Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-04-2010, 17:13   #21
musty
Kaptan

musty kullanıcısının avatarı

tamam aydın kardesım ıstedıgın bılıyı verebılırım pc den pek anlamadıgım ıcın gereklı bılgılerı hasan abı ve necatı abı sayesınde yardımcı olurum sevgıler kardesım
Eski 27-04-2010, 17:20   #22
Aydın35
Tayfa

Aydın35 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
musty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tamam aydın kardesım ıstedıgın bılıyı verebılırım pc den pek anlamadıgım ıcın gereklı bılgılerı hasan abı ve necatı abı sayesınde yardımcı olurum sevgıler kardesım
İnşallah sizi kırmamışımdır amacımı bir önceki yazıda belirttim.Eğer bu sorularıma istinaden bir av rapor uahzırlar iseniz inanın bu yazı sabitlenir hatta tarafımdan da 5-10 kere okunur ilginize teşekür ederim..
Kan Grubu 0 Rh(+)
Aydın35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2010, 17:37   #23
musty
Kaptan

Alıntı:
Aydın35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Mustafa bey ilk önce sizi tebrik ederim ama bu kadar güzel trofeleri hiçbir bilgi yazısı olmadan 3 satır yazı ile geçiştirmeniz benimde canımı sıktı bende sayın alp abimiz gibi bir sitemde bulunmak istedim.NEdenmi bu tür trofleri yakalamak gerçekten bilgi ve tecrübe ister zaman ve mekan ister.Heralde ben bunları yakalamış olsaydım abartmıyorum 1 sayfa yazı yazardım o heyecanı tekrardan yaşardım.
öncelikle,madem sizin anlatasınız yok ben sorayımda belki zorla alırız bişiler:

1)2-3kg lık kurşunla rapala çektiğinizi söylemişsiniz bu iş nasıl olur bu tekne aparatlarından (tam adını bilmiyorum ama sanırım downridgerdi)kullandınızmı?
2)Rapalanın boyu rengi neydi hatta varsa bir fotoğrafı
3)Balık oltaya saat kaçta bindi
4)kamış ve makaramı kullandınız yoksa ellemi avladınız?(eğer kullandıysanız ne marka kamış ne marka makine ve bunların özellikleri hakkında kısada olsa bir bilgi
5)av kaç metre derinliklerde yapıldı?
6)yaptığınız takımın uygulamasını anlatan ufakta olsa bir anlatım(kurşun ayağı ,klipsli fırdöndü,10mt rapala ayağı vs gibi)
7)Mücadele tahmini ne kadar sürdü?
8)misinanızın markası ve özellikleri,
Bunlara daha bir bu kadar daha soru ekliyebiliriz..

Bu yukarıdaki yazdıklarımın harmanlanmasından çıkan 1 sayfalık bir yazıyı sizin anlatımınızda okumak isterdim inanınki sıkılmazdım.Ama bu trofelerin fotoğraflarını görüp ardından da 3 satır yazı görünce inanın kafamdan aşağıya kaynar sular indi.Kusura bakmayın ama ben bu başlıkta hiç bir bilgi paylaşımı görmedim !!!Benim gözümde yanlış anlamayın o fotoğraftakiler 150 kiloda olsa o fotoğrafların bir anlamı yok aynısını gider balıkçı tezgahında bende çekerdim..(Şimdi siz vaktim yoktu vs vs bazı şeyler yazabilirsiniz ama yinede öyle bile olsa bekleyip tam bilgilendirme yapacak bir yazınızı okumak isterdim..)

Saygılarımla..(Sitemkar sözlerim inşallah sizi incitmez çünkü amacım foruma gerçekten bilgi kazanılmasında yardımcı olmak..)
Sevgili adminlerim ve moderatörlerim görüyorumda sizde bu konuya suskunluk ile yaklaşmışsınız belkide balıkların cazibesine kapılıp unuttunuz varsayıyorum saygılarımla Necati Abi
aydın kardesım merak etme ıstedıgın her bılgıyı ogreneceksın hasan abıne soyleyecem senı sevgıler kardesım
Eski 27-04-2010, 17:49   #24
Aydın35
Tayfa

Alıntı:
aydın kardesım merak etme ıstedıgın her bılgıyı ogreneceksın hasan abıne soyleyecem senı sevgıler kardesım
saolasın sen beni hasan abiye söyle bende seni söylücem görürüsün sen
Kan Grubu 0 Rh(+)
Eski 27-04-2010, 18:03   #25
musty
Kaptan

Alıntı:
saolasın sen beni hasan abiye söyle bende seni söylücem görürüsün sen
aydın kardesım ben su pc yı bıraz daha cozeyım daha rahat anlasacagız merak etme sen hoscakalın
Eski 27-04-2010, 18:21   #26
Aydın35
Tayfa

ahahah sende hoşçakal
Kan Grubu 0 Rh(+)
Eski 27-04-2010, 18:46   #27
musty
Kaptan

abılerım ben pc de cok ıyı degılım fakat duzgun bır anlatımla anlatmaya calısıcam kendı kullandıgım takımım soyle
kamısım spro nun stand up 80 lb lık kamıs tam sırtıya uyumludur balıgın en ufak vurmasını bıle gorebılırsınız balık sırtının yanına geldıgı zaman bıle fark eder makınam okuma nın tıtus 20 2speed cıft vıteslı oldugu ıcın avantajınız cok buyuk balıkta fark edılıyor makınamda 500mt 0.45 remıxon dynema mısına vardır kursunlar 200gr kursun 500gr kursun 4 adet 8 metre aralıklarla saat 10 dan 14 e kadar surdu 0.60 flourocarbon mısına kullandım 10 mt sonra fırdondu ıle bagladım rapalanın turuncu-turuncu beyaz- yesıl modelı 12 cm x rap serısı bende modellerı yok kutularını atarım kendı sırtı kutularıma yerlestırırım 80mt ıle 100mt arasıdır yasananlara gelınce aklıma geldıgı zaman heyecanlanıyorum hoscakalın sunu unuttum derınlık 35 metre hız 4 4.5 denız mılıdır saygılar
Eski 27-04-2010, 19:21   #28
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

sevgili kardeşim mustafa

uzun zamandır ortalarda yoktun bunun sebebini biliyordumşu an beni kırmayıp senin muhteşem avlarını sevgili dostlarımla paylaştığın için sana çok teşekkür ederim canım kardeşim

ben sana daha öncede mutluluklar dilemiştim.tekrar buradan mutluluklar diliyorum.
iyi balıkçısın erol abin gibi bir üstad desteğiylede harika işler yapıyorsun.
ne diyeyim allah yüreğine kuvvet versin canım kardeşim.

Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2010, 19:29   #29
Aydın35
Tayfa

Alıntı:
abılerım ben pc de cok ıyı degılım fakat duzgun bır anlatımla anlatmaya calısıcam kendı kullandıgım takımım soyle
kamısım spro nun stand up 80 lb lık kamıs tam sırtıya uyumludur balıgın en ufak vurmasını bıle gorebılırsınız balık sırtının yanına geldıgı zaman bıle fark eder makınam okuma nın tıtus 20 2speed cıft vıteslı oldugu ıcın avantajınız cok buyuk balıkta fark edılıyor makınamda 500mt 0.45 remıxon dynema mısına vardır kursunlar 200gr kursun 500gr kursun 4 adet 8 metre aralıklarla saat 10 dan 14 e kadar surdu 0.60 flourocarbon mısına kullandım 10 mt sonra fırdondu ıle bagladım rapalanın turuncu-turuncu beyaz- yesıl modelı 12 cm x rap serısı bende modellerı yok kutularını atarım kendı sırtı kutularıma yerlestırırım 80mt ıle 100mt arasıdır yasananlara gelınce aklıma geldıgı zaman heyecanlanıyorum hoscakalın sunu unuttum derınlık 35 metre hız 4 4.5 denız mılıdır saygılar
Sunum için teşekür ederim
Kan Grubu 0 Rh(+)
Eski 27-04-2010, 19:38   #30
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Alıntı:

Saygılarımla..(Sitemkar sözlerim inşallah sizi incitmez çünkü amacım foruma gerçekten bilgi kazanılmasında yardımcı olmak..)
Sevgili adminlerim ve moderatörlerim görüyorumda sizde bu konuya suskunluk ile yaklaşmışsınız belkide balıkların cazibesine kapılıp unuttunuz varsayıyorum saygılarımla Necati Abi
sevgili aydın kardeşim aynı şekilde banada yazmıştın ama sonuç olarak yanılmıştın hatırlatırım

merak etme mustafa kardeşimi ben iyi tanıyorum burayada bilgi paylaşımı için ketıldıforumları birazdaha çözünce gereken bilgiler paylaşılıacaktır
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları