Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-05-2007, 17:02   #1
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Varsayılan bize neler oluyor

ya arkadaşlar işlerimin yoğunluğundan 2 gün siteye giremedim , bugün girme gafletinde bulundum şok oldum. Adnan abi toplantı istiyor, tago hacklendiğimizi söylüyor, güven ayrılıyor
yaşanılan, yaşatılan gerginlikler hiç bize yakışmıyor. ben bu sitede olan hemen hemen tüm arkadaşların kaliteli insanlar olduğunu düşünüyorum. tabiki her konuda hem fikir olmayacağız ama bize yakışan bunu uygarca, birbirimize saygı duyarak tartışacağız. fikir ayrılığı yaşadığımız konularda bir birimize saygı duyarak bu platforma yakışır bir şekilde tartışmalıyız.
aranızda olduğum sürecte bazı arkadaşlarımızın küstürüldüğünü, küsen arkadaşlarımızında kalıp çatır çatır kendilerini savunmak düşündüklerini söylemek yerine kolay yolu seçip aramızdan ayrıldıklarını yada artık pek katılımcı olmadıklarını gözlemliyorum. tüm bunlar çok özür dileyerek söylüyorum; bizlerin fikirlerimizi savunma ve dile getirme özürlüsü olmamızdan kaynaklanıyor.
birde (sakın yanlış anlaşılmasın) her önümüze gelenin rahatlıkla üye olmasından kaynaklı kalitemizin düşmeye başladığını düşünmeye başlıyorum. bu cümlemde asla art niyetim yok hemen tartışma ortamı yaratılmasın. ben sadece belirli bir kaliteyi, seviyeyi yakalayabilmek için klüp havasında üye olacakların davet şeklinde referansla üye olabilmelerinin bu sitede daha hoş sohbet ortamlarının yaratacağını düşünmeye başladım. sanırım bu düşüncem devamlı olabilecek dernekleşme fikrinin kulüb havasının başlangıcıda olabilecektir.
mevcut üyelerimiz taranmalı katılımcı olmayan üyelerimizin üyelikleri silinmeli, bundan sonra mevcut üyelerimize ufak bir yetki ile sitemiz adına üyelik davetiyesi gönderebilme sistemi oluşturulmalı. böylece az çok tanıyacağımızdan sanırım ortamımız biraz daha huzur dolu ve paylaşımcı olacaktır.
adnan abinin toplantı fikrine bende katılıyorum; ancak bu toplantının daha çok tanışma ve geleceğimizi yönlendirme havasında olmasını, bize bizim kalitemize yaraşır bir havada olmasını diliyorum.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-05-2007, 20:18   #2
mufi
Guest

Arkadaşlar şu ana kadar bekledim bir takım şeyler yazdım. nasihat ettim dinleyen dinledi. ama kusura bakmayın artık aklıma geleni yazacağım... kimse kusura bakmasın..
İlkecim yukarıdaki mesajında gayet güzel yazmışsın /adnan da / erhan da gayet net ifadeler kullandı..üzülerek şunu demek isterim. bu sayfa üyeleri dernekde olsa /kooperatifte olsa/ partide olsa ne olursa olsa maalesef içimizde bu şekilde .
'''' ver misketlerimi oynamıyorum '''zihniyeti varken bu sayfayı toplamak zor gibi
nede olsa bu küskünler belliki sosyal demokrat.. çabucak küsüyorlar..hiç ummazdım
solda birlik saglandı / sagda birlik sağlandı. şu gariban forumda hala
bakıyorumda ziyaretçi sayısı 2/3/5 başka siteye bakıyorum katılımcı 20/25/30
Çogu belki ıvır zıvır.ama o da bir renk.
nerede bu sayfanın müdavim ağır topları ??
nerede o cesur çok bilen çok konuşanlar ??
son olarak sunu söylemek istiyorum.. eğerki diyenler/düşünenler varsa ''Bu sayfanın tadı kaçtı'' hepimize gelmiş bir laftır bu.tüm üyelere .kimin derdi kiminle ise özelden mesajını,derdini anlatsın.ama lütfen bu şekilde davranmayın.. varsa sorunu olan birileriyle gelsin çözsün şahsım olarak bu sitede sayfasındaki her hangi bir arkadaşımızın / kardeşimizin kalbini kırmadıgıma inanıyorum.. ama ben hala bu sayfalarda isem şu satırları yazıyorsam.. lütfen erdem sahipleri buyrun sofraya..buraya yazı yazmamakla bana ve benim gibi birtakım abilere/kardeşlere ayıp oluyor

teşekkürler ederim

Bu mesaj en son " 24-05-2007 " tarihinde saat 20:35 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-2007, 20:39   #3
mufi
Guest

buyrun falanca forum:

Şuan Boardumuzda: 224 (39 Kayıtlı ve 185 Misafir üye bulunmaktadır.)
Online rekorumuz: 396 Üye ile (04-17-2007 Saat 04:43 PM) gerçekleşmiştir.
a.özcan16, ahmet38, alaska, albatrosyuksel, arm59, Avciperdeci, Burakk, burman, CANAZOR, carp, carphunters, CARPMANIA, con adabeyi, cranberries666, diren, emrecan, esabi, eschara, goksel_daglioglu, göladamı, hocca, kuatele, medikalci, MobidikAbi, N@mık, omarbaykal, orcunhoca, paramecium, simendifer, sinanaykut, smyrna, steelrock, taraf_team_38, ufukkula, VONALI, Zeybeğin asıl adı, zihnisinirr
--------------------------------------------------------------------
buda biz...:
Şu anki aktif kullanıcılar: 10 (6 kayıtlı üye ve 4 kayıtsız kullanıcı)
En çok kullanıcı : 107; 07-11-2006 tarihinde; saat 05:58 itibariyle aktif olmuştur.
mufi, cevat2, master, rüzgar2, sinarit_baba, İmBat

son günlerde hep böyle..bu muydu dernekleşmek?bir örnek giysi yaptırmak?
armalar vs. yaptırmak? tişört baskıları.. vs..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 12:39   #4
mufi
Guest

25 mayıs 2007 saat 12:55 hala olması gereken arkadaşlar ortada yok...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 13:45   #5
sinarit_baba
Oltacı

sinarit_baba kullanıcısının avatarı

Gerçekten çok üzüntü verici bir durum. Her ne kadar çok fazla mesaj yazamıyor olsam da sürekli olarak siteyi takip ederim. Her üyeyi ayrı ayrı sevip sayarım. Her ne kadar site içerisindeki organizasyonlara katılmasam da kalben katılımcıların yanındaydım. Raporları okurken sanki İshak abinin oltasına takılı zili duyuyor yada Göksel abinin balıklarının kokusunu alıyordum. Geçen hafta silinen konuda bir şeylerin ters gittiği belliydi. Tabiki bu konudan dolayı ayrılmalar olsada asıl sorunun bu olmadığı belliydi. Her ne kadar asıl sorunun ne olduğunu bilmesemde hiç bir şeyin bu ortamın güzelliğini bozmamasını isterdim. İnsanın olduğu yerde tartışma ve sorun da vardır ancak, her sorunda yada tartışmada ortamı terk etmek te doğru bir davranış değil. Öyle görünüyorki bundan sonra sitenin önde gelen katılımcılarını bir daha burada göremeyeceğiz. Ancak gönül isterdi ki bu siteye bu kadar emeği geçmiş insanlar buraya son olarak üstü kapalı da olsa bir açıklama yapıp, veda mesajı yazsın. Son olarak umuyorum ki ileriki bir zamanda tüm üyelerin katılımı ile her şey eskisi gibi olur.

Bir Sahil Şeridinde Görüşmek Dileğiyle...rastgelsin...
Eski 25-05-2007, 20:00   #6
Eczaci-1
Oltacı

Eczaci-1 kullanıcısının avatarı

mufi abi geçenki yazımda ben bunu söylemek istedim bizim sitede katılımcı yok sizinde dediğiniz gibi 3 veya 5 kişi daha hiç den gelmedim 30 40 kişiye çok güzel belirtmişsiniz işallah birileri okur
Eski 25-05-2007, 20:53   #7
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

muvaffak abinin yaptığı istatistik gibi bende baktım ve şuan saat 21.09 bir cuma akşamı ve sadece sitede ben varım..........
ne günlere kaldık........yazık yazık...............

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-05-2007, 21:46   #8
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

İlker abicim aslında bize birşey olduğu yok...ama sanırım herkez elinde fitille bekliyordu da sanki sadece birileri fitilin ateşlenmesine bahane oldular diye düşünüyorum...vaktiyle eteklerdeki taşlar dökülmeyince birikimlerin patlaması böyle oluyor sanırım...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-2007, 21:24   #9
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
İlker abicim aslında bize birşey olduğu yok...ama sanırım herkez elinde fitille bekliyordu da sanki sadece birileri fitilin ateşlenmesine bahane oldular diye düşünüyorum...vaktiyle eteklerdeki taşlar dökülmeyince birikimlerin patlaması böyle oluyor sanırım...
Onur'a katılıyorum. Kimseyi eleştirmek ya da yönlendirmek gibi bir düşüncem de yok, ama balıkçılık adına, hoş paylaşımlar adına toplandığımız bir ortamdan ne olduğunu, neleri paylaşmakta zorlandığımızı da kendi adıma anlamakta güçlük çekiyorum...

Katılım konusuna gelince. Açıkçası başka sitelerle-forumlarla karşılaştırma yapmayı çok doğru bulmuyorum. Çünkü bu olay tamamen üye profilleri ve üyelerin katılımcılığı ile ilgili birşey. Benim açımda paylaşım yapan 10 kişinin olması aynı anda siteye bağlı olup hiçbir şey katmayan 500 kişi olmasından iyidir...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2007, 15:19   #10
kont56
Oltacı

kont56 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bu Olmadi

arkadaşlar bilgisayarımdaki olumsuzluk nedeni ile siteye birkaç gündür giremiyordum yeni bir alet aldım bismillah dedim ama ne göreyim site tarumar olmuş ne oldugunuda dogrusu anlayamadım , yapmayın arkadaşlar bu sitedeki insanların kültürlü ve akıllı oldugunu biliyorum düzenlenecek olan toplantıda inşaallah bir birliktelik saglanır .ben uzaktayım sezon başı malum iş güç selmlar sevgiler

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları