Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-01-2012, 20:42   #1
ufuk1990
Oltacı

Varsayılan Kamış tipleri hakkında

Değerli forum üyeleri arama yapmama rağmen aradığım konuyla alakalı kaynak bulamadım belkide gözümden kaçtı sizlere bir şey sormak isterim eskiden beridir balık tutmaya meraklı biriyimdir son zamanlarda forumlarda takılırken değişik tiplerd kamış isimleri duymaya başladım bunlar spin, surf,jig,fly vs bunlara özel makinalarda varmış acaba farkları nelerdir.
Fiesta 390cm kamış

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi
ufuk1990 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-01-2012, 21:43   #2
muratdogan
Kaptan

Alıntı:
ufuk1990 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli forum üyeleri arama yapmama rağmen aradığım konuyla alakalı kaynak bulamadım belkide gözümden kaçtı sizlere bir şey sormak isterim eskiden beridir balık tutmaya meraklı biriyimdir son zamanlarda forumlarda takılırken değişik tiplerd kamış isimleri duymaya başladım bunlar spin, surf,jig,fly vs bunlara özel makinalarda varmış acaba farkları nelerdir.
Selamlar.
Dilimin döndüğü kadar size tarif etmeye çalışayım.
...
SPİN KAMIŞ : At çek avlarında kullanılan tip kamıştır. Genelde dolgu tip ender olarakta teleskopik olan tipi bulunur. Sahte balık (zoka) atıp çekme amaçlı kullanılır.
...
SURF KAMIŞ : Uzak mesafelere atış yapma amacıyla kullanılır. Teleskopiktir (iç-içe geçme) kurşun takılarak uzak mesafedeki balık avı için idealdir.
...
JİG KAMIŞ : Dip balıkları avlamak için özel dizay edilmiş son derece mukavemetli kısa boylu özel kamışlardır. Hedeflenen balık büyük balıktır ve genelde tek parça kamıştan oluşur.
...
FLY KAMIŞ : Bu kamış tipi genelde ülkemizde pek tercih edilmeyen bir tip üründür. İp'le kullanılır ve son derce ince yapıda ve sağlam bir kamış tipidir.
...
İnşallah dilim döndiğince size anlatabilmişimdir.
Selamlar, iyi avlar...
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları