Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-04-2012, 10:09   #21
kıymet3535
Miço

kıymet3535 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
tuncay günay tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aramıza hoş geldiniz keyifli paylaşımlar dilerim.
hoşbulduk tuncay bey
kusura bakmayın biran dertlerimle böle uğraşırken dalgınlığıma gelmiş görmemişim.
0RH+
kıymet3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-04-2012, 10:51   #22
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Kıymet hanım ben sizdeki bu azme hayran kaldım. Siz bu kadar istekli olduktan sonra herşey halyoluna girer inşallah. Bakın Süleyman Kaptanımızdan da harika bir teklif geldi. Bence ilk fırsatta telefonlaşıp bu organizasyonu gerçekleştirin. Süleyman abi size avlanma konusunda her türlü pratik bilgiyi aktarabilecektir. Ayrıca tiksinti vermeyecek yemlerde var. Bunların hepsini Süleyman Kaptanım size aktaracaktır. Ayrıca çok güzel çay demler. Balığın bol olduğu ilk fırsatta bu geziyi gerçekleştirin.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-2012, 11:38   #23
kıymet3535
Miço

arkadaşlar benim sorum olacak ama. tekne sabit demir attığında sahte yemle balık tutulurmu!
0RH+
Eski 18-04-2012, 14:45   #24
kıymet3535
Miço

galiba sıkıldınız benden ama ben karar verdim.
bu işe jigle başlatıcam eşimi, ilk işim ona ve kendime bir jig takımı almak ve tabiki sizlerin yardımı süleyman kaptanımızın desteği.
eğer neden jig derseniz sürekli hareket isteyen ve efor sarfedilen bir avlanma tekniği.
eğer balık yakalayamazsakta zaten yorgunluktan düşer bayılır bana laf yetiştiremez)
nasıl fikir ama
0RH+
Eski 18-04-2012, 14:46   #25
kıymet3535
Miço

hakettiğimi düşünüyorum
0RH+
Eski 18-04-2012, 20:05   #26
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kıymet3535 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hoşbulduk tuncay bey
kusura bakmayın biran dertlerimle böle uğraşırken dalgınlığıma gelmiş görmemişim.
kıymet hanım yazdıklarınızı görünce çok sevindim siz gibi bir çok arkadaşım var balığa meraklı fakat eşleri onları balığa götürmeyip kendileri gidiyorlar. bu durum için şöyle bir formül bulduk olayı sadece balık avı olarak değil de gezi tatil ve balık olarak organize ederseniz ahmet kardeşimin dediğine katılarak diyorum vede yanınızda sevdiğiniz dostlarınız da olursa muhteşem bir gün yaşanması olayı tamamen çözecektir. bizi herkez bilir eşim kızım ve ben beraber bu formülü uyguluyoruz kızım da eşimde bu olaya bayılıyorlar bazen hava soğuk olduğu zamanlar onları götüremiyorum içleri gidiyor. hele yazın olursa öğlen saatlerinde denize bile girersiniz.

bu arada yapmayı planladığımız bahar org. sizi ve eşinizi mutlaka aramızda görmek isteriz. aile katılımının yüksel olduğu org. da sizlerle birlikte olmak bizlere onur verir.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-04-2012, 20:10   #27
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
galiba sıkıldınız benden ama ben karar verdim.
bu işe jigle başlatıcam eşimi, ilk işim ona ve kendime bir jig takımı almak ve tabiki sizlerin yardımı süleyman kaptanımızın desteği.
eğer neden jig derseniz sürekli hareket isteyen ve efor sarfedilen bir avlanma tekniği.
eğer balık yakalayamazsakta zaten yorgunluktan düşer bayılır bana laf yetiştiremez)
nasıl fikir ama
bence siz gezi ve balık karışımı olarak başlayın derim. havaların güzel olduğu bir hafta sonu çok uygun olur. jig le başlayıp başlamadan hüsrana uğramayın derim.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2012, 08:11   #28
kıymet3535
Miço

güzel fikirleriniz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim tuncay bey.
sanırım gezinti havası en iyi fikir.
jig konusuna gelirsek o zaten şakaydı. dün kimse cevap yazmayınca sıkıntıdan yazdım
0RH+
Eski 19-04-2012, 08:15   #29
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Alıntı:
arkadaşlar benim sorum olacak ama. tekne sabit demir attığında sahte yemle balık tutulurmu!
Kıymet Hanım, tüm dostlarımız burada güzel paylaşımlar için varlar ve herkes elinden geldiğince, vakit bulduğunca bilgilerini paylaşıyor. Sorunuza cevap yazmakta geç kalmış olabiliriz. Lütfen bunu sıkılmış olarak algılamayın.
Bu balık avcılığı, üniversitede 4 yıl okutulacak kadar detay içeriyor. Bir başladığınız zaman öğreneceğiniz ne kadar çok şey olduğunu anlıyorsunuz. Bu nedenle sorulan soruların tam cevabını bilemdiğimiz veya emin olamadığımız taktirde daha üstat olan arkadaşlarımızın cevaplamasını bekliyoruz. Böylece yanlış bilgi vermekten kaçınmış oluyoruz. Cevap verebilecek tecrübede olan arkadaşlarımızda o an için onlıne değil iseler veya cevap yazacak kadar müsait değil iseler, cevap süresi uzayabiliyor.
Gelelim sorunuza; Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım. Ancak bu şekilde hiç av yapmadığımıda öncelikle belirteyim.
Tekne demir attığında sahte ile balık tutabilmek, hedefinizdeki balığa ve sahteye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kalamar avlayacaksanız kalamar sahtesini düşeyde hareket ettirerek başarıya ulaşabilirsiniz. Ancak bu dişli balıklar için pek uygun olmayabilir. Dişli balıklar için sahteyi sürütmeniz gerekebilir. Bunun için sahteyi düşeyden ziyade oltanız ile tekneden uzağa atıp yatayda aksiyon vererek sarmanız gerekebilecektir. Tıpkı karadan at-çek yapıyormuş gibi. Ancak bazen balık okadar bol ve iştahlı olabilirki sizin hiçbir gayret sarfetmenize bile gerek kalmadan sadece diğer balığı kıskandığından boş iğneyede atlayabilir. Eğer sorunuzdan kastınız jig ile avlanmak ise (ki bunuda şu ana kadar denemedim) bildiğim kadarı ile sorunuza en uygun avlanma yöntemi bu olacaktır. Zaten jig avcılığı düşeyde yapılan bir avlanma şekli. Yani cevap evet olacaktır. Kısacası bu biraz kısmet biraz deneyim birazda tecrübe işi.
Gönlünüzdeki avları gerçekleştirmeniz ümidi ile rastgelsin.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-04-2012, 08:22   #30
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Kıymet hnm,bir iki ay sonra çapari ile uskumru istavrit tutulur yemsiz.Fakat şu sıralar da yem olarak zaten çoğunlukla hamsi kullanıyoruz.Sanırsam eşinize tiksinti vermez.Jikten şimdilik uzak durun derim.Çünkü boş dönme olasılığı yüksek.Fakat tekne avında ise zaten beklemek yok.takım aşayı iner inmez zaten aşağıdakiler anında yeme atlıyorlar ya yiyip kaçıyorla ya oltanın ucunda size selam veriyorla.Eğer şartlar elverirse bu işi hafta içine ayarlayabilirseniz süper olur.önümüzdeki hafta içi çok güzel havalar bizi bekliyor.İsterseniz müsait olduğunuz bir zaman da arayın bir fikir mütalası yapalım.

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları