Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-11-2008, 14:50   #41
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Levent Bey,
aşağıda haritanız mevcuttur,sonar için bana biraz zaman tanıyabilirseniz,sizin için araştırmasını seve seve yaparım,sevgilerimle

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-11-2008, 17:45   #42
LLTAlanya
Oltacı

Varsayılan harita

tekrar selam Erol bey'
harita icin cok tesekkur ederim, sizde daha yakin plan ve enlem boylamla gosteren var mi?
sonarla ilgili olarak yabanci web sayfalarinda 3d sonarlar gordum. 3d sonarla ilgili bilginiz varmi?
saygilarimla'

levent
Eski 13-03-2009, 19:24   #43
menemenli
Oltacı

Varsayılan fishfinder80 hakkında

üstadim kolay gelsin
biz izmir aliağada amatör olarak bu işi yapiyoruz bizim fish finder80 model cihazimizda ki sorun şu anda tarama çizgisinin yanliz üst taraftan haraket edergibi gözüküyor ve tarama yapmiyor ve derinlik göstermiyor
daha önceden bağli olduğumuz limanda bile hareket etmeden 1.5 metre derinlik ve tabani ve baliklari gösteriyordu ayarlarla ilgili bir sorun olabilirmi ingilizce olduğu için pek anlamiyorum vede normal ayarlarin nasilolmasi gerektiğini tarif edebilirmisin
şimdiden teşekkür ederim
menemenli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2009, 10:52   #44
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Uzun bir aradan sonra tekra selamlar arkadaşlar... Erol abi özellikle sana, az yardımlarını görmedim zamanında

Bu fishfinderlar konusunda çok çok uzun bir araştırmadan sonra almayı kararlaştırdığım ve siparişini verdiğim cihazın bilgilerini paylaşmak istedim sizlerle. Son dönemlerde incelediğim fishfinderların, özellikle şu anda Türkiye'de satışı yapılanların son derece modellerinin geçmiş olduğunu ve yurt dışında artık kataloglarda dahi yer almadıklarını gördüm. Benim sizlere tavsiyem eğer biraz paraya kıymayı düşünüyorsanız kesinlikle ve kesinlikle o veya bu şekilde cihazınızı yurt dışından temin ettirmeniz. Türkiye'den almayı düşündüğünüz cihazın çok çok çok üst modelini Türkiye'deki çok çok çok alt modelinin fiyatından daha ucuza getirtebiliyorsunuz. Bu şekilde çalışan ve sizin siparişleriniz doğrultusunda size açıkı arttırma sitelerinde satış açan kişiler var ve oldukça uygun aracılık fiyatları alıyorlar. Size tavsiyem bu arkadaşlardan cihaz edinmeniz. Eğer bu tarz birilerini arıyorsanız benim alış-veriş yaptığım arkadaşın bilgilerini size veririm sizde faydalanabilirsiniz. Satışlarda gittigidiyor gibi güvenilir siteler üzerinden yapılmakta. Ben bu şekilde aldığım cihazın bilgilerini paylaşmak istiyorum sizinle. Humminbird marka fishfinder üreticisinin 798ci si modeli. Bu modellerde Side imaging teknolojisini sunmuşlar. Bu teknoloji genellikle Humminbird marka cihazların en üst modellerinde (amerika satış fiyatı 3.000$ civarı olan cihazlarda) bulunmaktaydı. Aynı teknoloyiji daha alt modellere de uygulamşlar ancak fiyatlar 800 ile 1000 dolar arasında seyretmekte (amerika satış fiyatı). Bu teknolojiyi ciddi şekilde inceledim ve gerçekten çok etkilendim, neredeyse deniz tabanının sağlı ve sollu şekilde resimlerini size aktarıyor. 75 metreye kadar deniz tabanının çok detaylı halini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda ekran üzerinde balıkları da tesbit etmek oldukça kolay. Hatta batık ya da suyun dibine düşmüş çeşitli nesneleri bile tesbit edebiliyorsunuz. Bu özellikleri gördükten sonra açıkçası aradığım cihazı bulduğumu düşündüm, cihaz aynı zamanda bir gps. Gelelim Türkiye'de satışı yapılan modellere. Bu fiyat civarlarında bir araştırma yaptım. Aynı fiyata ancak Humminbird markasının matrix 47 (bu model yurt dışında uzun süredir satılmamaktaymış, kataloglarında bile yok) modeli diye tabir edilen modelini alabiliyorsunuz bir legal tedarikçiden. Mono ekran ve standart dip tarama özellikleri ile. Yani anlıyacağınız Türkiye bu fishfinderlar konusunda, bundan 10 sene önceki cep telefonu piyasası durumunda. Yani en eski ve işe yaramaz modeller satılmakta ve fahiş fiyatlara. Siz siz olun fishfinder bakarken çok iyi araştırın. Ben şahsen Türk tedarikçilerden alınmamasını düşünüyorum. Gerek vergi yükü gerekse tedarikçilerin üzerine koydukları fahiş komisyon oranları yüzünden 5 sene önceki teknolojiyi bize bugünün teknolojisi fiyatına satmaya uğraşıyorlar. Kalın sağlıcakla. [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] NOT: Cihaz sitesinde 1.200 $ gözükmekte ancak ebay tarzı sitelerden 800 $'a çok rahat bulabiliyorsunuz....

YouTube görüntüleyebilen arkadaşlar için yeni nesil fishfinderlar hakkındaki küçük bir tanıtım videosu...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 14-03-2009 " tarihinde saat 11:15 itibariyle hasanova tarafından düzenlenmiştir....
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2009, 14:01   #45
levrek
Kurucu Üye

Selam Hasan,
yeni cihazın hayırlı uğurlu olsun,o paraya alabileceğin en iyisini ,hatta olmayacak bir fiyata almışsın,çok sevindim.Bir arkadaşımda görmüştüm ve görüntüler gerçekten müthiş.Başlangıçta görüntüyü okumak için biraz tecrübe gerekiyor,sonrasında olayı zaten çözüyorsun.Bu teknoloji Humiye lisanslı olduğundan yanılmıyorsam 3-4 senesi daha var public olmasına.Yani Garmin gibi firmalar ancak bu süreç bitiminde bu tarz cihaz üretimine girebilecekler.Sonuç balıkları vay haline,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 08-09-2009, 15:19   #46
aqua28
Oltacı

Slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.
Şu sıralar ilgilendiğim tek şey balık bulucular (fish finder) bana eğer kullandı
iseniz 100-200 liralık bir cihaz tavsiye edebilirmisiniz.
Moonstar fish finder ve fish finder diye iki cihaz var bu istediğim
fiyat aralıklarında bunları kullanan arkadaş var mı varsa kullanışlığı hakkında
bir yorum yaprsa memlun olurum
Teşekkürler
aqua28 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-2009, 19:10   #47
levrek
Kurucu Üye

Alıntı:
aqua28 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.
Şu sıralar ilgilendiğim tek şey balık bulucular (fish finder) bana eğer kullandı
iseniz 100-200 liralık bir cihaz tavsiye edebilirmisiniz.
Moonstar fish finder ve fish finder diye iki cihaz var bu istediğim
fiyat aralıklarında bunları kullanan arkadaş var mı varsa kullanışlığı hakkında
bir yorum yaprsa memlun olurum
Teşekkürler
Merhaba Aqua,
almak isteğin cihazı nerede ( kıyı-deniz) kullanacağını belirtirsen sana daha kolay yardımcı olmaya çalışırız.Şayet tekneye takacak isen ne tip derinliklerde avlandığına göre fiyat - performans açısından bir değerlendirme yapmak mümkün olur.Daha doğrusu senin bu cihazdan beklentin nedir?

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 09-09-2009, 08:58   #48
aqua28
Oltacı

Tabiki elimden geldiği kadarı ile izah etmeye çalışayım,
Öncelikle teknede kullanmak için kullanmayı planlıyorum. Max. derinlik ist.
boğazında kullanacağım için zannedersem fazla fazla 100 metre olabilir,
denizcilik ile uğraştığım için boğazda, marmarada ve bir çok yerde derinliklerin
ne kadar olduğunu biliyorum o sebeple 100 metreyi gösterebilen bir cihaz benim
işimi fazlası ile görebilir.

Benim bu cihazdan beklentim. Üzülerek söylüyorum bu zamana kadar hep istavrit,
mezgit, çinekop, izmatit gibi hep küçük balıkları yakaladım, bu cihazla bir adım
daha ileri gitmek yani daha büyük balıkları yakalamak peşindeyim
nasıl ki sarıkanat olabilir kofana lüfer vs. olabilir
aqua28 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-2009, 11:32   #49
levrek
Kurucu Üye

Ok,düşündüğünüz bütçeye göre piyasada bulabileceğiniz markalar;

Eagle : [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] den FishEasy serisi
Humminbird : [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Garmin : [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] den Fishfinder 140-160 serisi

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 25-09-2009, 11:34   #50
senol
Oltacı

yazılar için teşekkürler hasan ova seninle irtibata nasıl geçebiliriz
senol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları