Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-12-2009, 18:16   #1
albayrak1616
Oltacı

Varsayılan Shimano alivio 6000 fa

Arkadaşlar çok kafam karıştı.Forumları okuyarak bilgi sahibi olmak istiyorum fakat tamam bu benim alacagım makinadır diyorum sonra olumsuz bir yazı görünce vazgeciyorum lütfen bana yardımcı olum shimano alivio 6000 fa modelini kullanan arkadaslar varsa yorumlarını bekliyorum.
Öncelikle galatadan istavrit ve mezgit kıyıdan cinekop ve ne gelirse tutmak için bir makina arıyorum.Kısaca Çok amaçlı kullanacagım bir makina istiyorum.Alivio ile uzaga atabilirmiyim.Herseyden önemli güçlü bir makinamıdır.Vede dayanıklılıgı uzun ömürlü olusu benim için cok önemli bu konuda yorumlarınızı bekliyorum Birde bu makinaya uygun kamış önerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim..
albayrak1616 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-12-2009, 18:45   #2
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Ürün Özellikleri

60'lık ortaboy makine. 4.9/1 devir oranı. Bir sarımda 90 cm misina sarımı. 0,35 mm misinadan 240 metre sarım. 2 bilyeli. XT7 Karbon Grafit Gövde. Önden kalamalı. 590 gram ağırlık.
4,6:1 devir oranını 5.2:1’e geliştiren ve şık bir şekilde yeniden tasarlanan arka gövde koruyucu plakasıyla,satış grafiği yüksek bu makinenin yeni artıları,etiket fiyatının bir hayli düşük olduğunu düşündürüyor Shimano’nu P3 ürün grubunda ucuz fiyat,düşük kalite anlamına gelmez. Fiyatı uygun olan bu makine size size yıllarca güvenilir şekilde hizmet edecektir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Süper fren sistemi II
Dinamik Balans
Duraliminyum Makara
Değişken Vargel Hızı
XT7 Karbon Grafit Gövde
Güçlü Misina Kılavuz Mekiği
Ergonomik Tutamak

evet konu bahsi makinamız budur ben biraz araştırdım bence işinizi görebilecek bir makina.Hayırlısı olsun..

not: forum gereği imza ayarlarınızı tamamlarsanız hitapta kusur etmemiş oluruz
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2009, 10:43   #3
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ürün Özellikleri

60'lık ortaboy makine. 4.9/1 devir oranı. Bir sarımda 90 cm misina sarımı. 0,35 mm misinadan 240 metre sarım. 2 bilyeli. XT7 Karbon Grafit Gövde. Önden kalamalı. 590 gram ağırlık.
4,6:1 devir oranını 5.2:1’e geliştiren ve şık bir şekilde yeniden tasarlanan arka gövde koruyucu plakasıyla,satış grafiği yüksek bu makinenin yeni artıları,etiket fiyatının bir hayli düşük olduğunu düşündürüyor Shimano’nu P3 ürün grubunda ucuz fiyat,düşük kalite anlamına gelmez. Fiyatı uygun olan bu makine size size yıllarca güvenilir şekilde hizmet edecektir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Süper fren sistemi II
Dinamik Balans
Duraliminyum Makara
Değişken Vargel Hızı
XT7 Karbon Grafit Gövde
Güçlü Misina Kılavuz Mekiği
Ergonomik Tutamak

evet konu bahsi makinamız budur ben biraz araştırdım bence işinizi görebilecek bir makina.Hayırlısı olsun..

not: forum gereği imza ayarlarınızı tamamlarsanız hitapta kusur etmemiş oluruz
Bilgilendirme için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2009, 11:51   #4
albayrak1616
Oltacı

Teşekkür ederim Daha önce bu makinayı kullanan arkadaşlar varmı acaba ?Resimdeki 2500 modeli ben 6000 lik düsünüyorum.
Birde bu makinaya uygun güzel bir kamıs öneriniz ne olur??
Eski 13-12-2009, 23:17   #5
discus
Kaptan

bildiğim kadarıyla 6000 olarak yazmış olduğunuz ürün kodu.yani istediğiniz makina bu olması lazım araştırırken yazdığımda 6000 kod olarak çıktı çünkü.benzerlerini kullandım ama bunu kullanmadım kafa yapısı ve sargısı at çek ve ileri mesafe atışlar için benim fikrimce gayet uygun ama sizin kullanma amacınızda çok önemli kamışı ona göre seçmek gerek.kıyı için iyi bir sörf kamışı almanızı öneririm.bu makinaya o yakışır bence.hayırlı akşamlar...
Eski 13-12-2009, 23:20   #6
discus
Kaptan

özür dilerim 6000 fa buymuş...

Eski 20-12-2009, 15:03   #7
erols
Oltacı

erols kullanıcısının avatarı

Serkan Bey, yaklaşık 8 ay önce ben de SHIMANO 6000 FA aldım ve inanın çok memnunum. Ben de sizin gibi bu konuyu çok araştırdım ve nihayet kararımı verdim ve hiç pişman değilim. Bu makinayı her türlü avda (at-çek hariç) kullanabilirsiniz. At-çek için biraz ağır olabilir... Ama çok sağlam, güvenilir, güçlü ve düzenli bakım yapılırsa ömür boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz bir makinedir. Ben bu makineyi Oscar TORNADO 3.90m'lik bir kamışla kullanıyorum, fakat piyasada çok daha iyi kamışlar da bulunabilir...
Saygılar,

‘Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.’
erols Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları