Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-12-2006, 15:19   #1
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Çocuklarımız Geleceğimiz

Selam Dostlar,

Daha once bu konu acildimi bilmiyorum. yogunluktan arayamıyorum. Acıldı ise özür dilerim.

Son gunlerin en onemli konularında, hatta belkide en onemlisi ÇOCUKLARIMIZ'a yönelik istismar olayları. gün gecmiyorki bir çocuğumuz hakkında haber yapılmasın.
Neler oluyor!!!!!!!!!
Nereye gidiyoruz?
Hangi millet, ırk, din, dil olursa olsun; onlar bizim geleceğimiz. Siz nasıl insansınız ki o sabi çocuğa kıyabiliyorsun; nasıl bir sapıklık içindesin ki böyle bir iğrençliği yapabiliyorsun. Kusura bakmayın Dostlar, yaşım 36, bir kısmınızdan küçük, bir kısmınızdan da büyüğü. Önce insana saygı öğretildi bizlere, önce insan olduğumuz, nereden geldiğimiz ve nereye gidiyor olduğumuz.
Bunlar hallerinin ne olacağını düşünmezler mi??
Devletimizin, (başka ülkeleri bilmiyorum ama) diğer tüm ülkelerin, bebek ve küçük yaşta çocuklara istismarın CANA ALMAK olarak nitelendirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve ona göre de cezalandırılmalı. Bunu Lam'ı Cim'i yok. Şaka değil bu, Büyük biri ile uğraşsan, kendini her halukarda korumaya çalışır. AMA BUNLAR BEBEK, BUNLAR SABİ.
Benden bu günlük bu kadar, yarın yine aynı konuu üzerinde çalışmaya gireceğim. kapalı olara duran bir web sayfam var; bu konuyu fırsat buldugumda oraya işleyip, sizlere gondereceğim.
Bu konuda her türlü desteğe açığım; Buradan bir akım başlatalım bence.
ve bu konuyu hep üstte tutarak, abone olmayan misafirlerimizn de yararlanmasını ve belkide bir kaç kelime katkıdda bulunmalarını sağlayabiliriz.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
bu site imza kampanyası düzenliyor, bir imza da siz atın Dostlar

Sevgi
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-12-2006, 22:42   #2
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

metin hassasiyetine teşekkür ederim. haklısın bu konu hem çok ciddi hemde kesinlikle acil çözüm ve caydırıcı tedbirlerin ivedilikle alınması gereken bir konu.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2006, 08:12   #3
aganta borina borinata
Guest

binlerce yıldır caydırıcı cezalar işletilmiş...kelle kesmeler, yakmalar, taşlamalar...ama nedense en caydırıcı cezalar bile bazı suçların işlenmesine engel olamamış...doğrudur insanlık dışı her suça bedelince caydırıcı cezalar verilmelidir...ama perdenin arkasında olup bitenlere de bi göz atmak lazım...

konunun uzmanları insanları suça teşvik eden şartların ne olduğunu yıllardır araştırıyorlar...toplumsal yapı, pisikolojik yapı ve hatta genetik çalışmalar bile insanı suça iten nedenleri incelemekte... bu konuda da hayli yol alınmış...

öngörülmüş ki; işlenen suçta bireyin içinde bulunduğu şartlar önemli rol oynamaktadır...tabi burada diğer unsurları göz ardı etmemek gerekir... muhakkak ki aynı şartların içerisinde yaşayan insanların hepsinde suç işleme eğilimi beklenemez...

bundan bi kaç yıl öncesine kadar ülkemizde sadece ceza sistemi vardı... ki zaten kısa zaman öncesine kadar tüm dünyada da böyleydi...artık kişiyi suça iten şartlarda araştırılıyor... ve konuya önem veren her ülke elinden geldiğince bu konuda çeşitli önlemler alıyorlar...ama bilindiği üzere yaşama sadece ekonomik pencereden bakan gelmiş geçmiş bi çok hükümet ve ilgili bakanları bu konuya nedense gereken önemi vermiyorlar...

her konuda dünyada önemli avantajları bulunan ülkemizi yanlış ve eksik uygulamalarla yıllardır buhran içerisinde bırakan yönetimler de insana verdiği önemi aşikar olarak dile getirmekte...hatta duruma daha radikal bakabilirsek dolaylı olarak; işlenen bu suçların ortaklarından demek sanırım yanlış olmaz...

vermiş olduğunuz imza kampanyası linkini imzaladım...göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederim...

bi devletin gelişmesinin bireye verdiği önemle ölçülebileceği kanısındayım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2006, 09:30   #4
ramazanuçar
Guest

bana kalırsa bu tür suçlar eskiden beri işlenmekteydi.fakat son zamanlardaki kadar dillendirilmediğinden genelin fazla haberi olmuyordu.son zamanlarda medya olayın üzerine gitmeye başladı ve toplum haberdar edildi.bence buda olumlu birşey.çünkü insanlar artık olan bitenden haberdar oluyor ve tepki verebiliyor.
unutmayalım gizli kalmış her suç yenisinin işlenebilmesi için suçluya cesaret verir. girişim için teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2006, 09:51   #5
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Bunun dışında bir İzmir milletvekilinin de bu tür suçlara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi için başlatmış olduğu bir çalışma var ve bununla ilgili bir anket vermiş Internet sitesinde. Fakat şu anda hatırlayamadım siteyi ne yazık ki :S. Bilen bir arkadaş varsa onu da eklerse sevinirim.

Duyarlılığınız için teşekkürler...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2006, 05:56   #6
Alparsbeğ
Tayfa

Alparsbeğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Selam Dostlar

Dostlar, mesajlarınıza ve desteğinize tesekkür ederim.

Doğan'cığım, yazdıklarına katılmamak elde değil, ancak sunu unutmayalım, her ne kadar kat'i olsada bir hırsızlık, bir cana mala tecavüz gibi gorünmez bu konu, görünmemeli bence. Hırsızlık vb suclarda kişilerin ortam, maddi durum vb durumlarına dikkat etmek ve tabii ki iyileştirmeler için gerekli adımları atmak devlet yetkililerinin sorumluluğunda, ve ilave olarak, ekonomiye yön veren kişilere de görev düşmekte. Ancak, bu sapıklığın, bence ne ekonomik sebeplerle, ne de yaşanan ortamla ilgisi var. Ki tasvip ettigimi dusunmeyin, parasız kaldın, fazla alkollü idin hadi yaptın diyelim hırsızlığı, cana kastı. Ama hangi sebep Bebelere kıymaya sebep olabilir. Hangi mantık (tabii ki mantık aranmaz ama) bu sa'bilere zarar vermeye itebilir insanı.
Bu konunun (bence) diğer suclar veya suclular ile karistirilmamasi gerekiyor.
Ha! bak eğitim dersen; tamamen katırılım sana. Konuda yazmaya devam edeceğim.... iş çıktı

bi ilave daha bu konuda
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] sitesi, mum yakarak, uluslararası bir kampanyaya katılabilirsiniz. isim veya email girmeye gerek yok, direkt submit yaparsınız.
Harbi Memleket Denizli / Sarayköy

Güzel Türkçe'mizi lütfen düzgün kullanmaya çalışalım. Ben mükemmel değilim, ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sizlerin de desteğini bekliyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Lütfen Kan Bağışı Kampanyamıza Destek Olun.

Bu mesaj en son " 08-12-2006 " tarihinde saat 06:09 itibariyle Alparsbeğ tarafından düzenlenmiştir....
Alparsbeğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları