Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-08-2006, 23:32   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Hangi balık ne zaman...

Arkadaşlar hangi balığın hangi mevsimin hangi ayında daha lezzetli olacağını gösterir bilimsel bir çalışma.

Bu mesaj en son " 29-08-2006 " tarihinde saat 23:36 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 30-08-2006, 22:44   #2
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Teşekkürler İshak,mutfak ve damak tadı için faydalı bilgiler,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-08-2006, 16:52   #3
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

İshak abi bilgi için teşekkürler,
Gönderdiğiniz linkte Levrek'i Karadeniz,Marmara ve Boğaz balığı olarak tanıtmış. Bir Egeli olarak ben biraz alındım doğrusu . Erol abi sizin bu konuya itirazınız olabilir diye düşünüyorum ne de olsa nickiniz bile levrek .
Saygılar
Eski 31-08-2006, 19:47   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Doğrudur..

Erhan kardeşim,ben internette gezerken Samsun 19 Mayıs Üniversitesinin sitesinde gördüm bu çalışmayı.Dediğin gibi bana da garip geldi.Senelerce Güzelbahçe'de kıyıdan sayısız levrek aldım.Levreği karadeniz,boğaz ve marmara balığı olarak tanıtmışlar.Vallahi bir anlam veremedim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2006, 10:01   #5
Güven ÖZYELDAN
Guest

sayın abilerim bence balığın nerde çıktığı önemli değil hala balığın neslinin tükenmemesi önemli derim müptelaları zaten o balığı takip edecektir,kendi sahil şeridimizde yoksa ya hiç olmadığını düşünsenize bir daha yakalayamacaksınız bir daha tadına bakamıyacaksınız...düşünmesi bile korkunç gerçekten...oltanızdan ve mangalınızdan balık eksik olmasın ..saygılar...rastgelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-2006, 14:37   #6
aganta borina borinata
Guest

bunlara tezgahtan alırken dikkat ediniz...oltanıza gelmişse daha lezzetlisini bulamazsınız...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-2006, 21:51   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Balık çeşitliliği...

Sevgili Güven kardeşim dediğin gibi ülkemiz karasularında balık çeşitliliği gittikçe azalmakta ve bazı ırklarda artık oltaya ve ağlara çok çok daha az gelmektedir.Malum 3 haftadan beri balığa çıkamıyorum.Bari gideyim balık alayım dedim.Bir kilosuna 1 milyar lira dahi versen artık balık tezgahlarında yıllardan beri Trança yok.Fangri de çok ender bulunduğundan büyük şehirlerin lüks semtlerindeki balıkçı dükkanlarında bazen düşebiliyor.Balıkçı dükkanına girdiğimde ilk gözüme takılan lale gibi kıpkırmızı kaya barbunları oldu.Alacağımdan değil ya. fiyatını sordum,80 YTL dedi.İçimden oha deyip.Al beni al beni diye bağıram mırmırlara baktım.Onlara da kilosu 40 YTL dedi.İçimden bir oha daha çekip,küçük boy tekir barbunlarını sordum korkarak.Abi sana 28 YTL den yaparım dedi. Yok sağol ben iyisi sardalya alayım dedim ve 5 YTL'ye sabah suyu olduğunu tahmin ettiğim çakı gibi sardalyaları alıp eve yollandım.

Velhasıl teknelerin katliam gibi metotlarla yaptığı insafsız ve merhametsiz avcılık devam ederse;balığı artık kuyumcu dükkanından altın gibi hassas terazide tarttırarak adetle alacağımız günler pek uzak değil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları