Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-10-2005, 05:06   #1
aserkansatı
Guest

Varsayılan Aşkolsun Muhabbetçi

İzmir Manisa dedik,hemşerimiz dedik gurbetteyiz dedik,Gediz nasıl dedik,özel mesaj attık bi cevap bile vermedin.Halbuki biz Manisayı özlediğimiz için orada yaşayan bi arkadaşımıza memleketimizi sormuştuk sadece...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-10-2005, 01:20   #2
muhabbetci
Kaptan

Varsayılan Merhaba aserkansatı

Sana mesaj atmaya çalıştım.Siteden cevap yazmaya çalıştığın zaman outlook express devreye giriyor.Benim hesap gmail olduğu için cevap yazamadım.Ama inanmanı isterimki gmailden cevap atacaktım, 10 gündür fifa2006 yı makinaya kurmaya çalışmalarından dolayı sana özel mail atmayı biraz ihmal ettim. Bu nedenle senden çok çok özür diliyorum kusuruma bakma.
Manisa Gediz' e sıra gelince;
---Gediz şuan çok pis. Biz Gediz avını çoktan bıraktık.
---Manisa öncesi ve sonrası pis,zehirli,kimyasallı sular balık ölümü, bunları yiyen kişilerde allerji ve zehirlenmelere neden oluyor.
---Manisa çok kalabalıklaştı, trafik ve hava kirliliği hat safhada,
---kısaca yeşil,temiz,sakin Manisadan eser kalmadı.
Seni karamsarlığa ittiğim için özür ama Manisaya yerleşmeme sebeblerden şimdi eseryok.Daha sonra mutlaka ama mutlaka haberleşeğiz.Şimdilik hoşcakal.
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-10-2005, 02:12   #3
aserkansatı
Guest

Üzüldüm valla şimdi...Demek Gedizin hali bu...Siz baraja falan mı gidiyosunuz.Bizi bilgilendir bu konularda,baba ihmal etme...Hadi rastgele
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-2005, 01:03   #4
muhabbetci
Kaptan

Varsayılan Gediz' in hali

Malesef Aserkansatı Gediz ve Manisanın son hali böyle.Bizim gurup ( balık avına gönül vermiş, ailecek görüşen, 4 kişi)Gedize sadece mangal yapmaya gidiyoruz artık.Tatlısu avına ağırlıklı olarak sazan için gidiyorum.Gittiğim yerler
---Soma Sevişler barajı.(Alabalalık yetiştirmeye başlamışlar. Patlayan havuzdan baraja alabalık kaçmış.Sazanın kökünü kazımaya başlamış.)
---Salihli Demirköprü barajına takılıyoruz ama bu sezon kayda değer sazan yakalayamadık.Bu güne kadar rekorum 5-6 kilo civarında onuda 2 yıl önce Somadan aldım.Salihliden ve Durasallıdan 10-15 kilo arasında yakandığını duydum ama görmedim.(ağ balığı hariç)
Eski 28-10-2005, 01:15   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

abi izmire madem yakınsın arada deniz balığına çık

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-10-2005, 06:26   #6
aserkansatı
Guest

Soma Sevişler Barajı dedin içimi cız ettirdin muhabbetçi.1990 yılından beri yazları oraya uğrarım.Büyük Işıklar köyünün ve Sevişler köyünün altlarına gideriz genelde.O dediğin alabalık muhabbeti 2 yıl öncede olmuştu.Ben tutamadım ama yanımda avlanan birinin şamandıralı oltasına yakalanmıştı bir tane.Ben oradan hiç yarım kilonun üstünde sazan alamadım ama alanları görüyorum elbette.Benim şansıma sallamalara hep bıyıklı geliyor... Bu arada Demirköprüde levreğe atıyormusunuz?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2005, 01:27   #7
muhabbetci
Kaptan

Varsayılan Balığa çıkayım bari

Yav İmbat kardeş;
aslında ben İzmirliyim. Hatay Üçkuyulardan.Geçen hafta Çeşme Ildırıda idik.Ondan önceki pazar Aliağa-yeni Foça-Eski foça kıyılarını tavaf ettik daha nasıl denize gideyim allasen.Ayrıca vali konağının orası feleket balık yapıyo haberiyle orayada sefer yaptık. Bilmem daha ne yazayım.

Aserkansatı kardeş;
Demirköprüye genelde sazana takılıyoruz. Hem sazan, hem yayın,hemde levrek olmuyor.Yemler farklı,balıklar yemlerden etkileniyor.Yayın abinin olduğu yerden sazan kardeş uzaklaşıyor gibi.Ayrıca Yayın Ve levrek canlı yeme daha çok tepki verdiği için canlı yem götürmek lazım canlı yeminde hem temini hemde koruması zor olduğundan sazan en iyisi. Canlı yem olarak CİME (balık-yılan balığı yavrusu) kullanıyoruz. Solucanı ufaklıklar hallettiği için pek kullanmıyoruz.
Eski 29-10-2005, 02:49   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

abi vali konağının karşısında balık tutamadıysa ya çok şanssızsın ya yöntem yanlış ben oralarda avlanıyorum milet 600-700 lük çupraları götürüyolar. bi ara özelden yazarım sana abi
ayrıca ismim taygun isimle hitap edersen sevinirim daha samimi ortam olması açısından yani. sende ismini söylersen bizde sana isimle hitap etmek isteriz daha iyi.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları