Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-03-2006, 21:20   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan 18 Mart 2006 İzmir Av Raporu

Sabah 6:30 da kardeşim anılların evinin önünde dikildim çok beklemeden onlarda geldi ve yola koyulduk. Üçkuyularda Kahvaltımızı yapıp birer çay içtikten sonra güzelbahçenin yolunu tuttuk. Limanda tekneyi hazırlarken hafif yağmur yağmaya başladı ama inadımız inat çıkacaktık. Anıl ve ben yağmurlukları giyip dümenin başına geçtik.Oğuz Amcamız (anılın amcası) , Nejdet Amca (anılın babası) ve misafir Korkut abi içerde sohbet ederek meraya gelmemizi beklediler. Sisten dolayı adaları bulmamız biraz zor oldu 10-15 dakikalık bir kayıp olsada meraya geldik. Kerterizi anıl bey ayarladı çapayı attık fakat yanlış yere geldiğimizden dolayı 2-3 balık yakaladık sadece. Hemen çapayı attığı hızla çektirdik anıla kerterizi tekrar ayarlayıp oltaları salladık. Biraz daha iyi bir yere gelmiştik nejdet amca ve ben 1-2 balık almıştık ki yağmur şiddetlendi ve fırtına patladı hemen anıla çapayı topla emrini verdik ama fırtına patladı ya illa bir aksilik olucak çapa takıldığı yerden çıkmadı. 5-10 dakikalık bir uğraş sonucu çapayı çekip dönüş yoluna çıktık. Sis ile birlikte yağmurda görüşü berbat hale getirmişti. Adaları takip edip karayı görene kadar devam ettik. Karayı gördüğümüzde kalabak taraflarında olduğumuzu gördük daha sonra karaya paralel olarak ilerleyerek limana gittik. Limana girer girmez yağmur kesti tekneyi bağlayıp ortalığı toparladıktan sonra havada süt liman olmuştu şansımıza küfürler ederek evin yolunu tutuk. toplam 2.5 saat yol gittik ki bunun 1.5 saati fırtınalı havada hoplaya zıplaya gerçekleşmişti. Eve geldiğimde iç çamaşırlarıma kadar ıslandığımı gördüm tabi gerek teknede gerek yolda ıslandığım için dondum yatağa akşam girdiğimde bile zangır zangır titriyordum ve yatak sallanıyordu
Öyle yada böyle çok güzel macera oldu. birde pusula almak şart oldu.
Çekildiğimiz 1-2 resimide buraya ekliyorum
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg kardeşim ve ben limanda tekneyi hazırlarken.jpg (44,7 KB, 74 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg genç kaptanlar.jpg (36,3 KB, 64 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg sucuk olduk.jpg (38,4 KB, 65 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg anılım sucuk olmuş vaziyette.jpg (31,5 KB, 67 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg oğuz amcamız 2.jpg (33,3 KB, 66 Görüntülenme)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları