse sesini çıkartamıyor çünki adamlarım müstahsil belgeleri her çey serbest .Bizde amatör balıkcılar olarak kendi aramızda tartışıyoruz niye?

Mehmet Koray 1948 Ankara
Mehmet abi verdiğin örnek çok güzel
şunu belrtmek isterimki bir amatör zaten 4 adetten fazla olta taşıyamıyor sirkülerde yazan bu 35/4=8.75 kez sirküleri ihlal ediyor.
Yeni kuralların getirilmesi değil mevcut kuralların uygulanması gerekli türkiyede.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-04-2006, 02:48   #42
mufi
Guest

Mehmet ve Taygun kardeş...sizlere bir şey anlatmak isterim.. aslında tüm üyelerimize de İzmir selçuk ilçesine baglı sahile yakın+K.menderes in kuzeyinde bir köy vardır adı Zeytin köy..
ve bu köy k.menderes deltası yaban hayatı koruma sahası içindedir..bildiğiniz üzre
yaban hayatı koruma sahalarında bir çok şey yasaktır bunlardan biriside hayvan otlatmak .. eee köylü bu sınırlar içindeyse... ne yapsın.. mecburen dalacak menderes düzlüğüne..koyun da otlatır.. balık ta tutar hemde en serpmesinden/ en gerdirmesinden...hatta satıp para bile kazanır...

orada bir dere vardır.. yerel adı sazlı dere .. nefis balık vardır..3/5 kg.lık sazanlar/2 kg lık levrekler ve gani kefal.. bunlar dışında tirsi+ vs..ufak diger cinsler..en geniş yeri 6/7 m.derinlik ort. 1/2 m. tamamı yüsek sazlarla kaplı bir alan ...yıllardır buraya izmirden tutun Aydın a kadar muhtelif yerlerden balıkçılar gelir.. her defasında selçuk jandarması gelip milleti kış kış eder ama sitem kurulmuş saat gibi devam eder...her hafta sonu dere boyu full.
lakin...bu alan ile ilgili yaptıgım araştırmada gözüküyorki..bu bölge ramsar sözleşmesi ile koruma altına alınan sulak alanlardan birisi ve sadece su KUŞLARInı koruma alanı...
ama kanunlarda o kadar çelişki varki ..izmir milliparklar ile yapıgım görüşmede..bu bölgede 36/2 çerçevesinde balık tutmanın bir sakıncası yoktur ifademe tatmin edici bi cevap alamadım..konuyu ankaraya danıstım. sulak alanları korumadan gelen bir cevapta koruma alanlarının kara avcılıgı(kısacası ve mantıgı kuşları korumak) oldugu söylendi.

kısmet olursa bir gün milli parklar il müd. gidecegim.orada Yıldız hn la konuşup gerekirse Ankaraya yazacagım...

dostlar.. benim bir huyum var... bir konuda tereddüte düşersem.. peşini hiç bırakmam
gerekirse Devletin en üst kademesine kadar yazar ve konuyu açıklıga kavuştuturum...
hatta iktidar parti merkezine bile...
sizlere tavsiyem..
SUSMAYIN:
haklı oldugunuz konularda üşenmeyin lüten elinizin altında Bilgisayar var yazın.tüm makamlara..

selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-2006, 02:55   #43
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi tebrik ederim hepimiz için güzel örnek teşkil ediyorsun.
Ben geçenlerde karayollarına mail yazdım fakat hiç bir cevap alamadım.
Acaba dilekçede olduğu gibi maildede belirli bir süre içerisinde cevap verme şartı varmı?

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-2006, 08:31   #44
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Taygun bu konuda net bilgim yok ama Internet'ten Bilgi Edinme Kanunu'na bakarsan orada bu soruna yanıt bulabilirsin sanırım.

Muvaffak Abi senin bu azmine hayranım, ellerinden öperim abi...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-2006, 08:57   #45
panderma
Oltacı

panderma kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Acaba dilekçede olduğu gibi maildede belirli bir süre içerisinde cevap verme şartı varmı?
Mert'in bahsettiği kanun çerçevesinde Başbakanlık ve Devlet Demir Yollarına yaptığım iki müracat da 3,4 gün gibi bir sürede yanıtlandı.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

linkte gerekli bilgiyi görebilirsin. Müracatlarını e-mail olarak değil,sitelerin Bilgi Edinme menülerinden yaparsan daha etkili ve hızlı olacağı kanısındayım.

NEJAT DAŞKAN
1958/ BANDIRMA
panderma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-2006, 15:11   #46
mufi
Guest

Varsayılan cevap

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Taygun cum belli bir süre yok. ta?.ancak 2 şık var ya unuturlar atarlar bir köşeye..yada bir cevap gelir ''müracaatınız işleme konulmuştur'' şeklinde

Rahmetli Barış Manço ne demiş..''Yaz dostum ''
defalarca yaz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2006, 05:09   #47
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Muvaffat abi bahsettiğiniz yer kara avcılığı olarak yasaklar listesinde kara avcılığını Orman bakanlığı düzenliyor.Balık avcılığını Tarım bakanlığı düzenliyor bu sulak alan İzmir bölgesi sirkülerinde yasak gözükmüyor.
Ancak jandarmanın karışması kanımca kaçak su kuşu avcılığını önlemek ve kuş yataklarına olabilecek zararların önüne geçmek için olsa gerek.

Mehmet Koray 1948 Ankara

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-2007, 23:24   #48
aliefe
Oltacı

aliefe kullanıcısının avatarı

mehmet abi senin dediğin yer araf gibi ortada kalmış

Yemeyeceğimiz balıkları lütfen zevk için vurmayalım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
aliefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım