Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-06-2008, 20:50   #1
hamurabi
Çımacı

Exclamation Benzin Fiyatlari

BENZİN FİYATLARI
Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu
biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini
biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
bir etki yaratabiliriz:
ORTAK HAREKET EDEREK
bir FİYAT SAVAŞI
başlatabiliriz!!!

Sene sonuna kadar aşağıdaki iki petrol
şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:
TOTAL VE SHELL

Bi Düşünün!
En büyük iki petrol şirketi benzin satamadığı
takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek
zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme
savaşını tetikleyecektir. Hedefimize ulaşabilmek
için ise milyonlarca TOTAL ve SHELL
müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

EVET,
KAZANABİLİRİZ,
ANCAK.......

Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL ve SHELL
haricindeki benzin istasyonlarından
ALMALIYIZ

Bu Dünyada Bırakacagın En Büyük Miras DÜRÜSTLÜKTÜR
hamurabi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-06-2008, 21:07   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hakan abi iyi güzel söylüyorsun ama ülkedeki benzin fiyatlarını devlet belirliyor. Belirlenen fiyatın altına düşerler mi sence? Ki şu anda dünya piyasalarında petrolün varil fiyatı 125$ 'a dayandı en son bildiğim kadarıyla. Petrolün fiyatını düşürtmeye uğraşacağımıza vergisini düşürtmeye çalışsak daha güzel olur bence. Ayrıca maalesef ülkemizde bu tip sosyal örgütlenmeler çok zayıf herkes "aman ben almasam bişey değişecek sanki" zihniyetinde.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2008, 21:19   #3
hamurabi
Çımacı

Tago ben iş geregi cok fazla tüketiyorum ve artık almıyorum,artı petrol fiyatlarına gelince anladıgım kadarıyla USA nın bir oyunu,en azıldanda Türk petrol şirketleri kazansın ama bu iki dünya devinin satışları düştügünde mutlaka ama mutlaka bir seyler yaparlar ve bakarsın hükümete baskıyla vergilerde düşebilirler,ben böyle düşünüyorum.sanırım cok sey kaybetmiyor ve kaybetmeyiz

Eski 18-06-2008, 22:11   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hamurabi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tago ben iş geregi cok fazla tüketiyorum ve artık almıyorum,artı petrol fiyatlarına gelince anladıgım kadarıyla USA nın bir oyunu,en azıldanda Türk petrol şirketleri kazansın ama bu iki dünya devinin satışları düştügünde mutlaka ama mutlaka bir seyler yaparlar ve bakarsın hükümete baskıyla vergilerde düşebilirler,ben böyle düşünüyorum.sanırım cok sey kaybetmiyor ve kaybetmeyiz
Abi ben zaten her zaman Türk alternatifi olan ürünlerde Türk malı kullanma yanlısı olmuşumdur. Ki zaten bu düşünce güzel benim arabam olmadığından sadece fikirsel olarak destek olabiliyorum. Umarım toplum bu konuya duyarlı hale gelir yoksa yakında benzinin litresi 10 ytl olacak.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2008, 09:23   #5
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hamurabi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Türk petrol şirketleride amerikaya bağımlı malesef, Türkiye kendi petrolünü çıkarmıyor, var kaynak ama bu konuda amerikaya bağımlı kalmayı tercih ediyor, politik sebeplerden ya da birilerinin cebine para akıyor artık orasını bilemiycem. O nedenle ister TOTAL den alın benzininizi isterseniz Türk Petrol'den ya da başka bir Türk firmasından, deponuza giricek olan benzin Türkiyenin Merkezi petrol rafinelerinden gelicek yine. O nedenle şundan almayın bundan alın yerine bu tip bir hareket ancak ve ancak hiç kimse hiç bir şekilde benzin ya da akaryakıt almazsa etkili olabilir. Bu da günümüz şartlarında hemen hemen her işimizi arabalarımızla yaptığımızdan, ya da belediyelerimizin yeterince toplu taşımaya önem vermemesinden dolaylı olarak kendi araçlarımıza bağımlı kalmamız neticesinde pek mümkün bir durum değildir malesefki. O nedenle en kritik dönemeç elbetteki diğer arkadaşımızın dediği gibi VERGİ İNDİRİMİ. Bu da vergi yerine başka kaynaklar bulunamadıkça çok zor bir durum. Saygılar...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2008, 15:56   #6
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

benzin fiyatlarındaki düşüşü gerçekleşmesi için vergilerin düşmesi şarttır. türkiyenin de diğer ülkelerle kıyaslandığında dünyanın sayılı vergi cehennemlerinden biri olduğunu düşünürsek bu teori tamamen boşa çıkar.. bordrolu çalışanlar vergi yüklerine bakarlarsa bunu görebilirler..bence bu İMKANSIZ. Türkiyemizin en büyük geliri vergi gelirleridir.. doğru dürüst hiç bir şey üretmediğimiz ve dışarıya satamadığımız için gelen her hükümet gelirlerini benzin şeker gibi zorunlu mallardan elde etmişlerdir.ayrıca kafama takılan en büyük soru işareti neden sadece 2 benzin şirketinin hedef gösterildiği??? bu arada 1 depo benzin suriyede 35 ytl
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2008, 18:09   #7
şeref-başkan
Çımacı

Birgün otobanda araba kullanırken önümde giden arabanın arkasındaki yazı dikkatimi çekti aynen şöyle yazıyordu BENİM ARABAM DÜNYANIN EN PAHALI YAKITINI KULLANMAKTADIR ilk önce bu yazıya biraz şaşırdık nasıl araba bu pahalı yakıt yakıyor diye sonra bizim jeton düştü Türkiyedeki yakıt fiatları dünyanın en pahalı yakıt fiatlarını kastediyordu
Eski 19-06-2008, 21:14   #8
kemalakcinar
Çımacı

kemalakcinar kullanıcısının avatarı

şeref kardeşim ne yazıkki öyle varlık ülkesinde darlık çekiyoruz allah sonumuzu hayır etsin neyseki japonlar suyla çalışan araba yapmışlar onlar türkiyeye gelirse balığa gitmek masrafsız olacak deniz suyunla bile çalışıyormuş.
Eski 19-06-2008, 22:35   #9
hamurabi
Çımacı

öncelikle katılımlar için teşekkürler,kesinlikle iki firmayı hedef aldıgım yok,sadece dünya capındaki iki buyuk firma oldukları içindir ve acaba Türkiyede ciroları diplere vursa mutlaka hükümete baskı yapabilecek güçte olduklarını düşündüm ve anlamadıgım eşimize,dostumuzala konuyu paylaşsak ve benzinlerimizi en az üç ay bu firmalardan almasak ne kaybediriz ki,bakakırsınız belkide KAZANIRIZ deniyelim bence ve elimizden geldiğincede yayalım bu konuyu hiç bir zararını görmeyiz.....

Eski 19-06-2008, 23:12   #10
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

üzgünüm ama ben bunun sadece türk petrol şirketlerine para kazandıracağını ama halk için değişen hiçbirşey olmayacağını hatta daha kötü olacağını düşünüyorum.

zira, dünyada birtakım ülkeleri gezmiş biri olarak, satıcıların (büyük veya küçük) halkı bu kadar çok istismar ettiği çok fazla ülke görmedim desem yeridir.

unutamadığım bir olay; balıkçılar için mazot %60 indirimli satılmaya başlanmıştı. bir tv kanalı balık haline gitmiş ve röportaj yapıyor. mazot fiyatları %60 düştü ama balık fiyatları neden ucuzlamadı diye sordu satıcıya.
adam gayet pişkin bir biçimde; "abla mazotun ucuzlaması önemli değil ki, biz motorla 2 defa değil 4 defa döneriz balık aynı balık" gibi absürt bir şark kurnazlığı ile cevap verdi.
hala hayret eder ve gülerim. kadının yerinde olsaydım "demekki mazot %60 pahalılandığı zaman da balık fiyatları aynı kalacak" şeklinde bir soru sorardım..
zihniyet meselesi ve bu zihniyet insanımızın karakteri haline gelmiş..

ben kalite/fiyat orantısına önem veriyorum. üreticinin menşeine önem vermiyorum, hatta yabancı yatırımcıların türkiyede daha ahlaklı ve vicdanlı çalıştığını, fiyatlarını ve rekabeti dengelediklerini düşünüyorum. sayısız örnek verebilirim ama gerek görmüyorum.

sevgi ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları