Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Süleyman Karabulut

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-06-2011, 00:19   #1
kordonboyu
Çımacı

kordonboyu kullanıcısının avatarı

Varsayılan Karabulut ile av bir başka güzel

İnternetteki hava durumu sitelerinden aldığım bilgilerden pazartesi havanın çok müsait olacağı bilgisini öğrendikten sonra 19 Haziran 2011 Pazar günü Güzelbahçe ikinci limanının usta kaptanlarından Süleyman Karabulut kaptanım ile bir telefon konuşması yaptım. O da benim gibi düşündüğü için 20 Haziran 2011 pazartesi günü sabah erkenden balığa çıkma kararı aldık. Ne de olsa tecrübeli Karabulut kaptanım havanın ve denizin kokusundan balığın durumunu çok iyi bir şekilde tahmin edebiliyordu.

Yemlerin ve gerekli malzemelerin hazırlanmasını müteakip sabah saat 06.00’da vira bismillah ver elini berrak deniz. Tabi ki avlak yerine gidene kadar boş durmak olmaz. Süleyman kaptan meşhur çayını demledikten sonra, sabah erken saatte merkez börekçisinden aldığımız börekleri afiyetle yedik.

Yaklaşık 06.45 civarında avlak yerimizdeydik ve demir atmayı müteakip oltalarımızı suyla buluşturduk.

Süleyman kaptanım yine her zamanki gibi eliyle koymuş gibi bizi balıkların üzerine oturtmuştu sanki. Daha oltalar suya iner inmez kamışlar hareketlenmeye başladı. Ve ilk misafirlerimiz teknemizi ziyaret ettiler. Gopezler hiç ara vermeden ikişer üçer dörder, hatta bir ara Süleyman kaptanım işi abarttı altılı çekmeye başladı.

Gopezler aslında işin çerezi ve eğlencesi idi. Bir ara Süleyman kaptanım zokaya hamsi (ama mutlaka gümüş Ege hamsisi olmalı, bu Ege’nin balıkları Karadeniz hamsisini pek sevmiyor herhalde ”bunu acı bir şekilde tecrübe ettim”) takarak avlanmaya başladı. Daha on dakika geçmemişti ki çok güzel bir uskumru kaptanımın oltasını ziyaret etti. Bunu çok güzel dört adet iri istavritler izledi. Tabii benim de boş durduğum söylenemez. İki kolyoz peş peşe benim oltamı ziyaret ettiler. Sevgili Kaptanım Süleyman Karabulut’un tecrübelerini de bana aktarması sayesinde ben de yine peş peşe iki iri istavriti kaptım. İlerleyen saatlerde iki istavrit ve bir uskumru da oltamı ziyaret ettiler. Boynuz sanki kulağı geçecek gibi

İndir bindir kaldır saat 14.00’a kadar avımız bu şekilde çok verimli ve bir o kadar da hoş sohbet içerisinde eğlenceli bir şekilde geçti.

Balık bahane sohbet şahane deyimi yeni bir anlam kazandı.

Sohbet şahane balık bir ayrı şahane

Olta takımı: Kılasik dip oltası, yemli çapari, zoka
Yem : Sülünez, hamsi (illaki gümüş Ege hamsisi )
Rüzgar : 1-2 bfr (poyraz)
Hava sıcaklığı : 33 derece

Yakalanan balıklar : Tam aşağıda

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Mükremin Türkmen
02 Mayıs 1973
Ankara
A Rh +

Bu mesaj en son " 23-06-2011 " tarihinde saat 13:50 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
kordonboyu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-06-2011, 07:35   #2
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Mükremin Kardeş tavalıklar kapılmış.bereketli olsun yediklerinizde afiyet olsun tabii.bir ara izmir e sırf balık tutmak için gideceğim bende.böyle resimleri böyle raporları gördükce bi hoş oluyorum. Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2011, 08:16   #3
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Mükremin kardeşim kopezleri göremedik seninde benim gibi kopezlerle aran yok herhalde tepsin resim gibi olmuş eline koluna sağlık afiyet olsun
Eski 21-06-2011, 10:39   #4
ovunc
Çımacı

Mükremin Abi çok güzel bir tablo umarım bir sonraki sefere daha iyilerine.
ovunc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2011, 10:58   #5
Necati ARAT
Kaptan

Güzel bir av ..
Süleyman abiyle giden boş dönmez..
Emeğinize sağlık..
Paylaşım için teşekkürler..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2011, 21:45   #6
Balikci Alp
Tayfa

Balikci Alp kullanıcısının avatarı

Sevgili Mükremin, balıklar şahane, üstüne bir de Süleyman Kaptan'ı resmetmişsin daha ne olsun Sevgili Necati'nin dediği gibi Süleyman Kaptan boş döndürmez (tabi ki diğer arkadaşlarımız da). Şimdi geriye bu güzel balıkları afiyetle mideye indirmek kaldı, tabi ki ağlatmadan Çok tebrik ediyorum. Bu bereketli avlar daim olsun.
Balikci Alp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2011, 00:11   #7
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

mükremin abi adreste doğru olunca güzel av olması kaçınılmaz olmuş
afiyet olsun

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2011, 08:54   #8
kordonboyu
Çımacı

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mükremin Kardeş tavalıklar kapılmış.bereketli olsun yediklerinizde afiyet olsun tabii.bir ara izmir e sırf balık tutmak için gideceğim bende.böyle resimleri böyle raporları gördükce bi hoş oluyorum. Rastgele.
Hayrettin abi, teşekkür ederim. Bu oltacılık bir başka, insanın içine işlemeye görsün. İzmir'e de bekleriz tabi ki.

Mükremin Türkmen
02 Mayıs 1973
Ankara
A Rh +
Eski 23-06-2011, 08:57   #9
kordonboyu
Çımacı

Alıntı:
delvel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mükremin abi adreste doğru olunca güzel av olması kaçınılmaz olmuş
afiyet olsun
Teşekkürler Veli kardeşim. Söylediğin gibi doğru adres çok önemli. Hem keyifli bir av oldu hem de bereketli. Daha güzellrinin sana olması dileğiyle...

Mükremin Türkmen
02 Mayıs 1973
Ankara
A Rh +
Eski 23-06-2011, 09:01   #10
kordonboyu
Çımacı

Alıntı:
Balikci Alp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Mükremin, balıklar şahane, üstüne bir de Süleyman Kaptan'ı resmetmişsin daha ne olsun Sevgili Necati'nin dediği gibi Süleyman Kaptan boş döndürmez (tabi ki diğer arkadaşlarımız da). Şimdi geriye bu güzel balıkları afiyetle mideye indirmek kaldı, tabi ki ağlatmadan Çok tebrik ediyorum. Bu bereketli avlar daim olsun.
Alp kardeşim, gerçekten Süleyman kaptanımda balıkları çeken bir mıknatıs var sanki, daha bu fotoğraftakiler benim çektiklerim. Süleyman kaptanın istavritlerini sudan çıkardığında gözlerime inanamadım. Şu an bu resimleri yüklemeye uğraşıyorum. Daha iyilerinin sizlere olması dileği ile...

Mükremin Türkmen
02 Mayıs 1973
Ankara
A Rh +
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları