Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-02-2011, 14:41   #1
achilles1980
Oltacı

Varsayılan Eski Foça İskeleye alternatif

Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır eski foça iskelenin ordan olta atıp isparoz avlıyoruz. Gerçekten çok bereketli bir yer. Benim ve arkadaşlarım gibi amatör olarak balık tutmak isteyenler için gerçekten ideal. Öğrenmek istediğim Eski foçadaki iskele gibi bu mevsimde at çek yapabileceğimiz yerler nerelerdir ? Şu an görüpte tanıyabileceğim tek balık isparoz desem yeridir. Bu yüzden isparoz dışında böyle at çek yapılacak yerler söylerseniz gerçekten çok memnun olurum. Şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.
achilles1980 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-02-2011, 14:59   #2
trakonya55
Tayfa

trakonya55 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
achilles1980 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır eski foça iskelenin ordan olta atıp isparoz avlıyoruz. Gerçekten çok bereketli bir yer. Benim ve arkadaşlarım gibi amatör olarak balık tutmak isteyenler için gerçekten ideal. Öğrenmek istediğim Eski foçadaki iskele gibi bu mevsimde at çek yapabileceğimiz yerler nerelerdir ? Şu an görüpte tanıyabileceğim tek balık isparoz desem yeridir. Bu yüzden isparoz dışında böyle at çek yapılacak yerler söylerseniz gerçekten çok memnun olurum. Şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.
Hoşgeldin achilles.Birde adın ve yaşında yazılı olsa sana daha rahat hitap edebilelim.Kıyıdan kullandığın takım ve yemlerle ava çıkış saatlerini yazarsan cevaplar dahada kolaylaşır.Rastgele.
trakonya55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 15:08   #3
achilles1980
Oltacı

Merhaba Orhan abi ismim Gökhan 30 yaşındayım. Karşıyaka da ikamet ediyorum. 3 arkadaş her daim haftasonları eski foçaya gider 17.00 - 24.00 saatlerine kadar olta atarız. Ama bir zamandan sonra sadece isparoz avlamak insanı sıkmaya başlıyor. Yarın yine balık tutmak istiyoruz aynı saatler arası ama eski foça iskelede tutmayalım diye düşüncemiz var. Kullandığımız olta bildiğimiz en dandik oltalardan sinek iğne uçlu. Genelde boru kurdu kullanıyoruz. Fakat önereceğiniz yemi ve ya oltayı alabiliriz. Şimdiden çok teşekkürler.
Eski 03-02-2011, 16:09   #4
trakonya55
Tayfa

trakonya55 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Merhaba Orhan abi ismim Gökhan 30 yaşındayım. Karşıyaka da ikamet ediyorum. 3 arkadaş her daim haftasonları eski foçaya gider 17.00 - 24.00 saatlerine kadar olta atarız. Ama bir zamandan sonra sadece isparoz avlamak insanı sıkmaya başlıyor. Yarın yine balık tutmak istiyoruz aynı saatler arası ama eski foça iskelede tutmayalım diye düşüncemiz var. Kullandığımız olta bildiğimiz en dandik oltalardan sinek iğne uçlu. Genelde boru kurdu kullanıyoruz. Fakat önereceğiniz yemi ve ya oltayı alabiliriz. Şimdiden çok teşekkürler.
Merhaba Gökhan,uzun süredir Focada kıyı avcılığı yapmıyorum ben Focanın karşı kıyısı Karaburunda avlanıyorum.Forumda Foçada avlanan arkadaşlardan avlak konusunda yorumlar gelecektir.Kullandığın dandik dediğin takımlar anladığım kadar kamış ve makinalı takımlar galiba ben onuda kullanmıyorum direk kasnaklı takımla av yapıyorum.Kullandığın yem gece için kullanılacak en uygun yem kancaların küçük bunları 4-5 nolu çapraz kancalarla değiştirmelisin,avlakta illaki isparoz ve bunun gibi harami balıklar olacaktır boru kurduyla yemlediğin oltadan başka bir,iki olta daha atmalısın bu oltaların kancalarına harami dediğimiz isparoz gibi balıklara dayanıklı yem takmalısın,süpye,madya,yengeç gibi.Rastgele.
trakonya55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 16:20   #5
muhabbetci
Kaptan

Alıntı:
Orhan hoşgeldin aramıza.Forumda aradığın herşey var.Biraz araştırmak lazım ama.Senin bu yazın üzerine;
Muhabbetci Önderin aklına şöyle bir fikir gelir,
yeni başlayan her balıkçı kardeşimiz; acaba hangi kamış-makina-misina-iğne-yem çeşidi diye soruyor.Demekki sorun ortak,bu ortak soruna ilk cevabı verebilecek bir konu başlığı açılsa ve sabitlense (yeni başlayanlar gibi), ustalar ufak bir omuz atsa güzel bir sayfa yapılsa,yeni arkadaşlar burada başlayıp ustalaştıkça forumdan birşeyler kaparlar.
Bu yazıyı okuyan adminler; yaaa bu iş olabilir diyerek sayfayı açarlar ve yeni arkadaşların ilk çabalarına yardımcı olurlar.Hayır dualarını alırlar ,oltalarına daha büyük balıklar takılır.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 16:44   #6
arayadis
Çımacı

arayadis kullanıcısının avatarı

Selam Gökhan foruma hoşgeldin. İsparoz avladığın limandan, limanın karşısındaki kale önünden, ingiliz burnundan hatta foçada heryerden bu sezonda at çek yapabilirsin. Sanırım levrekler önümüzdeki günlerde daha aktif olucak. Ben kale tarafından ve ingiliz burnundan at çek ile bir çok balık aldım fakat yeni liman yapıldığından beri hiç denemem olmadı orada. Önemli olan atçeki nasıl ve nezaman yapıcağın. Sığ yerlerde yüzen daha derin yerlerde daha dipten giden sahteler kullanabilirsin. Ayrıca rüzgarın şiddetli denizin çalkantılı olduğu zamanlarda sahillerden iyi verim alabilirsin. Zamanla birçok tecrübe edineceğine eminim.
Bu arada sana önerim isparoz avlarken mutlaka 2 3 takım canlı balık bırakma yap. 17:00 24:00 saatleri arası isparoz bırakmasıyla isparozların yanına iri balık ekliyebilirsin.
Rasgelsin
arayadis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 16:48   #7
achilles1980
Oltacı

Orhan abi ve Önder abi cevaplarınız için çok teşekkürler. Dandik olta dediğim kasnaklı olta benimde. Bu aylarda nerede güzel balık olur ve ya şu aralar gidip güzel balık avlayan arkadaşlarımız varsa paylaşırsa çok sevinirim. Orhan abi dediğini yapıcam 2-3 fazladan olta alıp 4-5 nolu çapraz kanca alayım. Yemleride çeşitlendireyim. İlla Foça olmak zorunda değil zaten. Arabamız var balığın olduğu her yere gidebiliriz
Eski 03-02-2011, 16:50   #8
achilles1980
Oltacı

Alıntı:
arayadis tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Gökhan foruma hoşgeldin. İsparoz avladığın limandan, limanın karşısındaki kale önünden, ingiliz burnundan hatta foçada heryerden bu sezonda at çek yapabilirsin. Sanırım levrekler önümüzdeki günlerde daha aktif olucak. Ben kale tarafından ve ingiliz burnundan at çek ile bir çok balık aldım fakat yeni liman yapıldığından beri hiç denemem olmadı orada. Önemli olan atçeki nasıl ve nezaman yapıcağın. Sığ yerlerde yüzen daha derin yerlerde daha dipten giden sahteler kullanabilirsin. Ayrıca rüzgarın şiddetli denizin çalkantılı olduğu zamanlarda sahillerden iyi verim alabilirsin. Zamanla birçok tecrübe edineceğine eminim.
Bu arada sana önerim isparoz avlarken mutlaka 2 3 takım canlı balık bırakma yap. 17:00 24:00 saatleri arası isparoz bırakmasıyla isparozların yanına iri balık ekliyebilirsin.
Rasgelsin
Özgür kardeşim çok teşekkür ederim. Canlı bırakma dediğin nedir ? Oltanın ucuna isparoz mu takayım ? Kusura bakma cidden acemiyim..
Eski 03-02-2011, 17:05   #9
achilles1980
Oltacı

Ayrıca Önder abi Çandarlı 'da durum nedir ? Bu mevsimde balık çıkar mı ve nerelerden avlanılarak şansımız artar ? Bu arada tecrübeli kardeşlerimizle abilerimizle buluşup balık tutmak bizim için zevk olacaktır. İlgilenirseniz çok seviniriz.
Eski 03-02-2011, 20:33   #10
muhabbetci
Kaptan

Alıntı:
Ayrıca Önder abi Çandarlı 'da durum nedir ? Bu mevsimde balık çıkar mı ve nerelerden avlanılarak şansımız artar ? Bu arada tecrübeli kardeşlerimizle abilerimizle buluşup balık tutmak bizim için zevk olacaktır. İlgilenirseniz çok seviniriz.
Gökhan;
Çandarlıdan; eğer sardalya tekneleri gelirse kahvelerin önünden at-çek,yoksa zargana topu - çandarlının tam çıkışından (arıtmanın önü) her türlü takım,yemle- denizköye giderken esyer sitesinden 50lik misina, vmc 2/0 iğne,yengeç madyayla sargoz,cupra alırsın.son durumu bilmiyorum bende 1 aydır gidemiyorum.Ama sargozun tam zamanı.
Bol şanslar.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları