Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-12-2005, 05:06   #1
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Babalar ve Oğulları

Bu başlığı şu yüzden açtım.Bu balık olayını bize sevdiren sevdirdiği için sevdiğimiz babalarımızı unutmayalım diye.Eskiden ya bu babam nasıl balık tutuyo nasıl beceriyo dediğimiz balık tutmayı sözde öğrendiğimizde de bu adam ne yapıyo ne biçim balıkçı işi bilmiyo keşke benle gelmeseydi dediğimiz babalarımızı unutmayalım diye bu konuyu girdim.
Ve aklıma hemen şu geldi.nE OLURSA OLSUN HERZAMAN BABAMIZ DAHA İYİ VE BÜYÜK BALIĞI TUTAR.Bunu bir örneğini geçtiğimiz senelerde yaşadım.Sevdiğim bir arkadaşımla ben sürekli yeşilırmakta balığa gideriz benim 3.5 kilo yayın almışlığım var o devamlı 100 200 300 gramlık yayınlar(şebek) alır küçük olduğu için doğaya tekrar salar ve devamlı kardeş babamla izmirde balığa gidiyoruz refleksleri zayıfladı herşeyi kopes(kupez biliyordum veya öyle öğretildi) zannediyo diye şikayette bulunur.Neyse bir gün babası amasyaya geldi ve balığa gittiler ben yokum.Atmış babası ağır bi şey çekiyo o hala babam yaşlandı yosun çekiyordur formatında ama olan sonra oluyor ve karaya 2.5 kiloluk yayın çıkıyor.Tabi balık yenilecek kıvamda arkadaşımın saldığı gibi 200 gram değil......
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları