Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-03-2010, 23:49   #1
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Varsayılan 13.03.2010 Kartal Team Foça'da

Avlanılan Bölge: Eski Foça
Ekip: Ben, babam, Faik Amcam (forumdaki nicki Baba Kartal), Zafer Amcam, Serdal (Forumdaki nicki Egeser). Bizim de bir adımız olsun dedik. Hepimiz ortak sevdası Beşiktaş. Biz de av ekibinin adını Kartal Team yaptık.
Tekne Sahibi: Foça'dan Yahya Kaptan
Hava durumu: Gün içinde değişen yönlerde çok az da olsa rüzgar vardı ama bizi rahatsız edecek boyutta dalga olmadı.
Kullanılan yemler: Mamum, sülünez, sardalya
Tutulan balıklar: Mercan, lidaki, karagöz, mandagöz, kopez, isparoz, izmarit, istavrit

Avdan dönen büyük teknelerden taze sardalyamızı aldıktan sonra düştük yola. 1,5 saatlik bir yolculuktan sona avlağımıza ulaştık. önce mandagözlerle başlayan av daha sonra mercan, lidaki, kopez vb. ile devam etti. Saat 13.00 gibi balık kesildi. Bunun üzerine yer değiştirdik ama gittiğimiz yeni yerden de memnun kalmadık. Gündüz tuttuğumuz balığın da aslında biraz yeterli olduğunu da düşünerek şansımızı daha fazla zorlanmadan avımızı 16.00 gibi sonlandırdık. Gerek Foça'da gördüğümüz muhteşem doğa manzaraları, gerekse de birbirimize yaptığımız şakalarla çok güzel bir gün geçirdik. Biz hem tekneden hem de kıyıdan ava aynı ekiple çıkıyoruz çoğu zaman. Babam ve amcalarım çocukluktan itibaren balığa gönül vermiş kişiler. Yıllarca akarsularda sazan, alabalık avlayıp nice trofeler almışlar. Denizden balık avcılığına da tutkunlar. Can dostum Serdal ve ben ise bu işte biraz yeniyiz ama öğreniyoruz yavaş yavaş.

Herkese sevgiler...

İşte fotoğraflar:

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı

Bu mesaj en son " 15-03-2010 " tarihinde saat 01:36 itibariyle The Lunatic tarafından düzenlenmiştir....
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları