Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > At-Çek

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-01-2008, 21:41   #11
Teaser
Kaptan

Smile Merhaba

Resimlerdeki Jig'ler ve özellikle enalttaki kaşıklar beni bile avlar.Şu ortadakiler fly tipler oluyor herhalde.Deniz balıklarının yem tarzına pek uymuyor gibi geldi.Ha unutmadan bu tür(fly) ve kurt şeklindeki sahtelerden hiç kullanıp verim aldınız mı veya çevrenizden bir tecrübe varsa çok merak ediyorum.Çünkü ben sahte ile avcılığa çok sıcak bakıyorum.Saygılar...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-01-2008, 21:52   #12
Teaser
Kaptan

Thumbs up Çok Teşekkür Ederim

Üstteki takımlar fikir verme açısından çok iyi olmuş hakikaten.En alttakileri biliyorum Raglou'lar ( zargana) ama burda bulamadım.Çok gezdim ama o orta kısımdaki gibi kalamar da göremedim.Sanım Jig değil mi onlar?Bir de bunları adreslerini ve bulabileceğim mağazayı yazarsanız çok sevinirim.Sevgilerimle...

Eski 24-01-2008, 08:46   #13
mufi
Guest

Nedim şu anda oradaki akıntı hakkında bir şey diyemem ancak o senin görüşüne baglı
malum rapala çekildikçe/hareket halide iken batma eyilimi gösteren bir aparattır.
birde bunun ön tarafına kurşun bağlarsan iyice batıp dibe takılmasın?
İstanbul bogazında da bu tip kıyı şekilleri vardır . avlandıgın noktadan denize dogru ön tarafın diktir.. dik yamaca takım yaklaşınca istediğin kadar hızlı çek .. kurşun agır ise bir şekilde yakına gelince talkılır.
Bu durumda sistemdeki agırlıgı senin göz kararı / görerek ayarlaman lazım mesla 20 gr ile başla baktınki fazla atmıyor o zaman 30 yap bu şekilde ama çekiş hızın sabit olmalı ki seni yanıltmasın..
artı bence sen rapalaya girme... yukarda bahsettiğim sistemin ucuna hırsızlı çift iğne bagla mesela çapraz mustad 1520 den 2/3 no .
ve bu iğnelere yaprak yem/tuzlanmış veya taze kraça tak. bulamazsan tuzlanmış sertleşmiş sardalya tak. ama sardalyenin pullarını kazıma ki suda. pırıltı yapsın..
dene bakalım..mesela sistemin ucuna yine 1520 den 1/2 no tek iğne ile kırmızı horoz /tavuk gerdan tüylerinden 3 tanesini birlikte baglayıp tekli çapari iğnesi de yapabilirsin..yanlız tüylerin hepsi eğimleri bakımından aynı tarafa bakacak ve baglarkende iğnenin iç tarafında dönük olarak baglıyacaksın.
dene bakalım..rasgele..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-2008, 11:42   #14
Teaser
Kaptan

Thumbs up Çok Teşekkür Ederim Sevgili Abim

Fikir hızlı gelip düşünmeden yazınca rapalayı bile deneyecek oldum.Doğru rapala kesin takılacaktır.Hem mantık yanlış hem de verilen para boşa gidecekti.Yanlış anlamadıysam hırsızlı iğneleri parlak mantarla lüfer takımı olarak kullanıyoruz.At-çek olayına yem takamayız gibi geliyor bana.Son sistem çok hoş ama horoz gerdanına hangi balıklar ilgi gösterir ve daha da önemlisi üçünü söylediğiniz gibi bağlamak çok zor benim için.Bu konuda artık üstadlarımdan yardım istemem gerecek sanırım.Abicim ilgilerinize çok teşekkür ediyorum.Her ne kadar görüşemesek de sizleri seviyorum.Saygılar....

Eski 26-01-2008, 01:07   #15
avcı
Çımacı

avcı kullanıcısının avatarı

Lightbulb

slm cumhur bey,bu sahteleri nerede bulabilirim.birde bizim antalyada en çok hangisi gider,yardımcı olursan sevinirim.hoşçakal.saygılar.
avcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-01-2008, 12:56   #16
mufi
Guest

Alıntı:
nediim17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Fikir hızlı gelip düşünmeden yazınca rapalayı bile deneyecek oldum.Doğru rapala kesin takılacaktır.Hem mantık yanlış hem de verilen para boşa gidecekti.Yanlış anlamadıysam hırsızlı iğneleri parlak mantarla lüfer takımı olarak kullanıyoruz.At-çek olayına yem takamayız gibi geliyor bana.Son sistem çok hoş ama horoz gerdanına hangi balıklar ilgi gösterir ve daha da önemlisi üçünü söylediğiniz gibi bağlamak çok zor benim için.Bu konuda artık üstadlarımdan yardım istemem gerecek sanırım.Abicim ilgilerinize çok teşekkür ediyorum.Her ne kadar görüşemesek de sizleri seviyorum.Saygılar....
--Nedim kardeşim kırçıllı kahve/kırmızı /pas rengindeki tüye çinekop aillesi atlar...
hatta kolyoz bile atlar...benim başımdan geçen olayları ve marmarada gördüklerimi aktarıyorum..
---at çek te yem de takabilirsin çok sert savurmadan fırlatma yap...
iğneye tüy baglamaya gelince

tüyün özelliği yukarıdaki gibi olmalı baglaması ise bulabildigim bir resim ki maalesef ufak ama anlaşılır...
tüy sap kısmından iğne ile beraber ignenin iç tarafına baglanır..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-01-2008, 07:48   #17
Teaser
Kaptan

Smile Değerli Abim

Çok teşekkür ederim.Umarım sorularımın fazlalığı canınızı sıkmamıştır.Çünkü karadan her türlü yemsiz ( sahte ) çalışmaları en büyük merakım.Sizlerden aldığım cevaplar çok işime yarayacak eminim.Sonuçta aklın tolu Tek.Ama En başta tecrübe önemli tabi ki.Cumhur abimize ve herkese çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız ve iyi ki burdasınız.Sevgilerimle...

Eski 31-01-2008, 14:20   #18
avcı
Çımacı

avcı kullanıcısının avatarı

Arrow Sahteler

slm cumhur bey,bu sahteleri nerede bulabilirim.birde bizim antalyada en çok hangisi gider,yardımcı olursan sevinirim.hoşçakal.saygılar

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları