Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-11-2013, 18:46   #1
fresenius
Oltacı

Varsayılan çeşmealtı,nda sırtı nerlerde yapılmalı?

Arkadaşlar 2009 dan beri yavaş ve çoook sesli diesel tekne maceramı bitirip,sessiz/hızlı benzinliye dikey bir geçiş yaptım sonunda.seferihisardan çeşmealtına,da terfi ettim.çölden farksız olan seferihisardan çeşmealtına gelince çok sevinmiştim.Fakat buradada aradığımı pek bulamadım.hekim adası,pırnalı ada,uzun ada derken yine kayda değer bişeyler bulamadım.Dip oltasından sırtı olayına geçiş yapmaya karar verdim.teknede artık bunun için daha müsait kanımca.Sizlerden isteğim sırtı için doğru kamış ve makarayı(yada çıkrığı)nereden temin edebileceğim.kısa bir araştırma sonunda kamışlar ve makralar(çıkrıklar) 80tlden başlayıp 400-500 tl ye kadar gidebiliyor.ortalama 250tl lik bir bütçe ile sırtı için malzemeyi en uygun nereden temiin edebilirim.?
Ayrıca sırtı için birazda bilgi veiriseniz sevinirim.yem seçimi/misinanın boyu/kurşun ağırlığı vs gibi bilgiler!

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
fresenius Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-11-2013, 20:28   #2
Erdoğan sızarlar
Çımacı

Erdoğan sızarlar kullanıcısının avatarı

Sizin için en uygun sırtı yerleri ,resimde görülen Alman adasının sol tarafı ile pınarlının sağ tarafıdır. Sırtıya devamlı buralarda çıkılır. Başka yerlerde var ama size uzak kalır. Sırtı için kamış önemli değil bence 15 tl'lik kamışlar uzun yıllar kullanılır. Ama makine iyi olmalı.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Not: Bu yıl sırtı verimsiz...
Erdoğan sızarlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2013, 14:11   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Sırtı için pek uygun bir bölge değil çeşmealtı bölgesi, palamut bu yıl yok denecek kadar azdı. Şuan şansa tek tük denk gelir. Onun haricinde uskumru, kolyoz, zargana falan denk gelebilir. Kıyılarda bu günlerden sonra 2-3 ay kadar levrek denk gelebilir, denemek lazım.. Hekim adası kıyılarında sinarit var denir durur ama ben şahsen yakalayanı görmedim. Açıkçası Seferihisar Çeşmealtı'ndan on kat daha iyidir bana kalırsa. Bu bölgede çok aşırı profesyonel avcılık olduğu için balık yok denecek kadar az. Size bol şanslar avlarınızda.

Kamış Erdoğan abinin dediği gibi sırtıda pek önemli değil çok iri balık avlamayacağınız için, makina iyi olsun yeterli.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2013, 21:05   #4
fresenius
Oltacı

Bilgiler için teşekkür ederim.50lb lik 50tllik 160cm bir kamış aldım.işmi görecek sanırsam.İyibir shamono bir makaram vardı 45lik misina ile onu taktım.Silikon yemlerden aldım.3-5 tane.birkaç tanede ufak plastik yapma kancalı balıklardan aldım.Yarın sabah kısmetse biraz deneme yaparım.Kurşundan sonra 5mt misina bırakıp ucuna ve 1 er mettre ara ile 2 tanede daha yapma yem takmayı planlıyorum.yani toplam 3 yem olacak tek sırtıda.İnşallah bişeyler çıkar.Oltaya umduğum kadar büyükler gelmiyor.
Ayrıca büyük bir kanacaya Büyük bir parça kalamar takıp atmayıda düşünüyorum.100 lü paragat da var ama onu enson sefer karıştırdım.o birdahaki sefere
Eski 29-11-2013, 21:17   #5
fresenius
Oltacı

Bilgiler için teşekkür ederim.50lb lik 50tllik 160cm bir kamış aldım.işmi görecek sanırsam.İyibir shamono bir makaram vardı 45lik misina ile onu taktım.Silikon yemlerden aldım.3-5 tane.birkaç tanede ufak plastik yapma kancalı balıklardan aldım.Yarın sabah kısmetse biraz deneme yaparım.Kurşundan sonra 5mt misina bırakıp ucuna ve 1 er mettre ara ile 2 tanede daha yapma yem takmayı planlıyorum.yani toplam 3 yem olacak tek sırtıda.İnşallah bişeyler çıkar.Oltaya umduğum kadar büyükler gelmiyor.
Ayrıca büyük bir kanacaya Büyük bir parça kalamar takıp atmayıda düşünüyorum.100 lü paragat da var ama onu enson sefer karıştırdım.o birdahaki sefere
Eski 30-11-2013, 17:38   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

paragat amatör balıkçılar için yasaktır, bilginiz olsun.
avlarınızda bol şans

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları