Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-03-2011, 11:04   #11
izmir3535
Miço

izmir3535 kullanıcısının avatarı

zehirli balıkların temas ettiği bölgeyi sıcak suyla bol bol yıkamak gerekiyor diye duydum, zehirler sıcakta fazla yaşayamayıp etkisiz hale getiriyormuş sıcak su, deneyen birkaç kişi söylemişti
izmir3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-03-2011, 23:40   #12
Moshonisi
Oltacı

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
amonyak yoksa idrar olur sanırım

Eskiden ağlarda bol miktarda çıkardı ağdan ayıklaması problem oluyor.(yaklaşık bir senedir, tekini bile göremedik.) Arada çıkartırken babamı çarpardı. 10-15 dk baya zonklama yapıyor, sonra zaman geçtikçe zonklama azalıyor. Amonyak yoksa, idrar çözümdür. Siz genede dikkatli olun, kişiden kişiye zehirin etkisi farklılık gösteriyor.
Eski 04-10-2011, 22:29   #13
KursatKıbrıs
Oltacı

KursatKıbrıs kullanıcısının avatarı

Sokan Balığı çarpması ile ilgili bende bildiklerimi paylaşma gereği duydum arkadaşlar. Soktugu zaman her insandan insana değişen etkisi vardır. Normalde acısı 15 dk gibi kısa bir sürede geçer ve şişme gibi deride bir belirti göstermez. Fakat , bir olta arkadaşımda soktuğu yer hemen şişiyor ve acısı 30 dk, ile 1 saat sürebiliyor. Bu sebepten dolayı yanında amonyak ile balığa gitmeyi sokula sokula öğrendi =) . ayni gün içinde beni 4 defa sokmuşluğu var (dikkatsizlik işde ) son sokulmada kalbimde dahi sizlama ve baş dönmesi hissetmiştim. Bende artık yanımda bir bez ile sokan avına gitmeyi öğrendim =) .
CEP : 05428501610
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
KursatKıbrıs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2011, 20:04   #14
muratdogan
Kaptan

Öncelikle selamlar.

Paylaşımınız ve bize verdiğiniz bilgiler için teşekkürler , emeğinize sağlık.

Biraz şaka yağma zamanı
Bence bu balık daha çok sokak balığı.
Ne kadar pislenerek objektiflerin karşısına geçmiş.

Selamlar Herkese...
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-10-2011, 22:13   #15
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Değerli dostlar bu balıkla 1990 da Antalya Mezbaha da avlanırken tanışmıştım.sudan çıkardığımda yanımdaki arkadaş sanki elime bomba alacakmışım gibi "ellemeeee onu tutmaaaa" diye bağırmış beni korkutmuştu.ilk anlattığında bende tırsmıştım.ölüsünün bile dikeni tehlikeli oluyormuş.günde 5-6 adet yakalandığı oluyordu.eve götürdüğümde makasla sırt ve yan yüzgeçlerini keser hanıma öyle teslim ederdim. eti çok lezzetlidir.ekmek içi ile kurşunsuz 020 misinalı olta ile yakalamak çok kolaydır.Yanınızda amanyak yoksa bol su içmeniz gerekir.İdrar ın amonyaktan daha iyi bir antiseptik olduğu tarafımdan test edilerek onaylanmıştır.
Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2011, 19:06   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli dostlar bu balıkla 1990 da Antalya Mezbaha da avlanırken tanışmıştım.sudan çıkardığımda yanımdaki arkadaş sanki elime bomba alacakmışım gibi "ellemeeee onu tutmaaaa" diye bağırmış beni korkutmuştu.ilk anlattığında bende tırsmıştım.ölüsünün bile dikeni tehlikeli oluyormuş.günde 5-6 adet yakalandığı oluyordu.eve götürdüğümde makasla sırt ve yan yüzgeçlerini keser hanıma öyle teslim ederdim. eti çok lezzetlidir.ekmek içi ile kurşunsuz 020 misinalı olta ile yakalamak çok kolaydır.Yanınızda amanyak yoksa bol su içmeniz gerekir.İdrar ın amonyaktan daha iyi bir antiseptik olduğu tarafımdan test edilerek onaylanmıştır.
Rastgele.
Yaşanmış, edinilmiş tecrübelere saygımız sonsuzdur
Bu bilgi için teşekkürler Hayrettin ustam

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2011, 21:29   #17
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

İdrar (üre) amonyakın sulanmış halidir de o yüzden

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2011, 15:48   #18
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Benimde bildiğim kadarıyla sokunca yanma yapıyor.Ama zararlı değil.Denizdeki zehirli bir balık soktuğunda unutmayın amonyak veya sıcak su ile müdahale edin soğuk iyi gelmez.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları