Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-03-2007, 18:57   #1
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Post dürüstlük...

hatırama yine yıllar önce diye başlıyorum. evet yıllar önce idi.eylül ayının güzel bir hafta sonunda arkadaşlarla sogandereye balığa gittik.gündüzden gece yem olarak kullanacağımız mıdyeleri açtık ve biraz kuruttuk.taze atılınca küçük balıklar tarafından hemen parçalandığı için iri karagözlere bırşey kalmıyordu. gıderken iki tanede taze ekmek almıştık.ozamanlarda sargoz çok olurdu. oltaya sadece ekmek içi takıp atardık ve ekmege hıç küçük balık ve karagöz vurmazdı.hep iri sargoz vururdu.o akşam mıdye ile karagöz ekmek ile sargoz yakaladık..bıraz yengeç topladık sabahta yengeçle çıpraya baktık ama olmadı.. sabah küçük oltaya midye takarak attığım takımla bir tane küçük iskorpit balığı yakaladım.yanımda 080 lik takım vardı. o takıma bu ıskorpiti canlı canlı taktıp attım..biraz bekledım. vuran olmadı. yorgunlukta başladı artık. arkadaşlarla takımları toplamaya başladık.tekelde çalışan ali kurt arkadaşım ben biraz daha kalayım dedi.bende. ali benım bu takım yeni attım kalsın gelirken toplar gelirsin dedım. ve biz motorsikletlere bınerek ayrıldık.
eve geldik yorgunluktan ben yattım.eşim uyandırdı. aşagıdan sana sesleniyorlar dedi. baktım benı çagırıyorlar.allah allah niye çagırıyorlarki diyerek aşağıya indim. çanakçının kahvenın önünde arkadaşlar oturuyordu. baktım ali de orada. ali takımımı getirdin dedim. evet artlik takımı getirdim ama senın takımla beraber bu 4 kıloluk sinaritte geldi dedi ve banatakım ile balığı verdi.kendisine teşekkür ettim.çaylar içildi ve ayrıldık. arkadaşın dürüstlüğü böyle zamanda belli oluyor.o balığı bana getirmeyebilirdi.ve benim o balıktan hiç haberim olmazdı...
o sinaritin resmi yok ama yinede bir resim ekleyim.
herşeyin gönlünüzce olası dileği ile...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 28-03-2007 " tarihinde saat 14:41 itibariyle ismail çakır tarafından düzenlenmiştir....
ismail çakır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları