Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Organizasyonlar > Site Organizasyonları

Site Organizasyonları Sitemizin yönetimi tarafından kararlaştırılıp gerçekleştirilen organizasyonların yer aldığı bölüm...

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-06-2010, 19:07   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan Organizasyon hakkındaki son bilgilendirme..

Evet abiler organizasyona sayılı günler kala avlak bölgesinin av durumuna göre son bilgilendirmemizi yapıyoruz..

Avlak bölgemizde istavrit ve uskumru popülasyonu artmış durumdadır bu yüzden ava gelirken yanınızda çapari getirmenizi öneririz.. Mevcut çaparisi olmuyanlar av organizasyona gelirken Liman Yemcisi Tufan'dan temin edebilirler.. Çapari çok iğneli olduğundan dolayı karışma olayıyla sıksık maruz kaldığından en az iki adet yedeğinide yanında bulundurmanızı tavsiye ederim

Av yapıcağımız teknelerin içerisinde birden fazla kişi olduğumuzdan ve yakalamak için gittiğimiz balığın gezici bir balık olduğundan yakalanıcak balığın diğer oltalara karışması söz konusu olabilir bu yüzden kullanıcağınız kurşunları ağırlaştırmanızı tavsiye ederim.. 100er gramlık kurşunlar avınızı rahatlatıcaktır..

Avlak bölgemizde gopezlerinde çok sayıda bulunmasından dolayı yem yetiştirememe durumu olabilir. Bu yüzden yem konusunda temkinli gelmenizi öneririm.. Sülünes, mamun vs gibi bilumum yemleri Liman yemcisi Tufandan temin edebilirsiniz.. İstavrit ve uskumrunun çok sevdiği beyaz hamsi olayınıda beren balık evinden karşılıyacağımızı daha önce söylemiştik..
Balık popülasyonu yüksek olacağından ava gelirken kişi başı bir kilograma yakın yem almanız tavsiye olunur. Son 3 gündür bölgede balık miktarı çok fazla gözükmektedir yarım kilo yemin yetmediğini söylemektedirler..

Bölge hakkındaki son bilgilendirmelerimiz bunlardır..

Anıl ÜNALAN : 05058552330
Süleyman KARABULUT : 05382940194

Organizasyon günü için veya avlak için her türlü soruyu her daim sorabilirsiniz..
Organizasyon günü katılım göstericek kişilerin olası aksilikleri(gecikme..) bildirdiğiniz takdirde teknenin limanda kısa süreli beklemesi söz konusu olabilir..

İlginize teşekkür ederim....
Herkesle görüşmek üzere...
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Bu mesaj en son " 11-06-2010 " tarihinde saat 11:13 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Anıl ÜNALAN Çevrimdışı  
Sponsored Links
Eski 09-06-2010, 19:26   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Evet anıl'ım eline emeğine sağlık. Artık sayılı günlerimiz kaldı. Pazar günü havada her geçen gün biraz daha düzgün gösteriyor.Bizlerede tüm katılımcılara RASTGELSİN demek düşüyor.
Yalnız ufak ama çok önemli bir hatırlatmada benden. Can güvenliği açısından.

1)Yüzme bilmiyen arkadaşlarımız lütfen ama lütfen teknelerde sağa sola fazla dolaşmasınlar.Gezinmek zorunda olurlarsada dikkatli olsunlar.
2)Çoçuklu aileler çoçuklarına daha dikkatli olsunlar.
3)Deniz tutması şüphesi olan arkadaşlarımız eczanelerden bulantı hapı alarak, tekneye binmeden yarım saat önce kullansınlar.
TÜM KATILIMCILARA RASTGELSİN....

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı  
Eski 09-06-2010, 20:04   #3
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Bize balıkları yakalamak kalmış
Hadi bakalım emeklerine sağlık, herşey gönlümüzce olur inşallah.

A RH(+)

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı  
Eski 09-06-2010, 21:29   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İlk defa uskumru yakalayanların tadı damağında kalacak gibi geliyor bana
Bilgilendirme için teşekkürler canım kardeşim. Cumartesi akşamını sabırsızlıkla bekliyorum

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 00:17   #5
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet anıl'ım eline emeğine sağlık. Artık sayılı günlerimiz kaldı. Pazar günü havada her geçen gün biraz daha düzgün gösteriyor.Bizlerede tüm katılımcılara RASTGELSİN demek düşüyor.
Yalnız ufak ama çok önemli bir hatırlatmada benden. Can güvenliği açısından.

1)Yüzme bilmiyen arkadaşlarımız lütfen ama lütfen teknelerde sağa sola fazla dolaşmasınlar.Gezinmek zorunda olurlarsada dikkatli olsunlar.
2)Çoçuklu aileler çoçuklarına daha dikkatli olsunlar.
3)Deniz tutması şüphesi olan arkadaşlarımız eczanelerden bulantı hapı alarak, tekneye binmeden yarım saat önce kullansınlar.
TÜM KATILIMCILARA RASTGELSİN....
Süleyman Abi, senin de hatırlayacağın üzere bizde (özellikle bende) 3. maddede söz ettiğin deniz tutması sıkıntısı var. Bizim tekne Musa Kaptan olarak değişmiş. Acaba nasıl bir teknedir? Sallanır mı çok?

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
The Lunatic Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 01:05   #6
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

tüm dostlara selam. bilgilendirme yazılarınızı yakından takip ediyorum. bu gün 7 takım çapari aldım sanırım 5 li iğne ve 50 tane 5 - 6 numara mustak çapraz iğne aldım ve 0,18 - 0,20 misina aldım tavsiyeleriniz üzere fakat 1 tane bile takım yapamadım.? misina nasıl oluyorsa iğneye bağlanmıyor tam misinanın iğneyi sıktığı anda kopuyor hatta kesiyor diyeyim. ne iştir anlamadım kafayı yicem. 0,50 lik misinaya takıyorum proplem yokk misina çürük dicem değill anlamadım gitti. dostum harun zaten sıyırdı contayı BİZE YARDIMMMM EDİNNNNN

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 01:08   #7
Tuncay GÜNAY
Moderator

süleyman abi 2. madde bizi ilgilendiriyor sanırım benim cimcime (kızım) denize düşmesin diye geminin direğine bağlamayı düşünüyorum. nasıl fikir

0 0532 522 56 77

Tuncay GÜNAY Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 01:14   #8
Tuncay GÜNAY
Moderator

anıl kardeş emeğine sağlık çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. yalnız ben balıkları yalamasam olmaz mı? ben yakalamak için geliyorum oraya

0 0532 522 56 77

Tuncay GÜNAY Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 08:15   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xtuncayx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
anıl kardeş emeğine sağlık çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. yalnız ben balıkları yalamasam olmaz mı? ben yakalamak için geliyorum oraya
Tuncay abi balıklar tertemiz yalamakta problem yok garipler ömürlerini suyun içinde geçiriyorlar o derece temizler yani

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı  
Eski 10-06-2010, 08:43   #10
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
The Lunatic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süleyman Abi, senin de hatırlayacağın üzere bizde (özellikle bende) 3. maddede söz ettiğin deniz tutması sıkıntısı var. Bizim tekne Musa Kaptan olarak değişmiş. Acaba nasıl bir teknedir? Sallanır mı çok?
Deniz tutması teknenin sallanmasına bağıntılı değil aslında. Sizin çıkacağınız tekne kik diye tarif edilen 4 kişilik teknelerden.. Böyle bir tekneyle çıkmanız daha.. Ne kadar daha açık havayı solursanız o kadar çok deniz kutması riskiniz azalmış olur..

Burada bulunan maddeleri uyguladığınız takdirde herhangi bir mide bulanmasıyla karşılaşacağınızı zannetmiyorum
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları