Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-12-2005, 07:40   #11
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Ya Vaşak bi şey sorucam.Uyduda bi kanal çıkıyor Chasse Peche...Adamlar tüm tuttuklarını geri bırakıyorlar tatlı sudan ama denizdekileri alıyorlar.Bu Hollandada da böyle mi? Denizdekileri niye salmıyorlar?Sevgiler...
Merhaba Serkan arkadaşım aslında denizde tutulan balıklarıda salıyorlar tutulan balıklar şayet boylarından ufak ise tekrar geri bırakma zorumluluğu var tabiki bu ülkenin koymuş olduğu kendi suları için geçerli olan yasak mesela benim bildiğim denizdeki levreğin Fransada tutulma boyu 26cm bunun altındakiler salınması lazım alan yokmu onu bilemem ama yakalanırsa büyük cezaları var.
Vaşak arkadaşımıza sadece şunu önerebilirim ilk önce ufak balık tutmaya çalışsın (kızılgöz,kızılkanat gibi) sonra yavaş yavaş gerisi gelir ve tabiki balıkcı dostlarına danışıp bilgi alsın balıkavı için satılan dergilerden bilgisini genişletsin
ve bu tırıvırı gibi metodlara baş vurmasın Hollanda gibi avrupa ülkelerinde bu metodların büyük cezaları var.
Sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-12-2005, 08:00   #12
aserkansatı
Guest

Teşekkür ederim.Bizde bu uygulamalar etkinleşene dek balıklarımız biter herhalde...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2005, 08:03   #13
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Chasse Peche de gördüm arkadaşlar adamlar dev gibi kılıç balıklarınıda yakalayıp salıyorlar bu inanılmaz hoş seyrederken sanki benimle dalga geçiyorlar gibi gelmiyorda değil fakaaat bu bence belgesel amaçlı olduğu için özel izinlerle yapılan avlar olabilir yasak zamanı tutulan avlar ve bu sebeple sürekli geri bırakılıyor ve birde ihtiyaç fazlası tutulan avlar olarakta niteliyebilirim veya adamlar şov yapıyor sonrada salıyor da olabilir bilemem ama bir şeyi çok iyi biliyorum adamlar havaya suya çevreye insana ve yaşama saygılı bunu iyi biliyorum balığı bile iğneden çıkartmaları o kadar yumuşakki hiç zarar vermeden yapıyorlar
Eski 09-12-2005, 04:23   #14
vasak
Oltacı

ya bizim burda tatli su dedinmi akla kanal gelir, oyle turkiyedeki gibi dogal irmak dereler yoktur. kanallar da sagliga sakincali fabrika artiklari ile dolu, anlayacagin yurek ister yemeye cok ender yerler var baligi yenecek oda bize uzak, binde bir gidebiliyoruz oraya.belki senin bahsettigin yerlerde bizim buralar gibi baligi yenmeyecek kadar berbattir.yada belli bir buyuklugun altina inmek yasak bazi baliklari da spor amacli yakalamak serbest ama eve goturmek yasak.mesela bircesit sazan var turkceye harfi harfine cevirdigimde ot sazani oluyor turkcesini bilmiyorum yani onu yakalamak serbest ama geri birakmak sarti ile aynisi yayin icin de gecerli cunku bunlar kanallarin tabanindaki yigilmis agac yapraklarini yiyorlar ve kanali temiz tutuyorlar, zaten bunlar buranin dogasinda bulunan degil sonradan birakilmis baliklar,tunradada belli bir buyuklugu gecemez ve bir gunde 5 taneden fazla yakalaman yasak turna nin da gorevi suda ki hastalikli yarali baliklari yiyerek suyu temizlemesi hastaliklarin yayilmasina engel olmus oluyor.

Bu mesaj en son " 09-12-2005 " tarihinde saat 04:29 itibariyle vasak tarafından düzenlenmiştir....
vasak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2005, 05:09   #15
vasak
Oltacı

ya arkadaslar bu arada gidip garajdan erinmeden getirdim actim bu agi da bu nasil yavru baliklari oldurecek ben anlamadim?. bunun deliklerinden benim elim rahatca geciyor? bu yakalasa yakalasa boyu ve buyuklugune izin verilmis baliklari yakalar digerleri magaradan geciyormus gibi gecer aradan.
Eski 10-12-2005, 07:18   #16
aserkansatı
Guest

Sevgili Vasak,bizim zararlarından söz ederken anlatmak istediğimiz bu ağın yavru balıkları tuttuğu değildi.Bu ağlar balıkları gözlerinin büyüklüğüne göre yakalıyor elbette ama suda çok kolay takılıp koptukları için zarar veriyorlar.Koptuktan sonra da aynı şekilde balık yakalayıp onları telef ediyorlar.Bir bölgede balıklar su zehirli olduğu için yenmeyebilir ama bu yinede bize centilmenlik dışı uygulamalarla av yapma hakkını vermez değil mi? Sana sevgiler sunuyorum.Rastgele...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-2005, 17:43   #17
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

yo-zuri marka yapay balıkların üreticileri deneme amaçlı bir video çekmiş inanamazsınız kol gibi levrek (tam levrek gibi değil ama çok benziyo) yakalayıp salıyorlar. Görmeniz lazım her atışlarında balık çkiyorlar ama hepsini salıyorlar çok imrendim bende yabancı bir ülkede olsam heralde sadece resim çekmekle yetinir balıkları geri salardım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-2005, 18:27   #18
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Smile Duyarli Dostlarim Benim

Arkadaşlar tırıvırı konusunda göstermiş olduğunuz hassasiyet ve duyarlılık gerçekten biz amatör balıkçıların ruhunu ifade eder şekilde takdire şayan ve şapka çıkartılır nitelikte hepinize bu duyarlılığı gösterdiğinzden dolayı teşekkür etmek istiyorum.Can baba chasse peche kanalı ve lake escape te bende bu adamların bizlerle alay ettiği düşüncesini taşımıyorum değil seninle aynı düşünüyorum kardeşim BU ADAMLAR BİZİMLE DALGA GEÇİYOR.
Sevgili Vasak (allah bağışlasın) seni gayet iyi anlıyorum bir ebeveynin evladının mutluluğu için yapmayacağı şey yoktur ama bu durum yetkililer tarafından görüldüğünde size ciddi anlamda para cezası ve yaptırım uygulanma durumu söz konusu umarım bri tatsızlık yaşamazsınız.İmza kısmınıda doldurursan seviniriz.Forum kuralıdır.SAYGILAR
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2005, 03:23   #19
vasak
Oltacı

imza kismi ne ? nerde bu? bir anlatsaniz iyi olur cunku gormedim .
Eski 18-12-2005, 07:37   #20
aserkansatı
Guest

Burada bulabilirsin sevgili Vaşak...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları