Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-01-2011, 13:07   #1
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Varsayılan Gecikmiş bir av raporu Çandarlı Körfezi ve Palamutlar

Yer :Çandarlı Körfezi Şakran açıkları
Tarih :Ekim 2010
Av Tekniği :Sırtı (Yerel Balıkçıların deyimi ile sıyırtı)
Yem :Çeşitli modellerde sahteler, sülünez.

İş yerindeki arkadaşlarımızla yeni almış olduğumuz teknemizle full ekip olarak ilk çıktığımız avdı. Sabah 5.00 gibi malzemelerimizi ve yemlerimizi alarak yola koyulduk sabah hava bir hayli soğuktu.Teknemizimn bağlı bulunduğu Yeni Şakran' a saat 6.00 gibi vardık yiyecek,içecek ve yakıt ikmalinden sonra teknemizi de hazırlayıp mavi sulara kendimizi bıraktık.Deniz adeta bir çarşaf gibi dümdüzdü bizde hep birlikte yaptığımız bu ilk avımızın heyecanıyla bir taraftan sıyırtı takımlarımızı hazırlayıp suya salarken bir yandanda açıklara doğru yol alıyorduk.3-4 m derinliklerde ilerlerken ani bir vuruş bizi heyecanlardı levrek sanmıştık fakat Bu bir hanostu zarar vermeden tekrar denize gönderdik. Bir süre açıklarda dolaşırken iki adet palamut oltalarımızı ziyaret etti.Öğleden sonra da yemli av yaptık fakat bu balıkların fotoğrafı malesef yok gopez,mercan , kolyoz ve az miktarda isparoz ve izmarit aldık yemli avın pek bereketli olmaması üzerine tekrar sıyırtıya döndük taki hava patlayana kadar çapayı toplayıp kaçmaya başladık ama olanca yağmuru yedik yağmurluk olduğu halde baya ıslanmıştık ve hasta olmamak içöin avı sonlandırmak zorunda kaldık kameralarımıza takılanlar da aşağıda herkese bereketli avlar diliyorum..

Tekneyi hazırlayışımız ve balıkçı barınağı

İsmail kardeşim ve ben(gri polarlı benim

Bu da ben

Dürbünle kuşları gözetliyorum

Fevzi abi namıdeğer Tık Yok Fevzi(biz balık çekerken o sadece seyrediyor.

Öğünç kardeşim ve ilk palamutumuz

Hava patladı kaçıyoruz

Buda diğer palamutumuz

Buda diğer palamutumuz

Bu mesaj en son " 17-01-2011 " tarihinde saat 13:33 itibariyle Anıl ÜNALAN tarafından düzenlenmiştir.... Neden: fotoğraflar sayfada gösterildi
gonencsenkal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları