Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-03-2012, 22:07   #1
bnymnblr
Çımacı

bnymnblr kullanıcısının avatarı

Varsayılan ‎(Çok Önemli) TBMM de bulunan partiler websitelerini forum paylaşımına açmalıdır

Ben bazı partilere resmi web sitelerinize bir forum bölümü oluşturun ve bu forumun çeşitli meslek gruplarından siyasi meselelere kadar bir çok alt forumları olsun. Her meslek erbabı mesleki konulardaki sıkıntılarındaki çözümlerini forumunuza yazsın. Moderatörlerinizde bürokratlarınıza bağlı kişiler olsun. Diye yazmıştım.
Bu şekilde
hem sorunları
hem de sorunların çözümünü
meslek erbabından dinleyerek
yapacağınız işin metodolojisine kadar yardımcı olsunlar dedim.
Bakın bu konu çok önemli.
Eğer ki partiler kendilerini internet üzerinden paylaşıma açarlarsa, bu resmen yepyeni bir çığır açmak demektir.
Bu konuda partilere bildiri yapalım.
Bu yeni bir sayfa açmak demek
Güç sahipleriyle eşit kulvara yükselmek sesimizi direkt meclise göndermek anlamına gelir bu
Eğer gerçekleştirecek partiler varsa hedefi tam 12 den vuracak bir methoddur.
Bu konu hızla yayılmalı.
Uzun zamandan beri üzerinde düşünüyordum
Ancak burada internet üzerinden binlerce kişinin partilere mail yollamaları şart.
Çeşitli platformlara yazalım.
Bu sistem hepimize hayırlı olsun.
Partilerin web adreslerine yazalım.
Bu konuda nedense çok ümitliyim.

Varlığında kıymetini bilmediğimiz şeylerin yokluğundaki tokadıyla uyanacağız. Gelecekte daha büyük sıkıntılar çekip daha fazla geçmişe özlem duyacağız.
bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-03-2012, 03:20   #2
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Bünyamin; çok güzel düşünmüşsün kutlarım seni
Keşke herşey apaçık olsada biz vatandaşlarında sorunları nasıl çözülüyor anında görsek vede okuyabilsek....Tekrar tebrik ederim...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 09:59   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Güzel düşünce güzel fikir fakat ben böyle birşeye kimsenin yaklaşmayacağını düşünüyorum.
Böyle bir fikrin hayata geçmesi bence güzel olur bazı şeyler anketlerle insanlara sorulur fakat böyle birşeyi partilerin isteyeceğini düşünmüyorum.
Güzel bir düşünce.
Saygılarımla..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 22:46   #4
bnymnblr
Çımacı

bnymnblr kullanıcısının avatarı

Bakın bu fikri parti yetkililerine cazip kılabilmeniz için bazı argümanlar. Bunları geliştiriniz.
Miting düzenlemeye gerek yok. Bunun için para harcamaya gerek yok. Özellikle büyük oy potansiyeline ve para gücüne sahip olmayan partilerin en çok rağbet edecekleri yöntem.
Sorunları rastgele milletin arasına girerek hı hı deyip kafa sallamak yerine yazılan yazıdaki ayrıntıları ile beraber saklı tutmak kaydıyla bürokratları ile beraber orta ve uzun vadeli çözümlendirme imkanı yakalamak
Çözümün sadece yönetenlerde olmadığı, yönetilenlerin de fikirlerini beyan edebildiği en azından maksimum bilgi paylaşımının sağlanıldığı bir ortam oluşur.
Partilerin uygulamalarının gerçekle örtüşüp örtüşmediği konusunda akademisyenler ve duyarlı vatandaşların fikir teatisinde bulunulmasına imkan tanır ve net fayda üretilmesine imkan tanır.
Küçük partilerin büyük partilerle söylemlerde rekabet edebilmesinde imkan tanır. Büyük partilerin kaygıları bu düzeni bir an önce uygulamalarına neden olabilir.
Foruma basının da dikkat çekmesi sağlanabilir ve köşe yazarları gerçek ve yapıcı bir eleştiri gücüne kavuşur
En önemlisi partiler sağlam ve esaslı bir veritabanına kavuşur.
Daha da önemlisi farkındalık etkisi bugünkünden çok çok daha iyi olur.

Varlığında kıymetini bilmediğimiz şeylerin yokluğundaki tokadıyla uyanacağız. Gelecekte daha büyük sıkıntılar çekip daha fazla geçmişe özlem duyacağız.
bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları