Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-04-2007, 20:21   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan Akbük-31Mart gece, 1 Nisan

3 haftalık nekahat dönemi yeter deyip bu hafta balığa çıkmaya karar verdik, foruma katıldığımdan beri benim balığa çıkmadığım en uzun dönem oldu bu. Cumartesi karadan İshak abilere katılmayı çok arzu etmiş olsam da 1 haftalık yorucu bir iş temposundan sonra Ctesiuyumaya karar verdim.
Saat 8 civarı yemci Zeynelden kıpır kıpır mamun ve içi geçmiş! boru kurtları ile birlikte 5 madya 15 te yengeç alıp abimle Akbüke doğru yola çıktık ( biraz da sardalya aldık). 11 civarı Kazıklı daydık. Hava gayet güzel hafif ama soğuk bir rüzgar vardı. Aavlağımıza yerleşip oltaları suya salladık. Sanırım 30 dakika sonra benim kamış şiddetli bir şekilde sallandı ve şu ana kadar yakaladığım en büyül mır mır ı çektim, hayvanın solungaçları levrek solungacı olmuş artık mübarek

Bir daha tık yok, ta ki saat 4 e kadar. 4 te tekrar benim oltamda bir tıkırtı ,çekiyorum çekiyorum ağır, löp birşey, tabii abimin oltalarından birini çektiğimi anlamak için arif olmaya gerek yok, fakat birşey daha var, kıyıya geldikçe kuyruğunu görüyoruz, bir adet yılan balığı fakat garip olan birşey var çünkü balığın ağzında başka bir balık var oysa ben canlı yem takmamıştım. Olay şöyle abim 12-4 arası bir balık çekerken oltası kopmuştu. Yılan balığı bu oltadaki balığı yutmuş sonra da dolaşırken benim kurşunum ağızdaki balığın kurşununa dolanmış . Yani abimin kopan takımı çektim ucunda balıkla. Bu balıktan ikimiz de hazetmediğimizden ( tırstığımızdan :camoka: ) sabaha kadar bir köşeye bıraktık. Sabah ağzından el kadar bir kolyoz çıktı.

Sonra sabahleyin içleri geçmiş erimiş borukurtlarından ayıklaya ayıklaya biraz yem yaptım oltaya takıp attım , amaç lidaki yakalamak, ben lidakiyi çekince abime de yemi değiştir dedim ve adam arka arkaya 2 levrek çekti. Sabah 11 de en sonbalığımızı tuttuk. Sonrasında akşama kadar müthiş bir fırtına, 2-3 kere yer değiştirdik ama nafile, fırtına berbattı. Bugün hediye olan tek şey yengeç ile ilk balığımı yakalamaktı,çipura tutamasam da lidaki çektim . Yorgunluktan ölmüş bir şekilde eve döndük. 1-2 resim, sizlr için.

Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları