Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Misinalarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-06-2007, 21:51   #11
kartallı
Tayfa

kartallı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
araştırıcı tafarından gönderildi
Serdar Bey:
Misina hangi amaçla kullanıldı? Makara? At-Çek?
Deniz? Tatlısu?
Ne tür balık yakaladınız? neler yaşadınız? Esnedi? Sertti? vs.
Kaç zamandır kullanıyorsunuz? 1 gün- 1 ay- 3 ay vs.
Nerden alınır? nasıl Alınır? vs.. Ayrıntı çooookk..
Aydınlatırsanız sevinirim..

Üzerinde yazana aldanmayacak kadar tecrübeliyim

Rastgele..
misina hangi amaçla kullanıldı?beden yapımında ve direk olarak el oltası olarak kullanıldı ayrıca dişli balık için şamandıralı oltadada kullandım gayette memnunum...deniz tatlı su? tabiki deniz fakat çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu misinayı tatlı sudada kullanabilirsiniz.çok esnek vede yumuşak bir misina alınca göreceksiniz...yaklaşık bir aydır kullanıyorum...çapari bedeni yaptım ve istediğim gibi abanıyorum ağır kurşunla banamısın demiyor...nerden alınacağı konusunda bir bilgim yok fakat benim malzemecimde var...zaten ben 0.18 mm bir misina aldım ve çekeri 6.95 kg. 0.20_ 0.25 yada 0.30 ne çeker siz tahmin edin...zaten malzemecimde serdar bu misina diğer malları rafa kaldırır dedi yakında ve bencede çok doğru söylüyor...sizde temin edebilirseniz bana hak verirsiniz...ayrıca bu misinayı at çek için makaranızada gönül rahatlığıyla sarabilirsiniz rapala yada meps kullanımında...belirtmiştim ama tekrar belirtmekte fayda var 100 m. sarılı makara fiyatı 3 ytl.ayrıca jumbo160 (ali abim) kendisi 1.90 boy 110 kg ağırlığında misinayı test ederkenserçe parmağını baya bir derin kesti yinede koparamadı...saygılar

her eline olta alan balık tutsaydı,denizde balık kalmazdı

Bu mesaj en son " 19-06-2007 " tarihinde saat 22:00 itibariyle kartallı tarafından düzenlenmiştir....
kartallı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-06-2007, 22:32   #12
freediver
Kaptan

Serdar dedigin misina eminim iyidir...Bende Siglona cok para verdim taaki Viking i kesfedene kadar...
Ben Türkiyedeyken sürekli Viking kullanirdim...Ama su fosforlularindan ya da ultra stornglarindan degil...

Normal Viking turuncu reknli üstünde Mitsubishi yazacak....

Eger hala bulabiliyorsaniz tavsiye ederim
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2007, 23:33   #13
kartallı
Tayfa

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Serdar dedigin misina eminim iyidir...Bende Siglona cok para verdim taaki Viking i kesfedene kadar...
Ben Türkiyedeyken sürekli Viking kullanirdim...Ama su fosforlularindan ya da ultra stornglarindan degil...

Normal Viking turuncu reknli üstünde Mitsubishi yazacak....

Eger hala bulabiliyorsaniz tavsiye ederim

cumhur kardeşim çok haklısın bende viking kullanıyordum 0.16mm zarganada özellikle çok iyi iş yapıyor bazen 8 m. sallamada beden yapıyorum hatta bazende balığın çok takım seçtiği zamanlarda çapari yapımında kullanıyorum beden olarak.hala takım çantamdada mevcut...zaten sanırım pelican ve viking aynı fabrikaya ait çünkü ikisininde sarıldığı makara birebir aynı...fakat bu kevlon oskar gerçekten çok güzel...0.30 mm den bu sene kırlangıç zamanı kullanmayı düşünüyorum...saygılar

Eski 20-06-2007, 09:02   #14
araştırıcı
Miço

Alıntı:
kartallı tafarından gönderildi
misina hangi amaçla kullanıldı?beden yapımında ve direk olarak el oltası olarak kullanıldı ayrıca dişli balık için şamandıralı oltadada kullandım gayette memnunum...deniz tatlı su? tabiki deniz fakat çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu misinayı tatlı sudada kullanabilirsiniz.çok esnek vede yumuşak bir misina alınca göreceksiniz...yaklaşık bir aydır kullanıyorum...çapari bedeni yaptım ve istediğim gibi abanıyorum ağır kurşunla banamısın demiyor...nerden alınacağı konusunda bir bilgim yok fakat benim malzemecimde var...zaten ben 0.18 mm bir misina aldım ve çekeri 6.95 kg. 0.20_ 0.25 yada 0.30 ne çeker siz tahmin edin...zaten malzemecimde serdar bu misina diğer malları rafa kaldırır dedi yakında ve bencede çok doğru söylüyor...sizde temin edebilirseniz bana hak verirsiniz...ayrıca bu misinayı at çek için makaranızada gönül rahatlığıyla sarabilirsiniz rapala yada meps kullanımında...belirtmiştim ama tekrar belirtmekte fayda var 100 m. sarılı makara fiyatı 3 ytl.ayrıca jumbo160 (ali abim) kendisi 1.90 boy 110 kg ağırlığında misinayı test ederkenserçe parmağını baya bir derin kesti yinede koparamadı...saygılar
Serdar Bey:
Yukarıdaki sorularımda amacım: kullandığınız misinayı mininize etmek yada kötülemek değil, kendim ve diğer arkadaşların av metoduna uygun olup olmayacağını belirlemektir.
Başka bir amaç yada maksat gözetilmemiştir.
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2007, 10:19   #15
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam Arkadaşlar ,misinalarla ilgili grup üyelerinin tecrübeleri ve düşüncelerini geçmiş mesajlarda bulabilirsiniz,bakmakta fayda var derim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Benim bilgim dahilinde daha öncede söylemiş olduğum gibi üreticilerin pazar kaygıları,misinaların Kg. çekerlerinde farklı değerlerin yazılmasına neden oluyor.Ancak sırasıyla Siglon ,Yozuri ve Shakespeare firmaların vermiş olduğu değerler ile yazılanlarla eşleşmektedir.

İyi halde iki haftada bir balığa gittiğiniz düşünüldüğünde ve bu sortilerin dörtte birinde ancak iyi bir balık denk geldiği varsayarsak ,3-5 ya da 10 milyonluk misina fiyat farkı ( ki altı ayda bir misina değiştirdiğinizi düşünelim) bence o güzelim balığı kaçırma riskine değmez,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2007, 10:46   #16
araştırıcı
Miço

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Selam Arkadaşlar ,misinalarla ilgili grup üyelerinin tecrübeleri ve düşüncelerini geçmiş mesajlarda bulabilirsiniz,bakmakta fayda var derim.

Benim bilgim dahilinde daha öncede söylemiş olduğum gibi üreticilerin pazar kaygıları,misinaların Kg. çekerlerinde farklı değerlerin yazılmasına neden oluyor.Ancak sırasıyla Siglon ,Yozuri ve Shakespeare firmaların vermiş olduğu değerler ile yazılanlarla eşleşmektedir.

İyi halde iki haftada bir balığa gittiğiniz düşünüldüğünde ve bu sortilerin dörtte birinde ancak iyi bir balık denk geldiği varsayarsak ,3-5 ya da 10 milyonluk misina fiyat farkı ( ki altı ayda bir misina değiştirdiğinizi düşünelim) bence o güzelim balığı kaçırma riskine değmez,sevgilerimle

Teşekkürler Erol Bey:
Üzerinde yazılanların gerçek değerler olmadığına bende katılıyorum... Belli markalar satış kaygısı güderek bu tür hileler yapıyorlar.. Bazende 0.18 lik bir misina 0.25 lik olabiliyor.... (Çine giden bir arkadaşım bu konuda beni yeterince aydınlattı)
Bu nedenle arada bir yeni markalarada açık olmak şartıyla, helede büyük balık yada denizin armağan edeceği canavarları kaybetmemek adına tavsiye edilen ürünleri kullanmakta fayda var...
Selam ve saygılarımla...
Eski 20-06-2007, 23:39   #17
freediver
Kaptan

Serdar dedigin misina gercekten 3 milyona bedava... en iyisi ben geldigimde onlardan 10-15 tane alayim....

Burada 1000 metresi 15 € ya misinalar var ama catir catir kopuyo....Burada hem iyi hem ucuz diye birsey yok...en azindan ben bilmiyorum...
Iyiler herzaman pahali....

Simdi Daiwa nin Samurai diye bir misinasini buldum 200 m. 4,99€ bakalim nasil....
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin

Bu mesaj en son " 20-06-2007 " tarihinde saat 23:48 itibariyle freediver tarafından düzenlenmiştir....
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2007, 07:14   #18
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Cumhur,
" hem iyi, hem ucuz,hem çabuk,hem güzel,hem dayanıklı olsun " gibi kavramlar zaten biz Türk lere mahsus bir durum.Ürünlerin maliyetleri malzeme,işçilik, amortisman ve işletme giderlerinden oluşur.Ucuz ürün,pahalı ürüne göre ancak şirketlerin otomasyonuna ve işletme giderlerine göre bir fiyat indirimi söz konusu olabilir.Bugün bazı firmalar hariçinde bir çoğu imalatlarını Çin e taşımışlardır. İmalatçıların gerek işçilik gerekse otomasyon konusunda maliyetleri bakımından birbirlerinden pek bir farkları kalmamıştır.Bu yüzden kullanılan hammaddeler, fiyatları etkileyen en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.Pazarda isim yapmış olanlar arge çalışmalarını ve isim hakları ile ürünlerini ucuzlardan haklı olarak biraz daha yüksek fiyatlara pazarlamaktadırlar.Ancak fiyat farklılıkların asıl kaynağı birinci elden sonra ikinci ve üçüncü ellerdeki garip artışlar, tabiri cahilse kaktırabildikleri fiyatlarla bunları tüketicilere sunmaktadırlar.
Satın almak istediğiniz Marka ve modellerde avrupa fiyatları ile kıyasladığınızda %20-30 gibi bir artış var ise (ki sürüme bağlı bir durumdur) normaldir,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2007, 21:49   #19
kartallı
Tayfa

arkadaşlar yaşım 33 olmasına rağmen bunun 20 senesini kartalda amatör balıkçılık yaparak geçirdim,hatta size diğebilirim ki yıl 365 günse ben 200 gününü rahat balıkta geçirmişimdir...elimden çok farklı misinalar geldi geçti kolay beğenmeyen biri olarak bu misinanın fiyatıyla direk olarak benimde kafamda bazı arkadaşlar gibi sorular oluşmuştu hem iyi hem ucuz fakat gelgelelim öyle değilmiş...sürekli siglon ve ayarında misina kullanan biri olarak bu misinayla kıyasladığımda bu misinanın çok daha iyi olduğu kanısına vardım...ve benim hoşuma giden bir şeyide sizlerle paylaşmak istedim sorun bundan ibaret,isteyen alır dener istemeyen denemez,fakat denemedende polemiğe girmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.rastgele,saygılar

Eski 24-06-2007, 20:48   #20
araştırıcı
Miço

Alıntı:
kartallı tafarından gönderildi
arkadaşlar yaşım 33 olmasına rağmen bunun 20 senesini kartalda amatör balıkçılık yaparak geçirdim,hatta size diğebilirim ki yıl 365 günse ben 200 gününü rahat balıkta geçirmişimdir...elimden çok farklı misinalar geldi geçti kolay beğenmeyen biri olarak bu misinanın fiyatıyla direk olarak benimde kafamda bazı arkadaşlar gibi sorular oluşmuştu hem iyi hem ucuz fakat gelgelelim öyle değilmiş...sürekli siglon ve ayarında misina kullanan biri olarak bu misinayla kıyasladığımda bu misinanın çok daha iyi olduğu kanısına vardım...ve benim hoşuma giden bir şeyide sizlerle paylaşmak istedim sorun bundan ibaret,isteyen alır dener istemeyen denemez,fakat denemedende polemiğe girmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.rastgele,saygılar

Serdar Bey:
Anlatmış olduğunuz misinayı nereden aldınız, bize bir telefon numarası verebilir misiniz? Birkaç tane denemek için isteyelim dedik.... Adana da ve çevrede sorduk ama bulamadık....
Selamlar, Rastgele...

Reklam olmaması için size bu maili özelden atmıştım..... Sizde özele cevap yazarsanız sevinirim...
Teşekkür ederim...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları