Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-11-2005, 16:06   #21
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Merhaba hudutt ben genede balıkcı arkadaşlarımızı derneklerimiz tarafından bilgilendirilmesinden yanayım ne kadar arkadaşlarımızı bilgilendirirsek o kadar az hata yapacaklarını sanıyorum belki hemen faydasını görmeye biliriz ama zamanla aramıza daha bilinçli yeni balıkcı arkadaşlar katabiliriz ne kadar bilinçli yeni balıkcı arkadaşlar olursa sizin dediğniz gibi kendisine saygısı olmayan arkadaşların azalacağını zanediyorum.
ben şahsen bu arkadaşların balık tutma hakında fazla bilgisi olmadığnı düşünüyorum bunun için balık katliamı yapılıyor bilgisi olsa zaten 12-15cm,lik sazanları tutmak istemezler.
herkese sevgiler,saygılar
Selam Balıkçı arkadaşım,
yazdıklarına aynen katılıyorum,şayet derneklerimiz veya kuruluşlarımız bu konularda yetersiz kalıyorlarsa bu görev aynı zamanda bizlere de düşmektedir.Sirkulerden haberi olmayan birçok avcı vardır mutlaka,bazı kişiler için de balık balıktır, boyutların bir önemi yoktur düşüncesi de olabilir.
Eğer avlandığımız bölgelerde tanıdığımız ya da tanımadığımız diğer avcıların bu hatalara düştüklerinde,yanlarına gidip, tatlı dille nedenlerini anlatabilirsek ,inanıyorum ki daha da bilinçli bir hale dönüşecektir avcılıkları,saygılarımla
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-11-2005, 19:49   #22
aserkansatı
Guest

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Selam Seko ,hangi bölgede Turna avlamayı düşünüyorsun
Amasya yakınlarında Yedikır Barajinda turna çıkıyor Erol ama tatmin edici değil.Canlı balığa geliyor,kaşığa geliyor fakat boyları küçük.Acaba ne yapsak da irileriyle tanışsak?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2005, 07:24   #23
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

selam seko ben büyük canlı balıkla avlan derim avlandığın suyun derin yerlerini seçmeni ve iki kamışla biri dip diğeri şamandıra ile avlanmanı bununla beraber her saat,ten sonra eğer balık alamadıysan yerini değiştirmeni tavsiye ederim tabiki turnaya yem olacak balık sürülerini takip etmekte sudaki yerlerini tespit etmekte önemli.
bol şanslar sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2005, 23:20   #24
aserkansatı
Guest

Sağol Selim önerilerine uyacağım.Dilerim şans yanımızda olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2005, 05:16   #25
balıkcı
Kaptan

Merhaba balıkcı arkadaşlar bu size daha önce anlatmış olduğum Albert.D nin ölü balık sistemi, bu sistemi herkes kolaylıkla yapabilir sizlere yardım olsun diye bir kaç açıklamalı resim,de gönderiyorum sanırım ihtiyacı olan arkadaşlar kolaylıkla yapacaklardır.
Turna avında bayağı verimli olan bu sistemi daha çok sonbahar ve kış aylarında verimliliği artıyor çünki spin avında ölü balığı suyun dibinde ve ortasında gezdirme sanki balık canlı gibi turnaya göstermeniz turnanın ölü balığı kapması avda şansınızın artması demektir.
herkese sevgi,saygılar (balığa çıkan herkese rastgelsin)
Selim Öner(balıkcı)

Not: 8 cm lik kurşunu sıkıştırdığımız teli iki tarafından leğimlersek daha sağlam olur.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_3059.JPG (135,5 KB, 69 Görüntülenme)
Eski 22-11-2005, 05:48   #26
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Selim Bey,ellerinize sağlık,çok güzel olmuş hepsi, ama ben hangisinin orjinal olduğunu anlayamadım bile (3 fark nerede ),sevgilerimle
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2005, 06:01   #27
balıkcı
Kaptan

Merhaba erol bey farkı iğnelerdeki kırmızı renklerdeki yün ipliğinden yapılıp takılmış olanlardan anlaya biliriz.
herkese sevgiler;saygılar
Selim Öner(balıkcı)
Eski 31-12-2005, 07:19   #28
aserkansatı
Guest

Arkadaşlar turna balığının yemine bakarmısınız...
amatörbalikcilik.com sitesinden alıntıdır...

Bu mesaj en son " 24-05-2007 " tarihinde saat 15:17 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 07:22   #29
balıkcı
Kaptan

Muhteşem bir resim, bu bize neyi anlatıyor Serkan aslında turnayı canavar,sularımızı mahveden balık olarak görenlere bu sorum.
Eski 31-12-2005, 07:23   #30
aserkansatı
Guest

Kimin canavar olduğu ortada Selim...Öyle değil mi?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları