Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-03-2010, 11:48   #1
BALIKÇIHOROZ
Miço

BALIKÇIHOROZ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Salyangoz güzel bir yem olabilir

Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.
BALIKÇIHOROZ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-03-2010, 12:04   #2
selimozdemir52
Oltacı

selimozdemir52 kullanıcısının avatarı

salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım
Eski 07-03-2010, 12:21   #3
BALIKÇIHOROZ
Miço

Alıntı:
selimozdemir52 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım
Denizde kullandım Selim abi.
Eski 07-03-2010, 12:26   #4
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 12:42   #5
BALIKÇIHOROZ
Miço

Alıntı:
Murat ADAK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.
sanırım Güvercinlikdeki balıklar salyangozu çok sevdiler,tek sorun yumuşak olduğu için iğneden çabuk alıyorlar.Deneme fırsatı bulursan yorumlarını ve gözlemlerini bekliyorun Murat kardeşim.
Eski 07-03-2010, 13:09   #6
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Alıntı:
BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.
Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-03-2010, 13:26   #7
BALIKÇIHOROZ
Miço

Alıntı:
Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi
Genelde yem işini Milastan hallediyoruz,yemciden mamun ve çimçimden başka seçeneğimiz olmuyor ve her zaman güzel yem bulamayabiliyoruz bu yüzden değişik arayışlar içindeyim Mehmet kardeşim,yoksa zahmetli iş benim uğraşmam.Fototoğraf işine gelince çok uğraştım ama bir türlü yükleyemedim ama bu işi en kısa zamanda çözücem tabi
Eski 07-03-2010, 14:28   #8
Kamil ESEN
Kaptan

Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.
Eski 07-03-2010, 17:43   #9
BALIKÇIHOROZ
Miço

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.
değerli yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederim Kamil abi
Eski 08-03-2010, 11:10   #10
es3838
Oltacı

es3838 kullanıcısının avatarı

böyle fikirler bizler için kesinlikle değişik seçenek ve deneyimler olacaktır..tesekkürler

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları