Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-05-2006, 21:30   #1
BARBADOS
Çımacı

BARBADOS kullanıcısının avatarı

Varsayılan Mırmır Avı Hakkında

Mırmır avında da çipuradaki takımı kullanabilirmiyiz verimli olur mu yoksa farklı bi oltası varmı sabah suyumu akşam suyumu iyi av verir saygılar...
1973 0 RH (+)
Yaşadığım Yer:İZMİR-GAZİEMİR
...HERKEZE RASTGELSİN...
BARBADOS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-05-2006, 21:39   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
BARBADOS tafarından gönderildi
Mırmır avında da çipuradaki takımı kullanabilirmiyiz verimli olur mu yoksa farklı bi oltası varmı sabah suyumu akşam suyumu iyi av verir saygılar...
Mırmır avında çipuradaki takım rahatlıkla kullanılabilir. Mırmır kumluk zeminlerde yem arar genellikle o nedenle bu tarz dibe yatan takımlar çok iş yapar. Zaman olarak da ben genelde akşam suyunu tercih ederim.

Not: Mod arkadaşlardan biri bu iki mesajı mırmır avı başlığı altına taşırsa sanırım daha iyi olur. Teşekkürler...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-2006, 05:35   #3
Sohbetcibaba
Oltacı

Sohbetcibaba kullanıcısının avatarı

Varsayılan altbeden

birde bunu dene be n dip oltasi olarak yassi balik altbedeni kullaniyorum
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg tn_e1_24.jpg (5,9 KB, 359 Görüntülenme)
Sohbetcibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-2006, 16:30   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Resmi biraz daha büyük ekleyebilirseniz seviniriz, küçük olduğundan takım tam anlaşılmıyor...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-2006, 17:48   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Yasin kardeş, Mırmır için ince misina ile yapmış olduğun tüm takımlardan randıman alırsın. Köstekler 0.20 beden 0.25 2 iğneli 25 gr. kurşunlu takım, 0.20 hırsızlı 20 gr. kurşunlu takım ve zokalı takım da randıman verir takım olarak. Bir önemli konuda yem seçimini iyi yapabilmek avın verimini arttıran faktörlerden birisidir. Mırmır avında özellikle kırmızı kurt, mamun, teke, boru kurdu gibi yemler iş yapar. Kullanmış olduğumuz takımlar 2 iğneli ise iğnenin 1 tanesine madya saradalya ve yengeç takmakta hiç fena olmaz, malum lidakiler çupralarda kumluk alanlarda yemlenmeye bayılırlar. Av zamanı olarak Mert'in de dediği gibi akşam saatleri biraz daha bereketli olur mırmır için. Yasin'cim sana söz ettiğim yerlede ben bu şekilde çocukluğumdan beri avlanırım ve halada avlanıyorum. Elbette o eski avlar yok ama yinede deniz seni boş çevirmiyor kardeşim.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-2006, 18:04   #6
sbasaran
Guest

benim avlanma şeklim biraz farklı galiba. ben mırmır ve lidaki için 0,30 bedene 0,25 kol veya 0,35 bedene 0,30 kol yapıyorum. sert havalarda avlandığım için de ağırlık ise en az 50 gr. ve kullandığım yem mamun olduğu için uzun saplı 4 no iğne kullanıyorum (piyasada sinek iğne diye bilinir). derinlik ise 3-4 metreyi geçmeyen kumluk bölgeler...
bir de bu bölgede ben tekne ile avlanıyorum ve teknenin sancak ve iskelesinden en az 4 er takım atıyorum.
ağırlık taktığım kasa gözünü ise iki kat misinadan çeviriyorum ki fırlatırken kopmasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-05-2006, 19:16   #7
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Kurşunun bedenden kopmasını engellemek için bildiğimiz elektrik kablosunun (çapı kurşun gözüne bağlı olarak) plastik olan dış kısmını sıyırın (1,5-2 cm.yeterlidir) ve kurşunun halkasından geçirin,içinden de misinanızı,böylece sürtünmelerden dolayı kopma olayı yaşanmayacaktır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları