Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Organizasyonlar > Üye Organizasyonları

Üye Organizasyonları Bireysel olarak üyelerimizin gerçekleştirdiği organizasyonların yer aldığı bölümdür. Bu bölümdeki organizasyon ve balık avı turlarının sitemiz ile ilişkisi yoktur...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-03-2011, 19:33   #1
ahmet yazıcı
Oltacı

Varsayılan Gerçek Alabalık Meraklıları..

Değerli Arkadaşlar..

Oltacı dergisi sahibi Sayın Kamil Üçbaş'ın önerisi üzerine beraberce karar vererek yeni bir yapılanmaya adım atmaya karar verdik.Bu yapılanma, belli balık avı türlerine daha fazla meraklı olan arkadaşlarımızın biraraya geldiği,kordineli olarak doğru yöntemler ile avlandığı, kendini geliştirme ile beraber dostluğu ve mutluluğu da paylaştığı güzel takımlar oluşturma amacını taşımaktadır.

Kamil Bey, Alabalık avcılığı konusunda, bu girişimi benim başlatmamı uygun gördüğü için, bu konuyu açtım.

Bu konuda bir grup oluşturarak bizler ile, hakiki Alabalık avına gitmek isteyen arkadaşlarımızdan istediğimiz şey, bu konuya çok fazla hevesli olmaları veya çok fazla ilgi duymalarıdır.Ayrıca fiziki yeterliliğe sahip olmaları ve bu konuya vakit ayırabilecek durumda olmaları gerekmektedir.Planladığımız doğrultuda , kuracağımız takımların durumuna göre kısmetse tüm Türkiyede avlanacağız.

Mürtacaat edecek arkadaşlarımız ile tanışarak bu av türünü yapabileceğine beraberce karar verdiğimiz arkadaşlarımız takımımıza dahil olacaktır.Müracaat miktarına göre birden fazla takım kurmak mümkün olduğu için şu anda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Beraber yapacağımız avlara ait resimler, Oltacı dergisinde şahsıma ayrılan sayfalarda yayınlanacaktır.Ayrıca video çekimleri de yapılarak bunlar uygun şekillerde değerlendirilecektir.

Müracaat etmek isteyen arkadaşlarımızın, mail adresi ve telefonlarını içeren ve kendilerini tanıtan kısa bir başvuru yazısı ile, oltaciahmet@mynet.com adresine müracaat etmeleri gerekmektedir.
Not:Bu yazı ulaşabildiğimiz tüm forumlarda yayınlanacaktır.

Tüm arkadaşlarıma sevgiler ve saygılar..

Ahmet YAZICI
ahmet yazıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-03-2011, 20:53   #2
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Ahmet abi öncelikle size ve Kamil bey'e böyle güzel bir yapılanmaya başladığınız için teşekkürlerimi sunarım...

Balık popilasyonu için böyle bir gruplaşmalarının kendimizi geliştirmemiz ve bilinçlendirmemiz için çok faydalı olacağı konusunda ve bizlerden sonraki nesiller içinde çok faydalı olacağı konusunda hiç kuşkumyok,böyle sizler gibi bilgi ve tehcübeli abilerimizin önayak olmasının zamanı gelmiş görüyorum.çünkü bazı balık türlerinin nesli tükünmek üzere olduğu kanatindeyim,bunlar bilinçsiz avlanma ve çevre temizliğinin göz ardı edilmesinden kaynaklandıgı kanatindeyim.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki ben kendi şahsım adına buna çok önem vermekteyim,yeri gelmişken alabalık avı için hiç bir tehcübem olmamıştır ben genelde diyer tatlısu balıkları için bilgi ve tehcübem olduğu kanatindeyim (kendimce)
Ama bu yapılanma için elimden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır oldugumu bilmenizi isterim,çünkü ne ekersen onu biçersin derler yarınlarımıza bizim bulduğumuzdan daha güzel bir şekilde bırakmak gibi güzel birşey olmadığı kanatindeyim.
Saygı ve sevgilerimle...

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-03-2011, 22:44   #3
ahmet yazıcı
Oltacı

Alıntı:
adolomorola tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ahmet abi öncelikle size ve Kamil bey'e böyle güzel bir yapılanmaya başladığınız için teşekkürlerimi sunarım...

Balık popilasyonu için böyle bir gruplaşmalarının kendimizi geliştirmemiz ve bilinçlendirmemiz için çok faydalı olacağı konusunda ve bizlerden sonraki nesiller içinde çok faydalı olacağı konusunda hiç kuşkumyok,böyle sizler gibi bilgi ve tehcübeli abilerimizin önayak olmasının zamanı gelmiş görüyorum.çünkü bazı balık türlerinin nesli tükünmek üzere olduğu kanatindeyim,bunlar bilinçsiz avlanma ve çevre temizliğinin göz ardı edilmesinden kaynaklandıgı kanatindeyim.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki ben kendi şahsım adına buna çok önem vermekteyim,yeri gelmişken alabalık avı için hiç bir tehcübem olmamıştır ben genelde diyer tatlısu balıkları için bilgi ve tehcübem olduğu kanatindeyim (kendimce)
Ama bu yapılanma için elimden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır oldugumu bilmenizi isterim,çünkü ne ekersen onu biçersin derler yarınlarımıza bizim bulduğumuzdan daha güzel bir şekilde bırakmak gibi güzel birşey olmadığı kanatindeyim.
Saygı ve sevgilerimle...
Sevgili Öner...

Destekleyici ve güçlendirici mesajına gönülden teşekkür ederim.Alabalık avcılığı diğer tüm balık avlarından çok daha zahmetli bir avcılık türü olduğu için avcısı çok azdır.Konuyu pek fazla bilen de yoktur..
Fedakarlığına ve gönülden itimadına teşekkürler..Ben de yarınlara ulaşacak kuşakların daha bilinçli olması için çalışıyorum.
Tahminimizden çok daha fazla talep oldu.Ben herkese ayrı ayrı cevap vermeye çalışıyorum.Aramızda her zaman yerin olduğunu bilmeni isterim.Mail adresine kişisel bilgilerini yollarsan sevinirim..

Hoşçakal..
Eski 28-03-2011, 20:47   #4
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ahmet yazıcı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli Arkadaşlar..

.Ayrıca video çekimleri de yapılarak bunlar uygun şekillerde değerlendirilecektir.

Ahmet YAZICI

Bu değerlendirme ne şekilde olacaktır, izah edermisiniz.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2011, 22:36   #5
ahmet yazıcı
Oltacı

Alıntı:
turna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu değerlendirme ne şekilde olacaktır, izah edermisiniz.
Bu konuda araştırmalar yapılıp mümkün olan en çok kişiye ulaşacak şekilde bir sistem uygulanacaktır.Çeşitli alternatifler olabilir.Her durumda, bu çekimlerde rol alanlar, bu sistemin içinde olacaklardır.Gerekirse bu konuda beraber karar verilebilir.Birlikte uygulamaya geçilebilir.Önerileriniz tartışılabilir.İlk aklıma gelen ,masrafı şahsım tarafından karşılanmak kaydı ile, Oltacı dergisi ekinde, cd olarak vermek olabilir..Televizyon kanallarına verilebilir.

Bizim amacımız, mümkün olan en çok sayıda kişiyi konumuza yönlendirmek,konuya ilgiyi çekmek, bilinçli avcılar yaratarak koruyucu bir kitle oluşturmaktır.Alabalığı sadece Alabalık avcılarının layıkı ile koruyabileceğine inanan biri olarak konu ile ilgili kamuoyu yaratmak, en büyük dileğimdir.Davetimize talepte bulunan arkadaşlarımızdan bazıları, bizim peşimize takılıp meraları dolaşacağımızı sanmıştır.(tabii ben de bunu bekliyordum)Gerçekte ise konuya sıfırdan başlanacaktır.Tam anlamı ile emek verilecektir.Alabalığa ulaşmak için katlanılması gereken zorluklara, mecburen katlanılacaktır.Zaten bu fedakarlığı gösteremeyenler gruplardan elenecektir.

Davetimize tahminimizden çok başvuru olması da doğru yolda yürüdüğümüzün işaretidir.

Bu soruların sorulması beni son derece memnun etmektedir.

Konuya ilginizin devamını dilerim..

Sevgiler..
Eski 29-03-2011, 09:58   #6
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Davetimize tahminimizden çok başvuru olması da doğru yolda yürüdüğümüzün işaretidir.

Bu soruların sorulması beni son derece memnun etmektedir.

Konuya ilginizin devamını dilerim..

Sevgiler..

Sizin hakkınızda bir sitede çok ağır ithamlar var, bunlara neden cevap veremiyorsunuz.?

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları