Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-04-2007, 12:23   #11
mufi
Guest

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
Muvaffak abi, daha önce paylaştığımız avlak yerlerimizin ne hale geldiğini gördük, kusura bakmayınız ben kendi adıma nokta hesabı paylaşmamayı tercih ediyorum, doğaya saygılı olduklarını bildiğim insanlardan da paylaşmayı esirgemem, tabiiki özel mesaj ile.
aslında sende haklısın... da sonuçta benim bu fikir. bir iyi niyet gösterisi..
gerisi oralara gidenlerin vicdanlarına kalmış...yani kurunun yanında yaşı da yakmıyalım ..gibisinden..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-04-2007, 12:33   #12
gokseldbuga
Guest

Muvaffak abi, şu şekilde özetlersem anlaşılır diye düşünüyorum,

2 dakika evvel forumu görüntüleyen kayıtlı kullanıcı 10 iken misafir sayısı 18 idi. Bu devamlı bu şekilde.
Madem sirküler var ve biz buna uymakla yükümlüyüz, o zaman doğaya sevgiyi de insanların vicdanına bırakmamayı kendi adıma uygun görüyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 13:32   #13
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Arkadaşlar bence bu av raporu sayfası açılacaksa üyelerimiz ya google earth i yada başka şekilde bir harita/görüntü kullanarak avlandıkları yeri paylaşmalıdırlar..

Muvaffak abi, hatırlarsan bir zamanlar [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] 'da RASTGELSİN FORUM 2006 isimli bir harita yaratmıştık. Hala kullanımda ve eklemeler devam ediyor. Htırlatmak istedim. RASTGELSİN.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 18:06   #14
mufi
Guest

Haldun cum şu anda google earth çalışmıyor çalışsaydı daha detaylı bir izahatta bulunacaktım benim demek istediğim olay yakın görüntü vererek hani bir beton iskeleyi dahi göstererek yapılan paylaşım..
ben daha önceki paylaşımlarımda bu sistemi kullanmıştım.bence daha bir açıklayıcı yer tarifi olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 18:31   #15
mufi
Guest

evet yeniden kurdum ...google earth i ve en son gittiğim yerin açıklaması
benim arzum şu anda benim yaptıgım gibi olmalı..demekistiyorum
yer ...yoncaköy...

daire içine aldıgım bölgede ki bu mevsimde sandal/tekne vs yok. geçen gün 2,kg a yakın suyun içinden kasık çizmesi ile ekmek içi kefal topladım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2007, 21:32   #16
gokseldbuga
Guest

Muvaffak abicim , ne demek istediğini çok iyi anlamakla beraber hatırlarsan ben de bir zamanlar aynı şekilde , nokta halinde çizerek yayımlamıştım,paylaşım adına fakat birtakım olaylar sonucunda Tagodan bu haritaları çıkarmasını istedim.
Şimdiki görüşüm ise kesinlikle kendi avlaklarımı nokta tarifi yayımlamamaktır, özelden dostlarım, bildiğim güvendiğim insanlar soruyor seve seve paylaşıyorum fakat yukaridaki gerçek te ortada, İshak abinin bir süre önce konu ile ilgili uzunca bir mesajı vardı, bulamadım, herhalde bu başımıza gelenler tesadüf değildir. Malesef her avcı senin benim veya diğer arkadaşlarımız gibi değil, fikrine saygı duyarım yayımlayabilirsin tabii ki, ben kendi adıma yayımlamamayı uygun görüyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 07:23   #17
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Nokta tarzında avlak yeri tarifi hakkında bende Göksel gibi düşünüyorum...Nedeni hakkında bir yazı yazdıydım ama şimdi bulamadım...Ama aşağıdaki görüntü bunu izah ediyor herhalde....Tabi söz meclisden dışarı...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 16:21   #18
mufi
Guest

Peki dostlar biz burada müdavim üyeleriz. sizde haklısınız da , bu durumda
gittiğimiz yerlerin paylaşımını nasıl yapacagız?nokta tarifleri veya haritalar özelden mi olsun.aslında bu konuya tüm (müdavim) üyelerimizinde fikirlerini
belirtmelerini isterdim ki ortak bir noktaya varalım. ya hep/ya hiç
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 16:27   #19
gokseldbuga
Guest

ben şimdiye kadar e-postadan veya telefonla verdim bilgileri, resimli yada sözlü,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2007, 02:03   #20
americer
Oltacı

americer kullanıcısının avatarı

sevgili ava gönül vermiş abilerim ve arkadaşlarım aranıza yeni katılan bir üyeyim . haddim olmayarak bende birşeyler yazma geregi duydum. balık avına çok meraklı bir kardeşinizim.manisaya yakın oldugu için eskifoça,yenifoça şakran, çandarlı taraflarında avlanmaktayım çok iri balıklar tutamasamda aldıgım denizhavası balıkların o vuruşları bana inanılmaz zevk vermekte oda bana yeter.her balıkçının oldugu gibi benimde amacım en büyük balıgı yakalamak,buda nasıl olacak ,tabiki usta çırak ilişkisi ile.biz çıraklar bu işi bilen ustalardan, abilerimizden ögrenecegiz ,tabiki etik kuralarla.genelde her avcının yaşadı sıkıntıyı tartışıyorsunuz bende bu konuyla ilgili düşüncemi yazmak istiyorum tabi uygun görürseniz. aynı zamanda 18 yaşından beri teskereli kara avcısıyım,bu sorun karaavcılıgındada var.genelde eski avcılar yer söylemez çünkü av yerini söyleyip avdan olacaklarını bilirler hepimizde böyle bir olayla karşılaşmışızdır ,bunun içindirki bu konuya çözüm bulmak istiyenlere uygun görürseniz bir önerim var. av yerini noktayla degilde örnegin yenifoça eskifoça arası diye tarif edebilirsiniz. - araları 15 klm tahmini -böylelikle hem avdan olmaz ,hemde biz çıraklara dogru bilgi vermiş olursunuz . bizde nasibimizi 15klm içinde herhangi bir yerde ararız. tabiki bu benim düşüncem . ayrıca avlar konusunda balıgın yakalandıgı saati ,yemi,denizin durumunuda yazarlarsa üyeler , çok iyi bilgi vermiş olurlar . teşekkür ederim. rastgele, dilerim herkez gönlündeki büyük balıgı bir gün yakalar....

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları