Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Rastgelsin Kahvesi

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-10-2010, 15:49   #11
KingStriker
Oltacı

Evet abi dedigin gibi sabah saatlerinde ozellikle sahil kenarlarinda yalniz dolasmak pek tekince olmayabiliyor
KingStriker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-10-2010, 17:24   #12
Adem VARDARCIK
Banned

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teknik yanlış biz hiç kurşun takmıyoruz.1.neden balık kıyıya yakın öyleki kimi zaman20cmden takılıyor levrekler 2.neden kurşun aksiyonu bozuyor ve sahte çok dipten geliyor ;levrek yukarılarda dolaşan yemleri daha çok seviyor.3.neden sabahtan akşama çalışmanın hiç faydası yok sabah 05:00 gibi çalışı 10:00 gibi biter (havada bulut yoksa tabi varsa akşama kadar devam)akşam güneş battıktan sonra başlar karanlığa kadar devam eder.karanlıktada gelir,gün içerisinde de gelir ama dediğim saatler balığın daha agresif saldırdığı dikkatsiz olduğu saatler.başka ayrıntı gittin at çek yaptın oldu 15dk ordan git levrek olsaydı gelirdi.dalga yoksa sen ordaysan zaten gelmez.tecrübeyle sabit ince bir ayrıntı dalgayı bekle dalga vurduktan sonra su süte benzer bir renk alır o bölgeye sahteni at ve yavaşça çekmeye başla levrek gelirse kesin yakalarsın(tahminimce dalganın kıyıdan getirdiği yengeç vsyi çok sevdiğinden dalga gelirken dalganın arkasında duruyor geri çekilirken yemi alıyor)yerini sık sık değiştir senin yanında yoktur yan dalgada sürü vardır balığın keyfine bırakmamak lazım.son gidişimizde yasin aynı yerde uğraşırken(ikimizde 1kg civarı birer levrek almıştık)ben çaktırmadan daha önce yakaladığım başka yere sıvıştım 20dk içinde 4 adet güzel levrek çıkardım.bütün bunları yaptın ,gelmiyorsa bu mesajı 10 arkadaşına gönder onlar tekniği uygular;10 kişiden mutlaka biri levreği bulur.. diyeceğim o ki sessiz sakin hafif çalkantılı denizde at çek yapıyorsun elin boş.o zaman avlağını değiştir sorun sende değildir.bu arada büyük çekmece yerine sultanköy,silivri civarına git kayalık yerlerde at çek yap kesin yakalarsın.yazın ortasında bile yakalarsın.(çok fazla yosun takıldığı için ben marmarayı sevmiyorum o yüzden artık gitmiyorum).o kadar yazdık istanbul'da artık bizden başka levrekçi istiyorum.haydi rastgele
Derin ; açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.Eminimki birçoğumuz için hazine değerinde olan bu yazıyı hafızalarımıza kazımalıyız.

Esenkalın.!
Adem VARDARCIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2010, 18:40   #13
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
KingStriker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eyvallah ustad bu hafta sarayburnuna gitmeyi dusunuyorum orada deneyecegim sansimi. dedigin gibi bundan sonra kursunsuz atmayi deneyecegim ama ruzgarli havada da kursunsuz atamadigim icin kursun takmistim. bakalim bu hafta da senin taktigini deneyecegim sonuclarini da yine buradan yazacagim
dediğim gibi ben bir defa gittim ispendek kaçırdım.arada gezmeye giderken zıpkınla bir kaç defa levrek çıkaranı gördüm.bence başarı oranı düşük bir yer.sonuçta araçlar vızır vızır geçiyor.bence silivri,sultanköy civarını dene.bak pişman olmazsın
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-2010, 08:07   #14
KingStriker
Oltacı

abi Bayrampasa'dan B.cekmece'ye bile gitmem 1.5-2 saati buluyor. Silivri'ye gidip geri donmek macera olur o yuzden yakin yerleri gozume kestiriyorum artik Ama havalar isinsin Silivri'yi de deneyecegim oradaki levreklerin kacari yok
Eski 18-10-2010, 07:38   #15
KingStriker
Oltacı

Gunaydin tum abilerime kardeslerime. Bu pazar Tarabya'dan biraz ilerideki Kirecburnu taraflarindaydik enistemle. Bir tane zargana disinda oltaya hicbirsey gelmedi. Yok balik falan yok kafayi yiyecegim 3 haftadir cikiyorum baliga daha tik yok Artik haftaya diyerek umutlarimi biraz daha surdurmeye devam edicem.
Eski 18-10-2010, 21:24   #16
akinyildiz81
Kaptan

Alıntı:
Gunaydin tum abilerime kardeslerime. Bu pazar Tarabya'dan biraz ilerideki Kirecburnu taraflarindaydik enistemle. Bir tane zargana disinda oltaya hicbirsey gelmedi. Yok balik falan yok kafayi yiyecegim 3 haftadir cikiyorum baliga daha tik yok Artik haftaya diyerek umutlarimi biraz daha surdurmeye devam edicem.
kardeş balık sana yetişiyormu sanıyorsun.geç bakalım sabahın 04:00nde karaburun kayalıklarına olmadı mendireklerine kesin yakalarsın.tabi aynı olay balık yoksa yerini değiştir.kıyıya paralel atılan ağlar var.olmadı sahilin sağ kısmına artık karaburun biter, medeniyette öyle.sessiz, sakin ,kayalık zemine sahip kmlerce sahil oraya gidin be kardeşim.e ben daha ne diyeyim araştıra araştıra bulduğum kmlerce yol yaptığım her yeri sana söylüyorum yine yok yine yok
Eski 19-10-2010, 07:39   #17
KingStriker
Oltacı

Vallahi abi bende mi problem var cozemedim kuruttum denizi utaniyorum kendimden Ama hirs yaptim yine bu hafta kesin tutucam inaniyorum
Eski 20-10-2010, 15:54   #18
akinyildiz81
Kaptan

bu aralar balık yok.en son hafta sonu abimler 5 tane yakalamışlar.sonrasında bizde gidiyoruz sürekli ama tık yok.
Eski 20-10-2010, 23:30   #19
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

benim tecrübeme değer verirsen eğer çipura için önerim kaptan 3.50 surf kamış spro 50 lik yedek kafalı makara makarada 0.38 lik 29 kg çekerli oskar 3 iğneli beden için 32 kg çekerli 0.40 oskar mustad 496 nın 2- 1- 1.0 muadili wmc nin iğnelerini al. ağırlık olarak 60 gr lık armut kurşun kullan yem yengeç madya mamun sardalya geriye yeri bulmak kalıyor. iyi avlar dileği ile sevgiler mazhar üzümcü
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-2010, 23:58   #20
EAKSOY
Tayfa

EAKSOY kullanıcısının avatarı

Wink

Alıntı:
Vallahi abi bende mi problem var cozemedim kuruttum denizi utaniyorum kendimden Ama hirs yaptim yine bu hafta kesin tutucam inaniyorum

Selam Aydın, yazılarını tamamiyle okudum, bence levrek yerine farklı balıklara yönelmelisin; mesela 3+1 hırsızlı dip oltası yapıp mamun-kurt veya sülünezle dip balıklarına yönelebilir ya da galata köprüsünden bir çapari sallayabilir hiç olmadı barış mançonun sahilinden üst çapari atıp ekmekle kefal avına çıkabilirsin. En azından şanını korumuş olur elin boş dönmezsin
0 Rh (+)

BORNOVA-İZMİR

EAKSOY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları